Interjero autoriai: Vaida Kandratavičiūtė, Kristina Balaišytė
Studija: IDAS
Nuotraukų autorius: Norbert Tukaj


Namo interjero projektas keturių asmenų šeimai truko ilgai – nuo statybų iki pat fotografijų kabinimo. Diskusijų metu gimusi idėja būste atspindėti monumentalios itališkos klasikos stilistiką paskatino priimti esminius dizaino sprendimus, kaip antai išrinkti grindų dangą. Būtent todėl gyvenamųjų erdvių grindims buvo pritaikytos ne lietuviams būdingos parketlentės, o plytelės su eglutės motyvu. Miegamuosiuose jaukumo ir minkštumo suteikia ilgo plauko kiliminė danga. Monumentalumą pabrėžia netipinių dydžių italų dizaino baldai. Dar vienas svarbus dekoro elementas – sodri įvairių rūšių augalų žaluma, suteikianti interjerui skaistumo ir gyvybės.


Projekte dominuoja rafinuoti rusvi, pilkšvi tonai, grafito atspalviai ir juodos detalės. Beveik visi paviršiai matiniai, todėl išvengta atspindžių, dėl kurių interjere juntamas savotiškas triukšmas. Vos kelios blizgios detalės, tokios kaip santechnikos prietaisai ar vazonai, kontrastingai išsiskiria iš aplinkos ir sudaro pusiausvyros įspūdį. Prabangos, minkštumo ir jaukumo vaizdą sudaro užuolaidų klosčių gausa. Minimalistinių, aiškių formų korpusiniai baldai harmoningai ir atidžiai derinami su minkštaisiais.

Privatus namas padalytas į du korpusus – viename atskirtas pagrindinis miegamasis su itin erdviu sanitariniu mazgu, o kitame įrengti du vaikų kambariai ir jiems skirtas vonios kambarys. Korpusus jungia bendrai naudojamos zonos – svetainė, valgomasis, virtuvė. Šeimininkų vonios kambario sienos išklotos originalaus reljefo plytelėmis su subtiliu, grafišku augalinio motyvo piešiniu. Žaisminga, ovalios formos, laisvai pastatoma vonia, tualetas, bidė ir du praustuvai sudaro komfortiškos erdvės įvaizdį. Vaikų vonios kambario dizainas skiriasi. Čia vyrauja balta ir žydra spalvos. Sienos dekoruotos baltais, melsvais taškeliais margintais tapetais, o baldai ir dalis sienų plokštumų atkartoja šią spalvą. Gaiva ir švara alsuojanti erdvė atrodo subtili ir neperkrauta.

Bendrosiose patalpose didžiuliai baldai atspindi stabilumą, komfortą ir kokybę. Ramūs tonai sukuria harmoningą atmosferą, o korpusinių baldų gausa sudaro galimybę juose sandėliuoti asmeninius daiktus, kad šie neblaškytų laikomi atviri. Tvarkos ir ritmo jausmą perteikia visame name kur ne kur pasikartojantys kietųjų baldų fasadų elementai, sudaryti iš vertikalių medžio drožlių plokštės tašelių reljefo. Prašmatnus, monumentalus, itališka klasika alsuojantis interjeras ilgai išsaugos savo tvarų įvaizdį, nes šis stilius nemiršta.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Centras“