Bijūnai prie namo

Jolita Černiauskienė su dukra Migle prieš pusmetį ėmėsi netradicinės veiklos – kurti skandinaviško interjero ir eksterjero detalių internetinę parduotuvę. Moterims idėja gimė neatsitiktinai – abi būdamos estetės labai myli savo namus ir juose siekia įgyvendinti netradicinius interjero sprendimus. Ieškodamos jaukių detalių, galinčių pagyvinti namų aplinką, pradedančios verslininkės suvokė, kad skandinaviškas kaimo stilius yra jaukus, mielas, paprastas ir tikras. Prisiminusios seną močiutės sodą bei namus, po dieną trukusio smegenų šturmo sugeneravo pavadinimą naujajai įmonei – „Bijūnai prie namo“.

„Mums ne tas pats, kokie yra namai: jie turi būti gražūs ir jaukūs ir ten turi būti gera. Jaučiame nostalgiją močiutės kaimui, kur visada gerai jautėmės. Būtent dėl to, rinkdamosis daiktus parduotuvei, visad nusikeliame ten, kur augo bijūnai prie močiutės namo“, – dėsto bendrovės „Bijūnai prie namo“ vadovė Jolita Černiauskienė.

Visi daiktai parduotuvėje suskirstyti į keturias grupes, kurios apima visą namų aplinką – nuo miegamojo iki sodo ar daržo. „Puošnusis sodas“ – tai eksterjero daiktų grupė, kurios kertiniai atributai – sodininko stalas, dekoratyviniai narveliai, puikiai tinkantys papuošti verandą, terasą ar namų balkoną, emaliuoti ąsočiai, cinkuoto metalo vazonai, dubenys. Išrikiavus visus šiuos daiktus tarp įvairiaspalvių augalų, regis, nusikeliama į pasaką, kurioje veikia pasakų personažai, įkvepiantys toliau kurti stebuklingą jaukių ir draugiškų namų pasaką. Visi atributai neįmantrūs, tačiau stilingi, suponuojantys mintį, kad originalumas, susipynęs su paprastumu, sukuria aplinką, kurioje nėra vietos netikrumui.

Bijūnai prie namo

Bijūnai prie namo

Bijūnai prie namo

Bijūnai prie namo

Bijūnai prie namo

„Mieli namai“ – tai tarsi oazė, kur patys daiktai kuria istoriją apie gyvenamosios erdvės gyventojus, kurie ramūs, bet ekspresyvūs. Iš pirmo žvilgsnio toks dviejų savybių tandemas, regis, nedera tarpusavyje, bet suvokti, kad namai gali būti kalbantys ir kalbinantys nesunku pamačius nuo lubų nusileidžiantį tobulų linijų minimalistinį arbatinuką-šviestuvą ar ant stalo pastatytą baltą sekreterą, saugantį namų paslaptis. Viskas – nuo iš metalo pinto lempos gaubto, žvakidžių, pintų krepšių su odinėmis rankenomis – atveria erdvę polėkiui, poilsiui ir kūrybai.

„Man patinka mano virtuvė“ – pirmiausia dėmesį atkreipia indai „Mynte“. Jie žaismingi – kreminės, vanilinės, netradiciškai pilkos spalvos koloritas, galintis papuošti virtuvę, atveria nišas kulinariniams eksperimentams. Juos naudoti patogu: galima dėti į orkaitę, indaplovę ar net mikrobangų krosnelę. Indai biriems produktams, ąsočiai, tortinės, puodeliai, dubenėliai, lėkštės spalviškai turtingi – nuo dangiškos iki švelniai rožinės spalvos. Emaliuoti indai – dar viena svajinga dovana namams. Juk jie – kaip iš močiutės namų, tik šįkart – daug idealesnių formų, labiau pritaikyti naudotis net ir prabangiame miesto interjere.

Bijūnai
 prie namo

Bijūnai
 prie namo

Bijūnai
 prie namo

„Vakarojame lauke“ – svareliai nuo vėjo staltiesei, pinti krepšiai, lauko pavėsinės anklodės ir pagalvėlės – visa tai sukuria nepamirštamas akimirkas drauge. Vasaros vakarai su šeima ar draugais terasoje, mėgaujantis gurmaniškais kepiniais, skanaujant užkandžius, patiektus ant subtiliai serviruoto lauko stalo, tampa kūrybiška meditacija. Čia ir lauko gėlės, pamerktos ąsotyje, ir žvakės, degančios stikliniuose induose...

Skandinaviškos interjero ir eksterjero detalės užburia savo harmoninga visuma, kuriančia darną tarp šeimos narių ir tobulą estetinį vaizdą aplinkoje.

www.bijunai-prienamo.lt

Parengė Žydrė Dargužytė