Kuriant interjero dizainą, šiuolaikiški apšvietimo sprendimai kiekviename būste – vienas iš aktualiausių klausimų. Pastaruoju metu Lietuvoje populiarėja angliški šviestuvai, turintys ilgametes gamybos tradicijas, tačiau neatsiliekantys nuo rinkos tendencijų, kitaip tariant, jaučiantys modernaus gyvenimo tempą ir gero stiliaus „pulsą“.

Klaipėdoje įsikūrusi apšvietimo sprendimų įmonė „Kandelas“ savo salone šį sezoną pristato ir dviejų Anglijos gamintojų – Rothschild & Bickers bei Anglepoise® – šviestuvus. Pastarieji stebina aukštos kokybės ketaus pagrindu, spyruoklių mechanizmu, kuris lemia maksimalų šviestuvų lankstumą ir platų judėjimo spektrą. Šių šviestuvų dizainas, įkvėptas automobilių pramonės, buvo sukurtas prieš 85 metus. Inžinierius George Carwardine 1931 m. pristatė teorinį modelį, kuris paaiškino, kaip idealiai subalansuoti svorius, naudojant spyruokles, svertus ir velenus. Supratus, kad tai gali būti panaudota ne tik automobilių srityje, greitai ši idėja perkelta į šviestuvų gamybą. Keturių spyruoklių Anglepoise® šviestuvais pradėta prekiauti po dviejų metų nuo koncepcijos sukūrimo. Vėliau kartu su dizaino kompanija Terry’s šviestuvai buvo tobulinami – atsirado trijų spyruoklių modelis Anglepoise® Original 1227™. Šios kompanijos sukurti šviestuvų modeliai netruko įeiti į dizaino istoriją – dabar juos galima pamatyti ne tik Londono, bet ir Vokietijos muziejuose.

„Kompanijos gaminiai vertinami ne tik Europoje. Juk istorijos, dizaino ir kokybės sinergija žavi ir privačių, ir visuomeninių erdvių savininkus bei kūrėjus. Modelių įvairovė – nuo sieninių, stalinių iki toršerų – taip pat leidžia eksperimentuoti ir pasirinkti labiausiai konkrečiai erdvei tinkantį variantą“, – pristato „Kandelas“ apšvietimo ekspertai. Rothschild & Bickers gaminiai taip pat nenusileidžia puoselėjamomis tradicijomis, tačiau čia didžiausias dėmesys skiriamas pūsto stiklo menui. Rankų darbo šviestuvai žavi ne tik forma, bet ir koncepcija – senoviniai stiklo pūtimo metodai ir modernus dizainas leidžia pasiekti kiekvieno gaminio unikalumą – tokiu būdu niekada nebus pagaminti identiški šviestuvai. „Visiškai atsisakius masinės gamybos, Anglijos stiklo pūtėjai išgauna nuostabių spalvų šviestuvus, žavinčius dekoratyvumu ir formos preciziškumu“, – pristato gamintojų atstovai Lietuvoje. Apšvietimo ekspertai, norintiems efektyviai išsirinkti šviestuvus savo būstui, pataria atsižvelgti į du pagrindinius kriterijus – patalpos parametrus ir interjero stilių.

www.kandelas.eu

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“