Vieta: Vilnius, Lietuva
Plotas: 400m2
Metai: 2018
Bendraautorius: Edimtas Šimeliūnas
Teksto autorius: Tomas Milkamanavičius


Atėję pas architektus užsakovai jau turėjo abstrakčią būsimo biuro interjero viziją. Noras išsiskirti, darbo erdvės mobilumas ir galimybė transformuoti patalpoje esančius elementus pagal evoliucionuojančią darbo struktūrą buvo esminiai jų sumanymai, kuriuos projektuotojai padėjo realizuoti ir išpildyti. Kaip ir visi interjerai Monday Office biuro projektavimas prasidėjo nuo funkcinės schemos. Siūlomi skirtingi variantai, jų modifikacijos ir aktyvios diskusijos leido išvystyti projektą iki labai aiškios ir vientisos planinės koncepcijos. Pasitvirtinus praktinę projekto dalį, estetiniai klausimų sprendimas virto smagiu žaidimu.

Žaismingais Art Deco bruožais pasižymintis interjeras iš pirmo žvilgsnio atrodo į estetiką orientuotas interjero projektas. Ryškios spalvos, charakteringi akcentai, margos tekstūros ir turtinga medžiagų paletė sukuria intrigą, demonstruoja drąsą ir kitoniškumą, siūlo užuominą į bohemą ir leidžia patirti dinamišką ir stimuliuojančią darbo aplinką. Tačiau pažvelgus į planą iš įsigilinus į funkcinį kodą tampa akivaizdu, kad meniniai sprendimai čia pratęsia ir racionalų ir į funkciją orientuotą architektų mąstymą.

Svarbiausia šiame biure – lankstumas ir gebėjimas adaptuotis kintančioje situacijoje. Kadangi tai laisvai nuomojama darbo erdvė, ji suprojektuota keistis pagal čia ateinančių žmonių grupių dydį. Atėjus individualiai dirbantiems pavieniams specialistams erdvę galima transformuoti į privačius darbo kambarius, pasirodžius komandai – į bendrą pasitarimų erdvę. Stumdomos ir transformuojamos pertvaros, pagal situaciją adaptuojamas apšvietimas ir mobilūs baldai yra specialiai sukurti taip, kad galėtų keistis ir reaguoti į dinamišką šių laikų darbo pobūdį.

Patalpos susideda iš privačių studijų, lounge erdvių, virtuvėlės, pasitarimų kambarių ir darbo zonų. Visos jos aprūpintos dienos šviesa, kas yra itin svarbu kuriant darbingą atmosferą. Žalios augalų salelės ir ryškūs ir charakteringi elementai taip pat prisideda prie gyvybingumą ir produktyvumą skatinančios aplinkos.

Netradicinis ir ekoniminiu požiūriu brangus sprendimas – lenkto stiklo pertvaros. Jos ne tik sušvelnina kampus, formuoja sklandesnę navigaciją koridoriais ir leidžia saugiau jaustis. Užapvalinti tūrių kampai būdingi Bauhaus stiliaus architektūrai. Nemažai tokiu bruožu pasižyminčių pastatų galima rasti Kaune, čia tarpukario modernizmas miesto veide paliko itin ryškų pėdsaką.

Pasirinktos jaukios ir natūralios apdailos medžiagos, medžio apdailos plokštės, ramių spalvų užuolaidų audiniai, šviesios sienos, kurios formuoja didesnės ir šviesesnės patalpos įspūdį. Šiai tvarkingai interjero architektūrai akomponuojantys stiliaus elementai kuria temperamentingą ir šiek tiek netikėtą, tačiau tuo ir įdomų derinį, tampantį Monday Office vizitine kortele.

Projekte dalyvavo :

Studija „HEIMA“ MB www.heima.lt

UAB „Narbutas“ www.narbutas.lt

„Berėmės konstrukcijos“ www.beremeskonstrukcijos.lt

UAB „Sodo dizainas“ www.gelesmanufaktura.lt

UAB „Ogrinda“ www.ogrinda.lt

UAB „Business Development Enterprise“ www.bde.lt