Autorė: Ieva Baranauskaitė
Nuotraukos: Norbert Tukaj

Šio Klaipėdoje esančio gyvenamojo namo interjero charakteris kuriamas pasitelkiant liniją ir ritmą kaip pagrindines priemones dizaino raiškai formuoti. Šeimininkai norėjo namų, kurie būtų funkcionalūs ir minimalistiniai, tad 110 m² būsto pirmojo aukšto funkcinės zonos suplanuotos taip, kad būtų sukurtas glaudus ryšys tarp atskirų zonų. Siekta skirti kuo daugiau erdvės pagrindinei gyvenamajai patalpai. Architektės suprojektuotas pagrindinis daugiafunkcis elementas – baldas – atlieka kelias funkcijas: tai yra ir suoliukas prie įėjimo, ir prieškambario rūbų spinta, o iš kitos pusės jis naudojamas kaip virtuvės dalis. Čia aukštose spintose įmontuotas šaldytuvas bei ūkinės ištraukiamųjų lentynų sistemos. Vientisa baldo struktūra užbaigiama aukštu stalu su betono stalviršiu. Šis daugiafunkcis elementas padeda išvengti pertvarų tarp įėjimo bei virtuvės zonų ir išradingai padalija erdvę į atskiras funkcines zonas jos neuždarydamas. 

Likusi pirmojo aukšto dalis yra skirta svetainei ir valgomajam. Stačiakampei erdvei išraiškingumo suteikia skulptūriniai VVV formos objektai, kurie tarsi sklendžia erdvėje ir kartu tampa erdvės formantais. Tai yra modulinė daiktų talpykla, galinti susidėti iš 2, 4, 6 ar daugiau  elementų. Kiekvieną elementą galima atidaryti paspaudus: taip išvengiama papildomų atidarymo detalių. Siekiant erdvės vientisumo, objektams bei sienoms naudojama ta pati spalva, o jų geometrija bei krintantys šešėliai tampa interjero dizaino sudedamąja dalimi. 

Į antrąjį aukštą pakylama minimalistiniais laiptais su metaliniu porankiu. Jo lengva, tarsi kabanti struktūra tampa svarbiu dizaino akcentu.  Šiame aukšte yra nedidelės miegamosios patalpos ir vonia. Maksimaliai išlaikytas lubų aukštis kuria erdvės pojūtį – jis stiprinamas vengiant kontrastingų paviršių ir medžiagų. Laiptų erdvės vertikalumas taip pat pabrėžiamas nuo lubų nuleidžiamais stiklo šviestuvais. Atidumas detalėms kuria švaros įspūdį. Erdvės visuma formuojama šiltais pilkais atspalviais, įterpiant gaivių gelsvos ir oranžinės spalvos pustonių.