Moderni klasika jau nebe pirmus metus karaliauja tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Šiam deriniui kurti dažnai pasitelkiamos klasikinės sienų bei lubų dekoravimo detalės. Apie laikui atsparius prabangos ir modernumo derinius pasakoja dizainerė Jekaterina Kazmazovskaja bei klasikinėmis interjero detalėmis prekiaujančio salono „Classic Line Decor“ vadovė Inga Eimontienė.

Interjero autorė yra Beata Senkevič „InterDio“, nuotrauka Leono Garbačausko


Lengva ir jauku

Modernaus ir klasikinio stiliaus elementų dermė sukuria lengvumo ir jaukumo įspūdį.

„Klientai vis dažniau renkasi neperkrautus, modernios klasikos stiliaus interjerus. Jam būdingas elegantiškų klasikinių bei madingų šiuolaikiškų formų derinys. Tokiame interjere vietą atranda komfortiški modernūs baldai, o sienos, lubos, grindys dekoruojamos klasikinėmis detalėmis“, – aiškina dizainerė Jekaterina Kazmazovskaja.

Daugiau nei dešimtmetį klasikinių dekoro detalių prekyba užsiimanti I. Eimontienė pasakoja, kad luboms dekoruoti klientai paprastai renkasi lubines juostas su nuosaikiu reljefu. Norintieji daugiau ekspresijos lubas puošia juostomis su ornamentu. „Dažniausiai tai būna augalinių motyvų ornamentai „acanthus leaves“ (akanto lapai) ar „royal lily“ (lelijos motyvas) dekoro detalės. Populiarumu nenusileidžia ir klasikinio ornamento „eggs and darts“ lubinės juostos“, – sako salono vadovė.

Dar vienas klientų pasirinkimas – sienų dekoravimas. „Sieninės juostelės suteikia išskirtinę formą, juostelių reljefas ant sienų sukuria šešėlių žaismą, erdvė įgauna savitą charakterį. „Classic Line Decor“ asortimente galite rasti detalių, suteikiančių interjerui prašmatnumo“, – pasakoja I. Eimontienė.

Interjero autorė yra Beata Senkevič „InterDio“, nuotrauka Jevgenija Žukova butas Stocholme, fotografas Adam - Kronfoto

Vienos formulės nėra

Galutinis vaizdas priklauso nuo to, kiek klasikos klientui norisi įsileisti į savo namus: vieni apsiriboja grindjuostėmis ir dekoruotomis lubomis, o kiti renkasi sudėtingesnį sienų dekoravimą. Ilgainiui interjerai pildomi pridedant daugiau klasikinių detalių.

Kaip teigia J. Kazmazovskaja, bendras vaizdas visuomet priklausys nuo kliento norų ir skonio, nes kiekvienas žmogus turi unikalią viziją, ko jis norėtų, todėl konkretaus patarimo, kiek turėtų būti klasikinių detalių, o kiek modernių – nėra.

Anot dizainerės, pasirinkimas priklauso ir nuo žmogaus būdo – vieniems prie širdies subtilus klasikos pojūtis, tad apsiribojama grindjuostėmis ir lubų dekoravimu. Kitiems reikia daugiau klasikinių detalių – tokiuose interjeruose populiari sienų puošyba plokštėmis ir raštais. Bet kokiu atveju tokį interjerą visuomet gali papildyti klasikinio stiliaus komoda ar veidrodis.

Interjero autorė yra Beata Senkevič „InterDio“, nuotrauka Leono Garbačausko


Skandinavai ir moderni klasika

Moderni klasika populiari visame pasaulyje, tai nėra naujiena. Tiesa, Šiaurės šalys dažnai tapatinamos su šaltu minimalistiniu modernumu, tačiau tendencijos keičiasi. Pasak J. Kazmazovskajos, rengdami namus, skandinavai įtraukia vis daugiau klasikinių sprendimų ir renkasi puošnias dekoravimo juostas.

„Vienu metu pas mus buvo populiarus skandinaviškas loftų stilius, tačiau jis neprigijo. Žmonėms norisi jaukumo, o ir patys skandinavai savo interjeruose labai dažnai naudoja klasikines detales“, – patirtimi dalijasi dizainerė.

dizainerė Vėjūna Kasinskienė „Riviera Living“,
nuotrauka Leono Garbačausko
„Classic line decor“ asmeninis archyvas

Harmonija ir estetika

Klasikinės sienų, lubų dekoravimo detalės leidžia sukurti vientisą, ilgaamžį interjerą.

Žmonės, pageidaujantys įsirengti namus ilgesniam laikotarpiui, net ne vienam dešimtmečiui, pirmenybę teikia moderniai klasikai, nes šis stilius nesensta, o, jei norisi, jį galima pildyti ir taip atnaujinti interjerą.

Kaip pasakoja „Classic Line Decor“ vadovė, modernumo ir klasikos derinimas patenkina estetikos, harmonijos poreikį, suteikia pilnatvės, tobulumo jausmą. Anot I. Eimontienės, derinant šiuos du stilius, atsigręžiama į laiko patikrintas vertybes, atskleidžiamas pastovumo bei amžinumo siekis.

Daugiau informacijos: classiclinedecor.com