Infraraudonųjų spindulių šildymo grafikas

Infraraudonųjų
 spindulių šildymo grafikas

Infraraudonųjų
 spindulių šildymo grafikas

Daugumos mokslo, politikos ir investicijų ekspertų nuomone, prasidėjusi nanotechnologinė revoliucija jau apima visas gyvybiškai svarbias žmogaus gyvenimo sritis – nuo kosmoso tyrimų iki medicinos, nuo nacionalinio saugumo iki ekologijos ir žemės ūkio ir t.t. Nanotechnolgijos žada pokyčių daugelyje sričių. Ne išimtis ir šildymas.

„Caleo“ šildymo kilimėlio kūrimas ir veikimas yra paremtas mažų (nano) žmogaus akimi nematomų dalelių veikimu (IR sinduliai).

Visgi kodėl infraraudonieji spinduliai yra tokie ypatingi?

Atsakymas paprastas – pagrindinis skirtumas skleidžiamose bangose bei jų savybėse:

I. Tradicinis šildymas, vadinamasis ,,juodasis“ spinduliavimas.

Banga spinduliuojama vienoda, viena kryptimi, jos energijos užtenka orui sušildyti. Toliau viskas vyksta konvekcijos principu. Įšilęs oras šildo visus aplinkinius kūnus. Maža to, šiltas oras yra lengvesnis už šaltą, todėl jis kyla į viršų. Taip švaistomas didelis kiekis energijos, o kartu ir šildymui skirti pinigai.

II. Spindulinis šildymas

Banga spinduliuojama nevienodai, tai yra visa šiluminė energija yra sukoncentruota į vieną tikslą – į 8 µm (≥ 36 °C) dažnio bangą. Šis bangos ilgis yra labai gerai įsisavinamas gyvų kūnų. Jie žmogų šildo nuo 20 iki 22 °C.

Mes gyvename tolimųjų IR bangų aplinkoje, mūsų kūnai juos gauna ir spinduliuoja. Įsisavinama energija siekia net 92 proc. visos sukuriamos šilumos, palyginimui galima pateikti šildymą kietu kuru, kur tik 30 proc. šilumos lieka patalpoje.

Svarbiausias ir pagrindinis skirtumas – šioms bangoms nereikalingas tarpininkas (oras). Šiluma iš karto pasiekia tikslą – žmogaus kūną. Tai puikus sprendimas didelį tūrį turinčioms patalpoms (aukštos lubos).

Infararaudonieji spinduliai ,,šokinėja” kaip teniso kamuoliukai – juda tol, kol baigiasi energija (šiluma atiduodama kūnams).

Todėl „Caleo“ šildymo plėvelė gerai veikia montuojant į grindis, į lubas ar ant sienų. IR spindulys labai gerai prasiskverbia pro nedideliu tankiu pasižyminčias medžiagas: marmoleumą, įvairias vinilines dangas. Kadangi tarpininkas – oras – nereikalingas, „Caleo“ šildymo kilimėliai puikiai tinka patalpoms, kur yra aukštos lubos.

Daugiau informacijos www.caleo.lt