Natūralumu kvepiančios Kalėdos

Šv. Kalėdos – pati svarbiausia metų šventė, uždeganti net pačias šalčiausias širdis ir užsukanti į kiekvienus namus. Šiuo metu namų puošybai dėmesio skiria visi žmonės.

Mano patarimas – atsisakykime kičo ir išmeskime plastikinius Kalėdų senius.

Nepasiklyskime tarp blizgančių kiniškų burbulų, o prisiminkime senąsias lietuviškas puošybos tradicijas. Gražų pavyzdį šiais metais parodė Lietuvos prezidentūra. Eglutė ten papuošta kukliai, bet jaukiai ir originaliai – rankų darbo šiaudiniais sodais.

Puošti galima nebūtinai šiaudiniais žaisliukais, prisiminkime kaip gražiai atrodo nerta ar karpyta snaigė ant žalios eglutės. Puošybai galite naudoti ir valgomus žaisliukus – saldainius ir meduolius.

O jei dar tuos skanius papuošalus gaminsite kartu su vaikais, tai  įgaus tik daugiau prasmės. Juk Kalėdos – tai šeimos šventė, per kurią svarbiausia yra ne dovanų gausa, o buvimas kartu. Galima dekoruoti ir kitais ,,valgomais“ žaisliukais – obuoliais bei riešutais. Jie, kaip tikėjo senovės lietuviai, turi antgamtinių stebuklingų galių. Jei trūksta spalvų – rinkitės ryškius medžiaginius kaspinėlius. Karpykite ne tik snaiges, iškarpyti ir išlankstyti galima ir angelus – tegul jie nutūpia ant jūsų eglutės arba plasnoja virš vaišių stalo.

Senovėje lietuviai mėgo Kalėdų puošybai naudoti medinius žaisliukus. Tokius pasigaminti būtų sudėtingiau, tačiau įsigyti tikrai įmanoma.

Na o jei Jūsų namai nedideli, trūksta vietos, galite pasinaudoti amerikietės Rutės Vili idėja. Pamačiusi, jog tradiciškai pastatyta eglutė užima per daug vietos, ją pritvirtino kaip šviestuvą prie lubų.

Jei nenorite puošti eglutės, ją originaliai galima pakeisti sausa dažyta medžio šaka. Dažykite ją tokia spalva, kuri tiktų Jūsų interjere, o nuspalvinę – puoškite žaisliukais. Puikus sprendimas – juoda arba balta šaka, kuri turėtų tikti moderniame interjere. Rezultatas gali nustebinti, o ir gamtos nebūsite nuskriaudę.


   

Puošiant interjerą Kalėdoms, reikia nepamiršti dekoruoti stalo, juk prie jo susės visa šeima.

Šventinio stalo dekoras turi būti labai subtilus ir neperkrautas. Tikrai tiks žvakės ir eglės šakelė, kankorėžių kompozicija.

Visame interjere turi būti išlaikytas bendras puošybos koloritas. Nepadauginkite spalvų, rinkitės kelias ir su jomis dekoruokite namus. Taip išvengsite beskonybės ir chaoso.

Raudona – tradicinė kalėdinė spalva, ji ryški ir dera su žalia bei balta. Jei norisi skoningo bei jaukaus dekoro – rinkitės baltos ir šampano spalvos derinį. Visada prabangiai atrodo auksinė su juoda.

Šiuo metu taip trūkta šviesos ir šilumos, todėl norisi naudoti kuo daugiau žvakių, jos šildo ir sukuria jaukią atmosferą. Degti ir skleisti šviesą jos gali tiek namuose, tiek ir lauke, prie durų.

Eksterjero puošyba taip pat labai svarbi. Padabinti ir naktį šveičiantys namai kviečia užsukti svečius bei suteikia užuominą, kad čia gyvenantys žmonės laukia Kalėdų stebuklo.

 

Teksto autorė dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė

Nuotraukos: charlottehupfieldceramics.com, girlsnfashion.net, etsy.com, motherearthliving.com, jags-webdesign.com.