NATŪRALAUS AKMENS PANAUDOJIMO INTERJERE GALIMYBĖS

Interjero įrengimas ar atnaujinimas visuomet reikalauja darbo, laiko ir finansinių sąnaudų, tad natūralu, kad ieškome sprendimų, kurie būtų ilgalaikiai ir maksimaliai atitiktų estetinius bei funkcionalumo kriterijus. „Natūralus akmuo puikiai atitinka visus šiuos kriterijus“ – teigia UAB „Veritas ana“ projektų vadovė Laima Kirkutienė.

 Natūralūs akmenys, kaip marmuras, granitas, suteikia prabangaus solidumo tiek gyvenamajai aplinkai, tiek visuomeniniam interjerui. „Klientai renkasi akmenį dėl puikių statybinių charakteristikų (kietas, ilgaamžis atsparus drėgmei), plačios spalvinės gamos ir nesudėtingos priežiūros. Šios savybės nulemia plačias akmens panaudojimo kuriant gyvenamąją aplinką galimybes“– sako L. Kirkutienė. Grindys, sienų apdaila, stalviršiai ir palangės, židiniai, vonios kambario elementai, dušo kabinos, fasadų apdaila, interjero dekoratyviniai elementai – tai tik dalis akmens panaudojimo galimybių.

Nuo seno akmuo naudojamas grindų įrengimui. Ar tai būtų įvairiaspalvė mozaika, ar santūrios vienos rūšies akmens grindys, ar akmens  fragmentai derinami su medžiu, keramika – visuomet galima parinkti įvairių stilių interjerams tinkamus sprendimus.  Ypač efektingai atrodo akmens derinimas su medžiagomis, pasižyminčiomis kontrastinėmis savybėmis. Tai taikytina tiek vykdant grindų  sprendimus, tiek interjero elementus.

Akmuo ir medis – medžiagos, derinyje išryškinančios viena kitos estetines savybes. Ši kombinacija vis dažniau naudojama ne tik grindų įrengimui, bet ir gaminant baldus. Medžio šiluma ir jaukumas „sušvelnina“ akmens šaltumą ir išryškina medžiagų gamtinių raštų įvairovę. Tai padeda sukurti funkcionalų ir jaukų interjerą.

Pernai Stokholme vykusioje tarptautinėje interjero parodoje UAB „Veritas ana“ pristatė ypatingo susidomėjimo sulaukusį akmens ir stiklo derinimo pavyzdį – bendradarbiaujant su skandinavų dizaineriais sukurtą valgomojo stalą. Juodo granito stalviršis ant skaidraus stiklo konstrukcijos sudaro lengvumo įspūdį ir gali būti pritaikomas tiek išgrynintame minimalistiniame interjere, tiek modernios klasikos.

Akmens ir stiklo derinys puikiai tinka ir dušo kabinos, vonios apdailos sprendimams. Pastaruoju metu vis populiarėjantis vonios kambario interjero elementas siekiantiems santūrios prabangos ir elegancijos – marmuro dušo kabinos skaidraus grūdinto stiklo pertvaromis.

Siekiantiems sukurti išskirtinį interjerą dizaineriai rekomenduoja ir netradicinius sprendimus iš natūralaus akmens – lentynėles, stovus gėlėms, vazonus ir kitus dirbinius, kuriuos gamina UAB Veritas ana meistrai. Smulkios natūralaus akmens interjero detalės puikiai dera su kitais akmens dirbiniais, esančiais namuose. Taip pat jos gali ypač pagyvinti interjerą, kuriame vyrauja kitos apdailos medžiagos – medis, keramika, tekstilė. Natūralaus akmens  akcentai – puiki galimybė atnaujinti esamą interjerą gana nedidelėmis sąnaudomis. 

Jei jūsų namuose yra nišų, jas galima dekoruoti išraiškingo piešinio natūralaus akmens plokšte. Akmuo puikiai dera tiek prie lygaus tinko, tiek prie atvirų plytų sienos. Originalūs akmenyje sustingę gamtos sukurti raštai – alternatyva dailininkų paveikslams.

Siekdami didesnio efekto, nišoje galite įrengti apšvietimą, lentynėlę, dekoro detales.

Prabangos ir elegancijos prieškambariui suteiks marmuro lentynėlės ar konsolės, įrengtos po veidrodžiu. Jos puikiai derės tiek prie akmeninių, tiek prie medinių ar akmens masės plytelėmis dengtų grindų.

Ieškantiems originalių baldų ir netradicinių sprendimų siūlome miegamajame spinteles prie lovų pakeisti stilingais naktiniais staliukais, dengtais natūralaus akmens stalviršiais. O pritaikę tinkančios formos akmens lentynėlę ar veidrodį akmeniniais rėmais sukursite vientisą ir elegantišką interjerą.

Kaip matome, pastaruoju metu labai prasiplėtė akmens panaudojimo interjere galimybės. Straipsnyje apžvelgėme tik nedidelę jų dalį.  Apsilankę UAB Veritas ana salone (Kalvarijų g. 49, Vilniuje) ar internetiniame tinklapyje www.veritas.lt galėsite susipažinti su įvairesnėmis akmens panaudojimo galimybėmis ir interjero sprendimais.