Kilimas - R. Būtėnaitės autorinis darbas

Grindys - www.kapri.lt


Sofa - www.interio.lt

Foteliukai - www.ligne-roset.lt Užuolaidos - www.uzuolaidos.lt


Autorė – arch. Justė Žibūdienė

Interneto svetainė www.toota.lt

Užduotis – sukurti modernų interjerą, kuriame būtų integruoti klasikiniai elementai.

Interjerą sukūrusi architektė Justė Žibūdienė projektuoja visuomeninius ir privačius interjerus ir teikia jiems autorinę priežiūrą. Gausybę apdovanojimų už savo dizaino projektus pelniusi jauna architektė išskirtinį dėmesį skiria baldų dizainui, todėl kiekviename jos kurtame interjere galima rasti išimtinio dizaino, originalių baldų.

Ne išimtis ir šis 189 kv. m. namo Vilniuje interjeras. Blokinio trijų aukštų namo interjero projektavimas prasidėjo nuo racionalaus, patogaus ir šeimininkų poreikius atitinkančio plano. Pirmame aukšte įrengta gyvenamoji zona, kurioje verda pagrindinis architektės užsakovų – jaunos vilniečių šeimos – gyvenimas. Čia įrengta šviesi svetainė, o kitoje pirmo aukšto dalyje yra didelė virtuvė ir valgomasis. Antrame namo aukšte J. Žibūdienė įrengė šeimininkų ir dviejų jų atžalų – dvynukų – miegamuosius ir vonios kambarius. Kadangi vyras labiau linko į modernią stilistiką, o moteris – į lengvą klasiką, architektei teko ieškoti kompromiso.

Visame interjere labai svarbus vaidmuo teko spalviniams sprendimams. Jaunos šeimos būste vyraujanti spalvų paletė – nuo šiltai pilkų, kakavinių, prislopintų violetinių iki rusvų atspalvių. Visos spalvinės gamos papildo viena kitą, kontrastuoja su balta spalva ir taip sudaro ryškumo ir šviesos įspūdį siaurame ir ilgame būste. Jei pirmame aukšte daugiau sodrių ir šviesių spalvų kontrastų, pakilę į antrą aukštą randame daugiau erdvės ir šeimininkų zonoje vyraujančius šviesių spalvų sprendimus.

Architektei didžiausiu iššūkiu tapo šviesa, kurios ilgame būste nėra daug. Taip pat, kaip ir daugumoje interjerų, galvos skausmu tapo rekuperacinė vėdinimo sistema: kaip ją gražiai užmaskuoti, nepadarant žalos pačiai sistemai, tačiau su šiais iššūkiais J. Žibūdienė šauniai susidorojo.

Apibūdindama visą interjerą, J. Žibūdienė sako: „Jis modernus, lakoniškų formų su nedideliu klasikos prieskoniu, suteikiančiu jaukumo, minkštumo pojūtį. Klasikinis motyvas interjere vos juntamas. Jį galima įžvelgti faktūrose, subtiliuose baldų ornamentuose, audiniuose.“ Aliuzijų į klasikos elementus turi dailininko Arūno Rutkaus paveikslas, kuriame vyrauja nėrinių motyvai.

Šeimos namų aplinka išlieka moderni. Ji atsispindi baltame kolorite, kuris vienose vietose suspindi blizgiu, kitose – matiniu paviršiumi, minimalistiniuose laiptų turėkluose ar horizontalumą pabrėžiančiuose moderniuose balduose.

Stalas - www.interio.lt Spintelė aparatūrai - www.dalgina.lt

Šviestuvas - www.delight.lt


Paveikslas - dailininko A. Rutkaus darbas

Svetainėje pagrindiniais akcentais tapo sodrių alyvinių atspalvių minkšti baldai, prie kurių puikiai dera panašių atspalvių minkštas, purus kilimas. Ryškios baldų spalvos svetainei suteikia gyvumo ir šilumos.

Virtuvės pusiasalio ir baro zoną puošia dailininko A. Rutkaus paveikslas.

Nuotabus žemės spalvų darbas – garbingoje namų vietoje, todėl juo galima žavėtis tiek iš virtuvės, tiek iš valgomojo ar svetainės.

Šviestuvas labai gerai atspindi visą interjero koncepciją: iš išorės modernus, iš arčiau – klasikos motyvas. Šviestuvas padiktavo sienos prie valgomojo koncepciją.

Grindų plytelės - www.kapri.lt

Virtuvės baldai - www.hanak.lt

Valgomojo kėdės - www.ligne-roset.lt

Valgomojo stalas - www.interio.lt

Šviestuvas - www.delight.lt

Architetė, atsižveldama į užsakovų poreikius, didelį dėmesį skyrė virtuvei, jos planui ir ergonomikai. Namo šeimininkai mėgsta daug gaminti ir priiminėti svečius, tad ši zona turėjo būti itin patogi ir praktiška. Architektė virtuvėje suprojektavo pusiasalį, kurio paviršiuje sumontuota viryklė bei gartraukis virš jos.

Siaurame ir ilgame namo plane, į kurį natūrali šviesa patenka tik iš dviejų pusių, labai svarbu buvo suteikti kuo daugiau šviesos ir jaukumo ispūdžio, todėl virtuvėje dominuoja šviesios spalvos. Kad šeimos nariai ar jų svečiai galėtų patogiai bendrauti, kol gaminamas maistas, virtuvėje buvo pastatytos kelios šiuolaikiškos baro kėdės.

Valgomasis preciziškai atskiria svetainės ir virtuvės zonas. Grakščios, lengvų formų kėdės, šviesus natūralios medienos stalas puikiai dera su išskirtinio dizaino šviestuvu ir sustiprina harmoningo interjero įspūdį. Siena pareikalavo tikrai nemažai visų laiko, energijos ir, žinoma, darbo. Šiai sienai buvo specialiai lieta silikoninė forma, kurioje suformuotas augalų reljefas. Iš arti matyti visi rožių ar lauko gėlių lapeliai. Tai iš tiesų juvelyrinis darbas.

Antrame namo aukšte aptinkame šeimininkų miegamąjį. Jis erdvus, šviesus, be jokių nereikalingų detalių. Dideli langai per visą miegamojo sieną leidžia kas rytą mėgautis nuostabiais gamtos kuriamais peizažais. Šeimininkų patogumui už miegamojo sienos architektė suprojektavo drabužinę ir įėjimą į ją puikiai užmaskavo balinto ąžuolo faneruotės plokštėmis, kuriomis dekoruota ir visa miegamojo siena. Šalia šeimininkų miegamojo architektė įrengė vonios kambarį. Čia atsirado visam interjerui būdinga pilkai kakavinė spalva, sušildyta medžio plokštėmis ant lovūgalio sienos.

Grindys - www.kapri.lt

Durys (nuotrauka kairėje) - www.aigiptodurys.lt

Stiklas pertvarai į vonios kambarį - www.tradux.lt

Komoda - www.dalgina.lt

„Vaikai nuo pat pradžių užsiprašė mažiesiems būdingų spalvų – rožinės ir mėlynos. Tad buvo ieškotas kompromisas, kaip nugesinti šias spalvas, kaip sukurti po atskirą, bet tuo pačiu ir bendrą erdvę berniukui ir mergaitei“, – pasakojo interjero autorė.

Spinta - www.dalgina.lt

Grindys - www.kapri.lt

Šeimininkai norėjo vonios kambario atskirto, tačiau nuo kambario neizoliuoto. Lengvas matinis stiklas suteikia patalpoms bendros erdvės įspūdį. Vonios kambario koncepciją padiktavo sieninės plytelės su moters siluetu. Ta pati tema atsikartoja šeiminikų miegamajame – pakabintose meniškose, subtiliose fotografi jose.

Vaikų vonios kambaryje vyrauja vandenyno spalvos. Siekdama suteikti žaismingumo, architektė vonios kambario sienas dekoravo linksmomis iliustracijomis, kurias išsirinko patys vaikai.

Šeimininkų vonios kambarys:

WC - www.vonia.lt

Grindų plytelės - www.linea.lt

Pakabinama spintelė - www.dalgina.lt

Vaikų vonios kambarys:

Vonios maišytuvas - www.vonia.lt

Plytelės - www.linea.lt

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos Augio Narmonto

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“