Interjero autorė Jurgita Paškevičiūtė (JP interjero studija), bendraautorė dizainerė Agnė Šiaudvytė
Nuotraukos Dariaus Petrulaičio
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Baltijos jūra, supantis pušynas, smėlis ir kopos – vieta, kuri vilioja ne tik poilsiauti, bet ir turėti nuosavą ramybės oazę. 120 kv. metrų modernios architektūros ir dizaino namas organiškai ištirpsta jautrioje Lietuvos pajūrio aplinkoje.


„Stovėdama prie atviro lango, vaikštinėdama pajūriu, jausdama vėjo ir saulės palytėjimus, mokausi suvokti pasaulį, jausti jo darną, mylėti ir vertinti viską, ką per mane kūrėjas nori padovanoti žmonėms“, – pastebi interjero dizainerė Jurgita Paškevičiūtė, šiuose namuose vyraujantį santūrumą ir minimalizmą sujungusi su supančiu kraštovaizdžiu.

Tokią dizainerės Jurgitos Paškevičiūtės ir užsakovo idėją perteikia interjerą kuriančios spalvos, kuriose vyrauja jūros tonai, švelnių atspalvių bei lakoniškų formų kompozicijos, primenančios darniai rymančias kopas. Jūros tonus pastebime pažvelgę į fotelius, kėdes ir detales. Natūralumą pabrėžia ir prabangaus jaukumo suteikia medinės grindys ir laiptai. Faneruoti baldai darbo kambaryje puikiai išryškina blizgius paviršius su pušų motyvais.

Interjere daug dėmesio skiriama apšvietimui. Įvairios paskirties šviestuvai išdėstyti grupėmis: šviestuvai, teikiantys pagrindinį šviesos šaltinį, jaukumo įspūdį sukuriantys sieniniai šviestuvai ir paslėptas baldinis apšvietimas, pabrėžiantis baldus, jų detales. Pasirinkdama tokį platų šviesos įtaisų spektrą, dizainerė suteikė galimybę šeimininkui pačiam kurti vis kitokią namų aurą.

Paklausta apie iššūkius, laukiančius įrengiant namus, architektė patikino, kad šis interjeras buvo kuriamas labai sklandžiai dėl itin kruopštaus išankstinio planavimo. Dar koreguodama namo planą dizainerė siekė kuo didesnio funkcionalumo, tad padidino bendrąsias atviras erdves svetainės, virtuvės ir terasos zonose.

Dizainerei ir jos komandai ypač svarbūs buvo laiptai. Jų forma taip pat buvo keičiama, siekiant kuo didesnio patogumo ir saugumo. „Dažnai šiuolaikiniame interjere laiptai tampa pagrindiniu interjero akcentu, tačiau neatsižvelgiama į praktiškumą“, – pastebi J. Paškevičiūtė. Tad šiuo atveju architektė priėmė patį funkcionaliausią sprendimą – po laiptais esanti erdvė tapo vieta daiktams susidėti. Vizualiai ji puikiai įsikomponuoja į namų aplinką.

Antrajame aukšte išsiskiria miegamieji ir vonios kambariai: ryte nubudęs šeimininkas neišlipęs iš lovos gali džiaugtis nuostabiu vaizdu į jūrą, rytinės saulės spinduliais, krintančiais pro langą. Poetišką atmosferą dizaino autorė sukūrė kruopščiai išrinkusi baldų vietas – jie neužstoja svarbiausio vaizdo. Specialiai įrengta ir lodžija, leidžianti mėgautis kavos puodeliu tik palikus miegamąjį.

Harmonijos ir stiliaus pojūčiui sukurti dizainerė rinkosi užuolaidas, kurios, kaip ji pastebi, dažnai pamirštamos. Norėdama, kad užuolaidos išsaugotų savo paskirtį, bet neužgožtų interjero, architektė išrinko akies nerėžiančią šveicariškos kokybės tekstilę. Ji vienspalvė, su švelnia, lengvumo suteikiančia tamsesne juosta apačioje.

Vonios kambarį interjero kūrėja pavertė tikra ramybės oaze: erdvia, šviesia, lakoniška ir be labai ryškių detalių, kurios kartais sukuria perdėtą prabangą. Visa vonios kambaryje esanti santechnika ir aksesuarai – modernūs ir grakštūs. Jie leido išryškinti aptakių formų vonios ir kabamojo itališko šviestuvo grožį. O šios erdvės stilistiką vainikuoja veidrodinė siena.

„Menas – sukurti tai, kas atrodo čia ir buvę, bet nepasenę“, – šia mintimi pasakojimą apie interjerą užbaigia dizainerė.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“