Projekto autoriai: T3ARCH
Vieta: Tepòstlanas (Tepoztlán), Meksika

Įgyvendinta: 2010 m.
Fotografijų autorius: Luis Gordoa


Unikalus hostel tipo miegamųjų kompleksas gali pasigirti tuo, jog į jį plūsta žmonės iš už 45 minučių kelio esančio Meksiko miesto. Sostinės gyventojai pervargę nuo betono, mūro, karščio, triukšmo ir ištroškę žalumos, medžių, jų metamų šešėlių, minkštos žolės po kojomis, gryno oro. Neretai į Tepostlaną traukia jauni žmonės, turintys ribotas finansines galimybes, todėl teko pasukti galvą, kaip kuo greičiau ir efektyviau sukurti nakvynės erdves būtent šiai grupei lankytojų.

Architektų bendrovė T3ARCH, įkvėpta Andreas Strausso įgyvendinto Desparkhotel projekto, kuriam buvo panaudoti šulinių žiedai, nutarė paeksperimentuoti ir pabandyti kažką panašaus. Tubo Hotel autoriai, pasiskolinę statybinę medžiagą, ją pateikė kitaip. Visų pirma norėta racionaliau išnaudoti turimą teritorijos plotą, todėl nutarta komponuoti po tris žiedus: du apačioje ir vieną – viršum jų. Taip pat nuspręsta daryti juos atviresnio pobūdžio, t. y. įstiklinti priekinį, į vidinį kiemą atgręžtą, žiedo galą, pro kurį patenkama į vidų. Tokios piramidės, ypač įjungus šviesas, atrodo daug jaukiau nei pavieniai uždari tūriai.

Iš viso buvo sukurta 20 „miego kapsulių“ – tai šulinių žiedai, kurių paskirtis panaši į palapinių. Plačiausioje skersmens vietoje įtaisyta konstrukcija su lovos čiužiniu ir atlošu. Po perdanga yra daug erdvės patogiai susidėti daiktus, o visi kiti patogumai – vyrų ir moterų tualetai, dušai, virtuvėlė – įrengti kempingams įprasta tvarka, t. y. bendrai naudojamose patalpose. Šie šulinių žiedai – tai labai smagi ir unikali patirtis pernakvoti ant patogaus čiužinio. Jaukumo patalpai suteikia užuolaidėlės, na, o čia atvykusiems keliautojams švari patalynė ir elektra bei galimybė patogiai išsimaudyti ar pasinaudoti tualetu yra didžiulis privalumas.

Šis projektas – puikus pavyzdys, kaip nebrangiai ir originaliai sukurti miegamąsias vietas svečiams, kuriems nereikia prabangos ir didelių patogumų. Nuostabi vietovę supanti gamta traukia ne tik pasiturinčiuosius, todėl džiugu, jog buvo pagalvota ir apie mažiau pinigingus, o ekologiška mintis pritaikyti papildomų išteklių nereikalaujančias statybines medžiagas parodė šeimininkų požiūrį į gamtos tausojimą. Tubo Hotel kviečia visus, norinčius ypatingos patirties, kur pabėgęs iš purvino ir triukšmingo miesto, drybsodamas šulinio žiede, gali mėgautis ramybe ir žiūrėti į linguojančias medžių šakas. O kiek gi gyvenime iš tiesų reikia, kad būtų gera?..

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas Centras

#Architektūra

2020-05-19