Šaltinis 15min.lt

Virtuvė yra ypatinga namų vieta, kur estetika turi būti funkcionali, buitiniai prietaisai ne tik harmoningai susijungtų su baldų fasadų koloritu, bet ir būtų ergonomiški. Šiais laikais būtina dar viena funkcija – buitinės technikos išmaniosios technologijos, lengvai pritaikomos gaminant maistą.

„Electrolux“ buitinė technika / „Electrolux“ nuotr.

Laikas žengti į modernios virtuvės zoną: susipažinkite su garinėmis orkaitėmis, gaminančiomis vieno laipsnio tikslumu, į šefo lygmenį kilstelėjančiomis vakuumavimo technologijomis, „Wi-Fi“ pranešimus siunčiančiomis indaplovėmis. Net labiausiai įgudę virtuvės entuziastai pripažįsta, kad kartais tenka susitaikyti su nesėkmėmis – išsausėjusiu mėsos kepsniu ar neiškilusiu pyragu. Tačiau koją pakiša ne kulinariniai įgūdžiai, o orkaitė, kuri ne visada pajėgia įgyvendinti gurmaniškus sumanymus. Jei kada tyliai pasvajojote apie naują orkaitę, kuri tobulai gamintų be jokių pastangų – laikas šiems norams išsipildyti ir įsigyti garinę orkaitę. „Garinių orkaičių įprastines funkcijas papildo galimybė gaminti garuose – tai pagerina maisto skonį ir tekstūrą. Su garais paruošti puikius patiekalus yra paprasta: mėsa yra minkštesnė, o kepiniai geriau iškyla“, – sako Ignas Bernotas, UAB „Electrolux“ mokymų vadovas ir paaiškina, kad yra keturių tipų garinės orkaitės. 

„Electrolux“ orkaitėje „SteamPro“ gaminti galima be rūpesčių / „Electrolux“ nuotr.

Pyragams, duonai, mėsai: traški plutelė, sultingas ir purus vidus 

Pirmo tipo garinė orkaitė „PlusSteam“ garą sugeneruoja tik kepimo pradžioje. Pasak I.Bernoto, ši funkcija veikia taip: į orkaitės apačią įpilame vandens, aktyvuojame „PlusSteam“ funkciją, įsijungia papildomas kaitinimo elementas, kaitinantis vandenį. Išsiskyrus garams toliau kepimas vyksta įprastu būdu. Šios orkaitės daugiausia naudojamos konditerijos ir duonos gaminiams kepti. Sugeneruoti garai padeda greičiau iškilti mielinei tešlai, kepiniams suteikia purumo ir minkštumo, geresnės tekstūros ir išskirtinio skonio.“

Antro tipo dalinio garo orkaitės generuoja 25 proc. garų, kepama įprastiniu konvekciniu režimu, garai gaminami visą gaminimo laiką. Pasak Igno, tokiose orkaitėse galima gaminti mėsos gaminius, pavyzdžiui, kepama višta įgauna aukso spalvos traškią plutelę, o vidus išlieka sultingas ir minkštas: „Vanduo pilamas į specialų stalčiuką prie orkaitės valdymo panelės. Orkaitė automatiškai informuoja, kada vandens talpa prisipildė.“

„Electrolux“ orkaitėje „SteamPro“ gaminami patiekalai išlieka sultingi viduje, tačiau gardžiai apskrunda išorėje / „Electrolux“ nuotr.

Ne tik kepti, troškinti, bet ir virti garuose 

Trečio tipo pilno garo orkaitė „SteamBoost“, generuoja 100 proc. garų, juose galima ne tik kepti, troškinti, bet ir virti. „Tokioje orkaitėje puikiai pagaminsite žuvies patiekalus, garnyrus, galėsite išvirti bulves, ryžius, ar net pagaminti Benedikto kiaušinius“, – sako mokymų vadovas. „SteamBoost“ garinė orkaitė pasitarnaus ir verdant Velykų kiaušinius. Jei ruošite vaišes didelei šeimai ir virsite keliasdešimt kiaušinių vienu metu – reikės labai didelio puodo, dalis jų gali ir suskilti. „O garinėje orkaitėje tai padarysite lengvai ir paprastai – ant grotelių tilptų ir 50 kiaušinių, kuriuos išvirsite vienu metu“, – sako I.Bernotas. 

„SteamBoost“ orkaitėje galima kokybiškai pašildyti ir praeitos dienos pietų likučius, kad maisto nereikėtų išmesti. „Šildymas garais patiekalui suteikia antrą gyvenimą – maistas išlieka drėgnas ir skanus. Jei šildytume bulvių košę mikrobangų krosnelėje, ji netolygiai pašyla, greitai atvėsta, pasikeičia net jos konsistencija, o pašildyta garuose košė išlieka kaip ką tik pagaminta. Kai kurie patiekalai net būna ir skanesni, jei valgomi kitą dieną – susimaišo skoniai. Šildymas garuose padeda nešvaistyti maisto ir saugoti gamtą“, – tikina I.Bernotas, pabrėžiantis tvaraus gyvenimo būdo principus. 

„Electrolux“ orkaitėje „SteamPro“ gaminami patiekalai išlieka sultingi / „Electrolux“ nuotr.

Tapsite virtuvės šefais 

Ketvirto tipo pilno garo orkaitė „SteamPro“ suteiks galimybę tapti tikrais virtuvės virtuozais. Šios orkaitės turi papildomą „Sous Vide“ funkciją, leidžiančią gaminti itin tikslioje temperatūroje – reguliuoti galima vieno laipsnio tikslumo. „Ką tai reiškia praktiškai – tą patį kiaušinį galima išvirti skirtingos konsistencijos – 67 laipsnių temperatūroje trynys bus kietesnis, 65 laipsnių – minkštesnis“, – paaiškinta mokymų vadovas.

Gaminti itin tikslioje temperatūroje galima dėl papildomo drėgmės daviklio, kuris palaiko tikslią ir pastovią temperatūrą. „Sous Vide“ gaminimo būdas atėjo iš prancūzų profesionalios virtuvės, o „Electrolux“ integravo šią funkciją į garinę orkaitę įprastiniam naudojimui namuose. 

„Electrolux“ orkaitėje „SteamPro“ gaminami patiekalai išlieka sultingi viduje / „Electrolux“ nuotr.

Vakuumavimo stalčiai – ypatingas skonis ir tekstūra 

Gamindami su orkaite „SteamPro“ išbandykite dar vieną būdą vakuume, leidžiantį sukurti nuostabius patiekalus. „Sudėkite patiekalo ingredientus ir prieskonius į gaminimo maišelį ir užsandarinkite vakuumavimo aparatu. Tuomet dėkite į orkaitę ir kepkite garuose su „Sous Vide“ funkcija – išgausite ypatingą skonį ir tekstūrą, išsaugosite visas maistines medžiagas. Toks gaminimo būdas puikiai tinka gaminti anties krūtinėlę ar jautienos didkepsnį“, – pasakoja I.Bernotas. Šiam gaminimo būdui reikalingi vakuumavimo maišeliai ir aparatas, ištraukiantis deguonį. Šį darbą palengvina vakuumavimo stalčiai. Pasak Igno, vakuumavimo stalčiuje galima į maišelius užsandarinti ne tik patiekalus, skirtus gaminti „Sous Vide“ būdu, bet ir paruošti vaisių, uogų, daržovių atsargas – vakuumuotos ir užšaldytos vasaros gėrybės geriau išsaugo vitaminus ir vertingas savybes. Dar vienas funkcionalios ir modernios virtuvės įrenginys – pašildymo stalčius, paprastai montuojamas po orkaite ar kavos aparatu, ant kurio patogu sudėti lėkštes, kad neatvėstų į jas sudėtas patiekalas. Taip pat patogu pašildyti puodelius, kol ruošiama kava. 

„Vakuumavimo ir pašildymo stalčiai atlieka tikslingos virtuvės išdėstymo funkciją, kad išlaikytume prietaisų vientisumą. Įprasta orkaitė yra 60 cm aukščio, šalia montuojame kavos aparatą, kuris yra 45 cm aukščio, todėl neišlaikoma vientisa linija. Kartu su šia technika sumontuoti stalčiai padeda harmoningai suprojektuoti virtuvės baldų išdėstymą“, – pabrėžia „Electrolux“ atstovas. 

„Electrolux“ orkaitė „PlusSteam“

Pamirškite šveitimą – išvalys garai 

Tikriausiai niekas nemėgsta valyti orkaičių – tai daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. Garinės orkaitės, su kuriomis lengva ne tik gaminti, bet ir jas valyti, išvaduos nuo šios buitinės rutinos. Pasak Igno, yra du būdai: trumpas valymas garais, kurį galima naudoti po kiekvieno orkaitės naudojimo ir intensyvesnis, rekomenduojamas naudoti kartu su cheminėmis valymo priemonėmis. „Jei nešvarumai įsisenėjo, patartina išpurkšti orkaitę valymo priemone prieš įjungiant garus. Mūsų rekomenduojami preparatai yra draugiški aplinkai, be agresyvių cheminių medžiagų. Naudodami nesaugias valymo priemones galite pažeisti orkaičių emalį, tos vietos gali pradėti rūdyti“, – perspėja mokymų vadovas. Kai kurios dalinio garo orkaitės turi pirolizės valymo funkciją, kurios metu orkaitės sienelės įkaista iki 500 laipsnių temperatūros, paverčiant nešvarumus pelenais, kuriuos jums beliks tik nuvalyti šluoste. „Electrolux“ technologijos palengvina priežiūros darbus, kad galėtumėte maksimaliais sutelkti dėmesį į gaminimo procesą.

„Electrolux“ orkaitėje „SteamPro“ gaminti galima be rūpesčių / „Electrolux“ nuotr.

Unikali indaplovės technologija palengvina darbą 

Modernios technologijos tobulina ir indaplovių funkcijas. Pamirškite varginantį indų sudėjimą ar išėjimą iš apatinio stalčiaus, kai reikia nepatogiai pasilenkti. „Electrolux“ pirmoji pasaulyje sukūrė indaplovę „900 ComfortLift®“, turinčią unikalią technologiją – vos spustelėjus rankeną, apatinis stalčius švelniai pakeliamas iki liemens lygio. „Tai taip patogu, kad nustebsite, kaip galėjote be šios funkcijos naudotis indaplove anksčiau. Pagrįstai tuo didžiuojamės, „Electrolux“ patentuota technologija pelnė ne vieną apdovanojimą“, – teigia I.Bernotas. Į modernią indaplovę integruota ir laiko projekcijos funkcija „TimeBeam“. Šviesinė projekcija ant grindų rodo laiką, kada indaplovė baigs plauti indus. Patogi ir „AirDry“ funkcija – baigusi darbą indaplovė automatiškai atsidaro dureles ir indus džiovina natūraliai– taip taupoma elektros energija. 

„Electrolux“ indaplovės pasižymi funkcionalumu – įmontuoti „SoftGrips“ guminiai laikikliai, į kuriuos stabiliai įstatomos ir plovimo metu apsaugomos trapios stiklo taurės. Indaplovės gali turėti ir vidaus apšvietimą, kuris leidžia geriau matyti, kur dėti indus, kiek yra laisvos vietos. 

„Electrolux“ indaplovė „900 ComfortLift®“ su pakeliamu stalčiumi / „Electrolux“ nuotr.

Indaplovė siunčia pranešimą į išmanųjį įrenginį 

Išmanioji indaplovių „Wi-fi“ funkcija leidžia valdyti ir stebėti įrenginio darbą nuotoliniu būdu, matyti ar pasirinkta programa yra tvari, kiek sunaudojama elektros ir vandens sąnaudų. „Įdiegta nauja funkcija rodanti plovimo istoriją – pasirinkus tam tikrą laikotarpį galima palyginti, kiek indaplovė sunaudojo elektros ir vandens, galima palyginti, kiek būtų sunaudota plaunant rankomis“, – teigia I.Bernotas. Pavyzdžiui, 15 komplektų indų indaplovė išplauna sunaudodama 10 litrų vandens, o rankomis prireiktų 100 litrų (dar papildomos sąnaudos už karštą vandenį). „Klaidingai manoma, kad rankomis plauti indus yra ekonomiškiau“, – atkreipia dėmesį mokymų vadovas. Išmaniosios technologijos leidžia tinkamai prižiūrėti indaplovę – į telefoną gauname pranešimus, kada laikas išvalyti filtrus, papildyti druska, skalavimo skysčiu, plovimo tabletes, atlikti valymo, nukaltinimo procedūras. „Ši funkcija tarsi virtualus vartotojo vadovas“, – teigia Ignas Bernotas. Išmaniosios technologijos maisto gaminimą kilsteli į aukštesnį lygį: daugiau polėkio ir kūrybos, daugiau laiko pasimėgavimui ir mažiau pastangų rutininiams darbams. 

„Electrolux“ indaplovė „900 ComfortLift®“

130