Architektė, interjero dizainerė Justė Žibūdienė, toota.lt

Stalviršis – vienas pagrindinių virtuvės baldų elementų, kurio evoliucija šiandien stebina ne tik vartotojus, bet ir interjerų dizainerius. Italai – vis dar šios srities lyderiai: gamindami stalviršius ir rūpindamiesi įspūdingais jų dekorais, jie pirmiausia galvoja apie kokybę, asortimentą ir nepriekaištingą dizainą.

Architektė, interjero dizainerė Justė Žibūdienė paklausta, į ką atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tinkamą stalviršį, pirmiausia kalba apie praktiškumą. „Geriausias būdas – tiesiog testuoti būsimos stalviršio medžiagos gabalą. Tekstūriniai ir matiniai, vienspalviai paviršiai bus ne tokie praktiški. Galvojant apie patogumą, kur kas labiau apsimoka rinktis margesnius ar medžio tekstūrų stalviršius“, – pataria J. Žibūdienė. Ji primena, kad labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip stalviršis dera prie kitų elementų. Tarkime, jei stalviršis yra itin įmantrios, netaisyklingos formos, kartais geriau jį paslėpti, o ne pabrėžti. Ir priešingai – jei jis yra aiškios, gražios formos, galima akcentuoti.


Pasak dizainerės, pastaruoju metu populiariausi stalviršiai, kurių tekstūra traukia akį ir palieka gylio įspūdį. Marmuro, granito, travertino ar kitų akmenų imitacijomis sukuriamas tikro, natūralaus akmens vaizdas. „Toks pasirinkimas suteikia laisvę įrengti kur kas įdomesnių interjerų – juk būtent tekstūra ir sukuria stalviršio išskirtinumą. Galimi patys įvairiausi briaunų dekorai. Neretai stalviršio briaunos išsprendžia kitas problemas, tarkime, jei stalviršis šviesus, spalvota briauna paslepia briauną ir sujungimo siūles, kurios laikui bėgant išsipurvina. Tokiu atveju dekoro juostos yra ypač praktiškas pasirinkimas“, – konsultuoja dizainerė J. Žibūdienė.


Kai puošybos klausimas išspręstas, telieka dar kartą įsitikinti, ar stalviršio danga atspari karščiui, rūgštiniams tirpikliams, pelėsiams, ar neleidžia kauptis bakterijoms, ar yra higieniška. Jei pasirinksite klasikinius, nesenstančius, gamtos įkvėptus atspalvius, būstas tikrai atrodys prabangus ir skoningas.


Italijoje jau daugiau kaip 40 metų veikia „F.A.B. Group“ bendrovė, gaminanti ir tiekianti aukštos kokybės stalviršius. Šiemet ir Lietuvos rinkoje pristatoma moderni bei estetiška medžio ir akmens faktūrų stalviršių gama – net 24 stilingų atspalvių. Tai naujausių interjero dizaino tendencijų atspindys, liudijantis apie kokybę bei tvarumą.


4 iš UAB „Trukmė“ pristatomų „F.A.B. Group“ stalviršių yra padengti FENIX NTM danga, sukurta pasitelkus pažangiąsias nanotechnologijas. Kuriant išorinį FENIX NTM paviršių, taikomos nanotechnologijos – naujos kartos akrilo dervos sukietinamos ir „surišamos“ naudojant elektronų srautą. „Taip atveriami nauji būdai interjero dizaino ir baldų gamybos srityse. Stalviršis su FENIX NTM danga mažai atspindi šviesą, todėl atrodo matinis, glotnus, ant jo nematyti pirštų atspaudų, o svarbiausia – išlyginami bet kokie paviršiuje atsiradę mikroįbrėžimai“, – pasakoja UAB „Trukmė“, vykdanti didmeninę ir mažmeninę prekybą medžiagomis, skirtomis baldų gamybai.

trukme.lt, etrukme.lt