Interjero autorė Vaiva Kairienės
Studija „Interjero lizdas“
Nuotraukos Beno Šileikos
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Erdvės kuriamos ne tik gražioms nuotraukoms, bet ir maksimaliam funkcionalumui, nes juk viskas skirta žmogui. Kiekvienas sprendimas turi būti pagrįstas. Tokiu principu įgyvendindama savo projektus vadovaujasi interjero dizainerė ir studijos „Interjero lizdas“  įkūrėja Vaiva Kairienė. Vienas pastarųjų jos įkūnytų projektų – 155 kv. metrų gamtos apsupto namo interjeras, tad architektūra bei aplinka stipriai susiliejusi su harmoningu namų dizainu. 

Labiausiai interjerą ir eksterjerą jungiantis elementas yra deginto medžio dailylenčių apdaila, regima tiek fasade, tiek namo viduje. Ši apdaila naudojama koridoriaus sienoms bei augalų sienos kon-strukcijai. Projektas buvo pradėtas dar prieš liejant pamatus, tad jame nebuvo neapgalvotų sprendimų, atvirkščiai – viskas tapo nesunkiai įgyvendinama. Šeimininkai turėjo gana aiškią savo būsimų namų viziją, o diskusijų metu dizainerės ir užsakovų požiūriai apie funkciją ir stilistiką labai sutapo, todėl buvo nuspręsta keisti tik statinio konstrukciją ir langų išdėstymą. Interjero aut-entiškumą labiausiai išryškina didelė natūralių augalų siena, kurių pageidavo šeimininkė – landšafto dizainerė. Jos sukurti nedideli sienos prototipai buvo perkelti į žymiai didesnį formatą: sieną puošia natūralių augalų kompozicija, susodinta į nedidelius vazonėlius. Įrengta automatinė laistymo sistema su papildomu apšvietimu šaltajam sezonui, tad augalai nepatiria šviesos trūkumo. 

Taip pat statybų metu buvo sugalvota šiek tiek pakelti šlaitinę dalį, todėl pavyko įrengti palėpę. Joje atrado vietą darbo kambarys. Pereinamųjų erdvių dekorui naudojama neįprasta medžiaga  – tamsus medis. Ši idėja gimė iš noro organiškai perkelti fasado medžiagas į vidų. Taip pat natūralus medis suteikia jaukumo įspūdį. Kaip atsvara grindų apdailai pasirinkta vinilinė danga tik pabrėžia natūralų bei subtilų kontrastą. Kadangi koridorius yra gana ilgas ir nelabai aukštas, palyginti su bendrosiomis patalpomis, vertikaliai suprojektuota dailylenčių apdaila jį optiškai paaukština. Pasak dizainerės, tokio principo apdaila tampa puikiu estetiniu sprendimu ir  funkciškai apsaugo vienas tepliausių sienų bei kampų nuo pažeidimų.

Gausiai naudojamas medis tampa atsvara baltoms sienoms ir luboms, jis įžemina interjerą ir sukuria minėtą jaukumo pojūtį. Grindims pasirinkta vinilinė danga išsiskiria labai kokybiška ir realistiška medžio tekstūra bei faktūra, tačiau nėra tokia lepi kaip parketlentė. Pastaroji derinama prie degintos natūralios medžio sienų apdailos, tad atrodo lyg vieno tono tęsinys. Šiltos medienos tekstūros tonai naudoti bendrųjų erdvių korpusiniams baldams. Jie suteikia kontrasto ir nesukuria  tik balta–juoda įspūdžio. Visi korpusiniai baldai buvo gaminti pagal individualų užsakymą, nes norėta juos tobulai pritaikyti esamai erdvei.

Miegamasis ir miegamojo vonios kambarys – vienintelės erdvės, kurių sienas ir lubas dizainerė nusprendė dažyti tamsesne pilka spalva. Šiuo atveju tamsus medis nebūtų sukūręs tinkamo kontrasto ir neskambėjęs pilkame fone. Pasirinkta šviesaus medžio apdaila sienoms ir to paties tono spintelėms prie lovos. Kadangi šviesaus medžio tėvų miegamajame labai nedaug, jis tampa akcentu, o tašelių siena išryškina lovą. Renkant šio baldo tekstilę, siekta, kad ji būtų kuo panašesnė į sienų spalvą.

Vaiko kambarys yra minimalistiškesnio stiliaus, nes erdvėje atsiranda daug kitų spalvotų objektų, tokių kaip žaislai, spalvota patalynė. Be to, norėta sukurti erdvę, nepavaldžią augančio vaiko poreikiams, ir ateityje keisti kambario dizainą. 

Vonios kambariai gana skirtingi, bet kartu ir panašūs. Svečių vonios kambarys pasižymi maža kvadratūra ir natūralios šviesos nebuvimu, tad iškart buvo sprendžiama, kaip išlaikyti tamsias dangas, bet nesukurti urvo pojūčio. Tam pasirinkta didžiąją dalį sienų dažyti balta spalva, nes ji suteikia patalpai erdvės ir švaros pojūtį. Miegamojo vonios kambarys, atvirkščiai nei svečių, yra  didesnio ploto ir turi natūralios šviesos šaltinį, todėl projektuotas tarytum miegamojo pratęsimas. Jis nudažytas ta pačia pilka sienų spalva ir išklotas tamsiomis, tokios erdvės neapsunkinančiomis ply-telėmis, kurios sukelia jaukumo ir intymumo įspūdį. Ši vonios patalpa turi 4 apšvietimo opcijas, leidžiančias visiškai transformuoti visą atmosferą. Galiausiai namo šildymo, šaldymo ir vėdinimo sistemos įrengtos taip, kad šeimininkai galėtų jas reguliuoti ir telefonu. 

Daugiau nuotraukų: