Mobilieji nameliai. Kam statyti, jei galima atsivežti?

Dažyta formine aliuminio skarda dengtas korpusas, elektros instaliacija 220V, izoliacinė medžiaga sienose – toks yra sumontuotas ant ratų manevringas pusiau stacionarus namelis, kurį pirkėjui pristato pardavėjas. Nameliai yra šiuolaikiški, kompaktiški ir skoningai įrengti, pritaikyti patogiam poilsiui ir nuolatiniam gyvenimui.

Apie mobiliųjų namelių praktiškumą, komforto sąlygas ir populiarumą pasaulyje pasakoja UAB „Armidina“ direktorius Mindaugas Mažeika.

Kokios yra mobiliųjų namelių komforto sąlygos?

Mobilieji nameliai gali turėti 2, 3 ar netgi 4 miegamuosius kambarius (24-44 m²). Juose yra įrengtos dvigulės arba viengulės lovos, spintos, svetainės baldai, virtuvės įranga (dujinės viryklės, orkaitės, griliai, šaldytuvai), apsaugos sistemos, ar net oro kondicionavimo sistemos. Lubų aukštis nameliuose siekia nuo 1,97 iki 2,50 metro. Jei turite svečių, galite miegoti ir svetainėje, kurioje yra įrengti puikūs baldai ir židinys. Kiekviename namelyje yra dušo kabinos, pusvonės ar vonios, tualetas. Sunku patikėti, bet kai kuriuose nameliuose būna net 2 vonios kambariai. Jūsų patogumui yra sumontuoti dujiniai-momentiniai arba elektriniai - tūriniai vandens šildytuvai. Nameliai prijungiami prie centrinio vandentiekio, kanalizacijos. Dujų balionas – individualus (propanas), talpinamas viduje ar išorėje. Būna namelių su plastikiniais langais ir stiklo paketais, elektriniu, dujiniu ir net centriniu viso namelio šildymu.

Kokie pagrindiniai mobiliųjų namelių privalumai?

Pagrindinis šių namelių privalumas – kainos ir kokybės santykis. Be to, jums nereikia sukti galvos dėl brangiai kainuojančių ir daug rūpesčių sukeliančių statybų. Jūs viską gaunate iš karto: ir patį namelį, ir visą reikalingą vidaus įrangą. Namelis yra patogus dar ir tuo, kad yra sumontuotas ant ratukų – paprasta keisti jo stovėjimo vietą.

Kaip vyksta namelių įsigijimas ir transportavimas?

Įsigyti namelį labai paprasta. Tereikia atvykti pas gamintoją ir iš didelio asortimento išsirinkti jums labiausiai patikusį. Beje, namelius galima įsigyti ir išsimokėtinai. Mūsų bendrovėje įsigytą namelį į bet kurį tašką Lietuvoje pristatome nemokamai. Pageidaujant galime pristatyti ir į bet kurią kitą šalį, tik ši paslauga jau mokama.

Kokie juridiniai reikalavimai keliami namelių statyboms/pastatymui?

Šių namelių, kaip ir kitų laikinų statinių statymas aprašytas statybos techniniame reglamente.

Ar šie nameliai patvarūs ir ilgaamžiai?

Tai, žinoma, labiausiai priklauso nuo eksploatavimo sąlygų. Jei šeimininkas tinkamai prižiūrės, namelis gali tarnauti ne vieną dešimtmetį.

Ar žiemą galima juose gyventi? Jei ne, ko trūksta?

Šie nameliai pirmiausiai atsirado Anglijoje, jie tinkami gyventi ištisus metus. Lietuvos klimato sąlygomis juose rekomenduojama gyventi šiltuoju metų laiku, bet šiuos namelius nesudėtinga apšiltinti ir pritaikyti gyvenimui žiemą. Galime pakonsultuoti šiltinimo klausimais, nes savo jaukų ir šiltą biurą įsirengėme būtent iš tokio namelio. Jaukumo suteikia ir prie įėjimo sumontuota medinė terasa, kurią galima įsigyti kartu su nameliu.

Kur tokie nameliai yra populiarūs?

Šie nameliai yra populiarūs visoje Europoje, ypač Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, netgi Islandijoje, jau nekalbant apie Angliją. Prie jų populiarumo augimo prisideda ir Baltijos šalys.

Kiek tokie nameliai kainuoja?

Namelių kainos svyruoja nuo 10 000 iki 60 000 Lt. Kaina priklauso nuo dydžio, būklės ir komplektacijos. Ir už 12 000-15000 Lt galima įsigyti puikų namelį su visa įranga ir patogumais. Investavus daugiau, išeitų prabangesnis būstas. Kartais net sunku patikėti, kad iš išorės vagonėlį primenančių namelių vidus gali būti taip apgalvotai ir prabangiai įrengtas. Dažniausiai žmonių skeptiška nuomonė apie namelius iškart pasikeičia užėjus vidun.

Lietuvoje žmonės vis dažniau perka šiuos namelius nuolatiniam gyvenimui. Manau, kad krentant pragyvenimo lygiui, šie nameliai tik populiarės.