Autorė: Silvija Samoškaitė-Liškauskienė 
Plotas: 182 m2
Vieta: Švencelė, Lietuva
Nuotraukos: Arimanto Knašo

Tai funkcionalūs bei estetiški namai, kuriuose per interjero dizainą siekta sukurti namų istoriją. Čia kiekvienas kambarys turi savo veidą, tematiką, faktūras, akį džiugina kokybiški daiktai ir apdailos medžiagos. Pastarosios rinktos išskirtinai šiai aplinkai. Rengiant būstą, buvo priimami tiek racionalūs, tiek iracionalūs sprendimai – jie kūrybiniame procese, anot dizainerės, neišvengiami.

Holas – pirmoji erdvė, į kurią patenkame vos pravėrę namų duris. Bendrojoje pirmojo aukšto zonoje atsiranda baldinis suskirstymas: virtuvė, valgomasis, svetainė bei SPA zona. Virtuvė ir valgomasis šiuose namuose sutelkia visų dėmesį į save. Šią erdvę norėta išlaikyti funkcišką ir nesubuitintą. Greta esanti moderni priešpirčio SPA zona virsta daugiafunkce erdve. Virtuvės bei priešpirčio patalpas atsisakyta atskirti, nes pagal pirminį planą jas dalijo gipso sienos. Laiptais pakylame į kitas poilsio zonas, miegamąjį, vonios kambarius ir vaiko kambarį. 

Daug dėmesio skirta baldinių dalių sprendimams. Holo erdvėje telpa visas namų ūkis: skalbimo zona, šildymo ir vėdinimo įranga, elektros instaliacijos spinta. Jie nepastebimi, nes slepiasi už uždangų. Organiškai susijungianti baldinė ir dekoratyvioji dalis sukuria stilingą estetinį paveikslą. Papildomas mažas kambarys su balto miško dekoru ant sienos – poilsio oazė, skirta tylai, ramybei, knygai ar laikui sau.

Virtuvei parinktos netipinės, kontrastuojančias medžiagas: žalvario stalviršis saloje, akmuo, medis, dūminis stiklas, aukso dulkės detalėse. Vaiko erdvėje – mažos mergaitės pasakų ir svajonių oazėje su nuostabiu horizontu pro langą – parinkti šviesiai skaidrūs pudros ir dūminės rožės tonai. Ant sienos rožinėje drugelių pievoje šviečia mistiški akmenėliai. Miegamasis ir didžioji vonia tarsi paskęsta lengvuose vandens tonuose, kurie horizontaliai atsiveria per vitrininius langus. Vaizdą papildo akvareliniai liejiniai ant sienos su subtiliai dekore atsikartojančiais gamtos motyvais.

Be funkcinio holo erdvės apšvietimo, parinktas ir šiek tiek simbolikos suteikiantis vieno iš Europos švietimo sistemų lyderių šviestuvas. Šviestuvo formos organika, funkcija ir meninė išraiška leido išspręsti ne tik šviesos sklaidos problemą, bet ir pabrėžti prie vandens esančių namų sąsaja su  gamta. Maloniai sklindanti šviesa neabejotinai sukuria jaukumo atmosferą. 

Interjero funkciniai sprendimai bei erdvių išdėstymas kurtas atsižvelgiant į nedidelės šeimos poreikius, pomėgius ir būsto architektūrą. Atvirame stiklo vitrinų name esančioje priešpirčio erdvėje šeimininkai gali gerti rytinę kavą, o lietui lyjant su vaikais žaisti stalo žaidimus ar priimti svečius. Panorus pabėgti į ramybę ir atsikvėpti po SPA procedūrų, tereikia užverti stiklinę pertvarą. Baldai – rašomasis stalas su kėde – vaiko kambario erdvei rinkti taip, kad augtų kartu su mažąja kambario šeimininke. 

Interjero užbaigtumo įspūdį kuria vertikalūs linijiniai akcentai stilizuotuose balduose, organiškai akmens gijomis išmarginta grindų keramika, žalsvi, smėlio, turkio, ochros tonai su kontrastuojančiomis juodomis detalėmis. Ant name esančios didžiulės sienos atsiranda tapybiškų modernių gamtos fragmentų su kabančiomis šermukšnių kekėmis turkio pievoje. Tai tarsi papildoma įžanga ir kitoms namų erdvėms. Poilsio zona – šviesi, subtili, dėmesinga detalėmis. Ji praturtinta kilpotos tekstilės deriniais ir specialiai jai kurtais korpusiniais baldais ir natūralaus ratano dirbiniais. 

Nuotraukų galerija:

323