Naminės duonos kepimo renesansas

Duona

HomeMADE logotipas

Duonos tešla

Orkaitė

Tradicinė malkomis kūrenama duona

Šiuo metu Lietuvoje vis daugiau šeimų pradeda rūpintis sveika mityba ir gyvensena. Vis dažniau pagalvojama apie produktų natūralumą ir ekologiškumą. Namuose pagamintas maistas tampa vertybe ir sveiko gyvenimo tonu. Ne išimtis ir duona, kurią valgome kiekvieną dieną. Naminės duonos kepimo tradicija vėl atgyja, neretai ši tendencija vadinama naminės duonos kepimo renesansu.  

Namine duona kvepiantys namai – jaukumo simbolis. Senoliai dar prisimena krosnis, kuriose buvo kepama duona su idealia pluta. Šiomis dienomis duonai kepti galima rasti specialių elektrinių duonkepių, tačiau niekas neprilygsta maloniam krosnyje kepamos duonos aromatui, pasklindančiam po visas namų kertes. „Gorenje“ rinkai jau pristatė orkaites su unikalia technologija HomeMade, sukurta pagal tradicines malkomis kūrenamas duonkepes. Technologijos pagrindas – sumanus orkaitės vidaus dizainas, leidžiantis pasiekti geriausių kepimo rezultatų, lyg kepant tradicinėse duonkepėse.

Naujosios kartos orkaičių konstruk­ciją sudaro tiksliai išdėstyti kaitinimo elementai ir skliautinis orkaitės vidaus dizainas. Šie sprendimai užtikrina efektyvesnę karšto oro apykaitą ir tolygų jo pasiskirstymą orkaitės viduje. O rezultatas – vienodai iškepę, sultingi patiekalai su traškia plutele. Todėl dau­gelį savo mėgstamų valgių, taip pat ir duoną, pagaliau pavyks iškepti puikiai. Iki šiol, rodos, apie tai galėjai tik pasvajoti.

Kad kiekvieną kartą kepama duona būtų ideali, svarbu palaikyti orkaitės švarą. Dažnai šeimininkei šis procesas nėra labai malonus. Nors ir veiksmingi, tačiau daug kenksmingų medžiagų turintys cheminiai valikliai neretai palieka nemalonų kvapą. Naujosios kartos orkaičių valymas yra ekologiškas ir visiškai paprastas –  su AquaClean programa, orkaitei išvalyti užtenka pusės litro vandens ir šluostės. Programos metu 50 °C temperatūroje vandens garai suminkština prikepusius nešvarumus ant orkaitės sienelių. Maždaug po pusvalandžio sieneles galite lengvai nuvalyti šluoste, nenaudodami jokių cheminių valymo priemonių.

Originalus ir įžvalgus „Gorenje“ požiūris į orkaitės dizainą yra pagarba tradicinei patirčiai ir puikaus bendradarbiavimo su garsiais tyrimų institutais rezultatas.

Daugiau informacijos www.gorenje.lt