Namų interjeras ir dekoras: dažniausiai daromos klaidos

 

Leidžiant laiką nuosavuose namuose, daugeliui šeimų norisi jaukumo, estetikos bei šviesumo. Tam, kad gyvenamasis būstas būtų ne tik praktiškas, bet ir malonus leisti laiką, svarbu skoningai jį įrengti bei parinkti tinkamus dekoravimo elementus. Deja, bet dažnu atveju, nesikreipiant į profesionalius dekoravimo specialistus bei interjero dizainerius, būstas įrengiamas klaidingai, pavyzdžiui, pasirenkami per tamsūs sienų, apšvietimo tonai, todėl leidžiant laiką namuose, greičiau jaučiamas nuovargis, gali apimti mieguistumas ir pan.  Tam, kad taip neatsitiktų ir įsigijus nuosavą namą, kotedžą, butą ar loftą, svarbus tampa jo įrengimo procesas bei kreipimasis į specialistus. Jaukumo namams gali suteikti įvairios detalės, nauji baldai, pakeista apšvietimo sistema ar sienų spalva. Svarbu paminėti, jog nusprendus atnaujinti gyvenamąjį būstą, gali tekti plačiai atverti piniginę naujų baldų ar dekoravimo elementų įsigijimui. Tam tikriems būsto elementams pritrūkus santaupų, sprendimu gali tapti banko finansavimas, o visa informacija apie kreditus pateikiama tinklalapyje.

 


Nusprendus atnaujinti namuose esantį interjerą arba jį sukurti naujoje gyvenamojoje vietoje, specialistai rekomenduoja laikytis pagrindinių taisyklių, kurios neleis atlikti dažnai pasikartojančių klaidų. Viena jų gali būti optiškai sumažinama kambario erdvė, įsigijus netinkamus dekoravimo elementus. Pavyzdžiui, nedideliame kambaryje, kuriame gali užtekti sofos, nedidelio staliuko ir gėlės vazone, yra statomi masyvūs baldai, foteliai, spinta. Visa tai optiškai dar labiau mažina kambario erdvę, kai tuo tarpu tinkamai parinkti baldai, veidrodis, gali vizualiai padidinti erdvės plotą. Interjero dizaineriai nedideliame kambaryje pataria rinktis veidrodį, įmontuotą išorinėje spintos dalyje arba staliuką, prie kurio atsisėdus, veidrodyje puikiai matomas asmeninis atvaizdas.

Taip pat mažose erdvėse rekomenduojama rinktis šviesias spalvas, dekoravime galima naudoti šiek tiek blizgančias detales. Tačiau šiukštu nepirkite didelio kiekio ypač blizgių interjero dekoravimo elementų kaip pagalvėlės, blizgantys vazonai, nuotraukų rėmeliai ir pan. Erdvės svarbu neperkrauti interjero elementų gausa, kadangi tai ne tik optiškai sumažins ir taip nedidelę patalpą, bet ir neatrodys skoningai. Dar viena klaida, kuri iš pirmo žvilgsnio gali neatrodyti kaip prastas pasirinkimas – vienos spalvos ar jos atspalvių pasirinkimas kambaryje. Dar blogiau, jeigu kambaryje pasirenkamos tamsios spalvos, kadangi jos taip pat sugeria šviesą, o nusprendus namus atnaujinti, tamsiąją sienų spalvą nudažyti kita – šviesesne, gali tapti kur kas sudėtingiau.

 Interjero dizaineriai įrengiamame kambaryje rekomenduoja nevengti nedidelio kontrasto, kuris pagyvina erdvę. Jeigu kambaryje vyrauja pastelinės spalvos, kambario akcentu gali tapti ryški apšvietimo lempa, blizgus lovos užtiesalas ar spalvingi pagalvėlių užvalkalai. Būtent tokie interjero elementai gali būti lengvai keičiami kitais, atsižvelgiant į asmeninę nuotaiką ar metų laiką. Dar viena interjero kūrime daroma klaida – netinkamas baldų išdėstymas. Nuosavuose namuose yra svarbus baldų išdėstymas, jų funkcionalumas bei praktiškumas. Jeigu baldai bus išstatyti netinkamai, trukdys praėjimus ar priėjimus prie kitų baldų, buitinės technikos prietaisų – namų erdvė taps nepraktiška. Jeigu norima vizualiai padidinti gyvenamąją erdvę, svarbu tampa šiek tiek atitraukti baldus nuo sienų ir kambario centro nepalikti visiškai tuščio. Baldai turi būti paskirstyti zonomis, bet netrukdyti nei praėjimui, nei ramiam poilsiui.

Taigi, norint ištaisyti būsto interjero klaidas arba siekiant sukurti nepriekaištingai jaukų interjerą, patariama paisyti pagrindinių būsto interjero kūrimo idėjų bei vengti klaidų. Konsultuojantis su profesionalais, be jokios abejonės išvengsite neteisingų sprendimų ir pasibaigus namų interjero kūrimo darbams, džiaugsitės jaukiais ir praktiškais namais.