Modernus interjero sprendimas – populiarėjančios nematomos durys

Parengė: Eglė Kirliauskaitė
Nuotraukos: Leonas Garbačiauskas


 

Turbūt daugelis girdėjo posakį: jei Dievas uždaro duris, atveria langą. Modernūs interjero sprendimai šiuo metu gali pakeisti net nusistovėjusią tautosaką ir, sakykime, minėtąsias duris paversti ne užvertomis, o tiesiog nematomomis. „Kuriant interjerą, vienu svarbiausių dalykų yra patalpų vientisumas. Bet kurios, ypač mažos, erdvės kolorito, tekstūros tęstinumą dažnai išskaido durys, optiškai dar labiau mažinančios patalpas“, – neabejoja įmonės „E-durys“, visą dešimtmetį užsiimančios nematomų durų gamyba, vadovas Virmantas Baronaitis.

Šių durų varstomoji dalis yra vienoje plokštumoje su siena, kiti durų elementai į ją įmontuojami. Kai nėra durų apvadų, o vyriai paslėpti staktoje, siena su tokiomis durimis atrodo vientisa ir neskaido erdvės. Aliumininė durų stakta gali būti atidaroma tiek traukiant į save, tiek stumiant nuo savęs, bet išlaikant vieną plokštumą.

Estetiškai švarių sprendimų, kai durys tiesiog turi susilieti su siena, dažnai prireikia ne tik privačiose, bet ir viešai naudojamose erdvėse. Tai itin aktualu paslaugų sferai. „E-durys“ vadovo teigimu, ši jų gaminama interjero detalė jau rado savo vietą įvairios paskirties patalpose: pradedant ligoninės administracija, baigiant restoranu, grožio salonu ar biuru.

 

 

„Vienas iš puikių mūsų nematomų durų pritaikymo pavyzdžių viešosiose erdvėse – Kaune įsikūręs grožio salonas „Pink’as“, kurio interjerą kūrė architektė Agnė Andriukaitienė. Čia, nedideliame plote, pritaikytos nematomos durys tampa itin svarbiu elementu. Jei tokioje patalpoje dėtume tradicines duris su apvadais, optiškai sumažintume erdvę. Nematomos durys yra sienos dalis, be matomų staktų ar apvadų“, – pasakoja V. Baronaitis.

Nematomas duris galima įrengti tiek mūro, tie gipskartonio sienoje – yra įvairių staktų modelių. Platus tiek standartinių, tiek nestandartinių matmenų durų asortimentas leidžia įgyvendinti pačias kūrybiškiausias interjero idėjas. Veidrodis, priklijuotas ant visos varčios plokštumos, blizgiais dažais nudažyta ar bet kokio medžio lukštu faneruota, prie baldų, grindų ar kitų interjero detalių priderinta varčios plokštuma – galima rinktis iš begalės modernių variantų, reikia tik žinių ir šiek tiek fantazijos.

 

  

 

Gana dažnai durys dažomos ta pačia spalva kaip ir sienos: jos visiškai susilieja su sienomis ir tampa nematomos. Tokiu atveju ant durų patartina klijuoti skaidrią plėvelę, nes sienų dažai nepritaikyti nuolat liesti. Ši idėja pritaikyta ir minėtame grožio salone „Pink’as“.

„Prieigose norėjome sukurti stiprų emocinį įspūdį ir atspindėti salono viziją, bet patalpos buvo žemos ir mažos. Taigi recepciją su baldais, įskaitant visas duris, sugalvojome nudažyti viena pelenų rožės spalva. Nematomos durys buvo vienareikšmiškai estetiškiausias minimalistinis sprendimas, padėjęs sukurti erdvės vientisumą ir optiškai ją padidinti, neprarandant patalpų funkcionalumo bei sandarumo, todėl kitų variantų net nesvarstėme“, – pasakoja šį interjerą kūrusi A. Andriukaitienė.

 

 

 

Mėgstantiems itin šiuolaikišką dizainą, patiktų ant varčios pusės priklijuota grindų danga. Taip išgaunamas grindų „užlipimo“ ant sienos efektas. Šiam tikslui tinka ir didelio slėgio blizgi arba matinė laminato plokštė, dažnai praverčianti stalviršių gamyboje. Šiuo atveju įdomių idėjų paiešką geriausia patikėti dizaineriams, nes laminuojant galima dekoruoti įvairiomis spalvomis, faktūromis, įvairiomis formomis, geometrinėmis figūromis. Tai itin geras variantas, siekiantiems savo interjerą pagyvinti originaliu akcentu.

„Yra gausybė variantų, kaip nematomos durys gali padėti sukurti nepakartojamą interjerą. Pasaulis eina į priekį, mes irgi neatsiliekame – visuomet esame pasiruošę pasiūlyti geriausią, labiausiai kliento poreikius atitinkantį variantą. Galime drąsiai save vadinti nematomų durų pradininkais Lietuvoje. Pastebėjome, jog ši produkcija tampa vis populiaresnė tiek pasaulyje, tiek mūsų šalyje“, – teigia įmonės „E-durys“ vadovas.

Nuotraukų galerija:

       

Daugiau informacijos: e-durys.com