• Nidos prieplauka
 • Kapsulių viešbutis kaimo bibliotekoje
 • Muziejus ir laboratorija
 • Suformuotas saulės
 • Sūkurinė Kistefos galerija
 • Modernioji Lietuvos architektūra – Europai
 • Išmanieji „Hansgrohe“ maišytuvai – higienai ir taupymui
 • Suomiški namai
 • Paprastumo jėga
 • Dizaino savaitė 2020
 • Kas, jeigu ne verslas, padės menui ir kultūrai augti?
 • „Decoflux Home“ ypatingų dovanų salonas
 • Uždarame kieme – atviri namai
 • Itin moteriškas ir glamūriškas interjeras, kuriame karaliauja moderni klasika
 • Modernus, arkinių linijų inspiruotas interjeras Vilniaus centre
 • „E-durys“ naujiena – funkcionali sulankstoma pertvara
 • Kas svarbu projektuojant virtuvę šiandien?
 • Butas išsiilgusiam kelionių
 • Naujos koncepcijos 2DI e. parduotuvė
 
       
 

 

Modernioji Lietuvos architektūra – Europai

Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją

Lietuvos architektų sąjunga prestižiniam Mieso van der Rohe prizui šiemet nominavo penkis projektus

Mieso van der Rohe prizas yra kas dvejus metus Europos Sąjungos ir Barselonos Mieso van der Rohe fondo skiriamas apdovanojimas už šiuolaikinę architektūrą, kuriuo siekiama išryškinti ir paskatinti kokybišką naująją Europos architektūrą.

 

 
       
 

 

Paprastumo jėga

Tekstas Jono Malinausko

Besidairant po Helsinkio dizaino muziejaus ekspoziciją, greta Alvaro Aalto, Tapio Virkalos ir kitų klasikų teko išvysti ir Kajaus Francko (1911–1989) pavardę. Aišku, su šio menininko kūrybos palikimu buvau susidūręs ir anksčiau, tačiau margaspalviai stiklo gaminiai ir paprastų formų keraminiai indai iš pirmo žvilgsnio neatrodė kažkuo ypatingi. Tad pagarbus Kajaus Francko paminėjimas Suomijos dizaino muziejaus Šlovės salėje paskatino giliau pasidomėti šio dizainerio kūryba.

 

 
       
 

 

Kas, jeigu ne verslas, padės menui ir kultūrai augti?

Interviu parengė: Dovilė Patackienė

Nuotraukų autorius: Darius Gumbrevičius

Ne veltui sakoma: „Jeigu nori pokyčių pasaulyje – pradėk nuo savęs.“ Prieš keletą metų verslininkė, lauko reklamos įmonės „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova su Šiuolaikinio meno centro vadovu Kęstučiu Kuizinu diskutavo, kaip būtų puiku, jeigu Lietuvoje verslas imtųsi iniciatyvos remti šiuolaikinius šalies menininkus.

 

 
       
 

 

„Decoflux Home“ ypatingų dovanų salonas

Tekstas: Dovilė Patackienė

Rugsėjo pabaigoje Vilniuje, „Panoramos“ prekybos centre, duris atvėrė atsinaujinęs, net 200 kv. metrų ploto namų tekstilės ir dekoro salonas „DecoFlux“. Ypatingų dovanų salonas – taip prekių ženklo „Decoflux“ prekybos vietą pristato įmonės direktorė Ilona Aladaitytė.

 

 
       
 

 

Naujos koncepcijos 2DI e. parduotuvė

Tekstas: Kristina Noreikienė

Į(si)rengiate namus ir ieškote tikrų, laikui nepavaldžių interjero akcentų, dizaino elementų bei prekių namams, o gal dairotės prasmingos dovanos įkurtuvių ar kita proga draugams, šeimos nariams? Tuomet jums būtina užsukti į naują požiūrį demonstruojančią e. parduotuvę www.2di.lt, kur galėsite pasižvalgyti į čia siūlomas prekes, jas užsisakyti ir gauti profesionalų konsultaciją, net neišėję iš namų.

 

 
       
 

 

„E-durys“ naujiena – funkcionali sulankstoma pertvara

Tekstas: Kristina Noreikienė

Specializuota durų parduotuvė E-durys, prekiaujanti vidaus, lauko ir specializuotos paskirties durimis bei jų priedais, pristato naujieną – sulankstomą pertvarą FOLDWALL. Ją galima pritaikyti bet kokio stiliaus interjere ir naudoti ne tik atskiriant erdves didelėse, bet ir atitveriant skirtingos paskirties zonas itin mažose patalpose.

 

 
       
 

 

Butas išsiilgusiam kelionių

Tekstą parengė architektė Vida Miškūnaitė-Jarošienė

Šiandieninės aktualijos kartais padiktuoja puikią idėją, kaip paįvairinti savo aplinką ir jai suteikti svečių pasaulio atspalvių. Kai keliauti nėra lengvai, nors taip išsiilgę kitoniškumo... Kai nebeužtenka su kauke ant veido nueiti į kavinę ar į parką, nes per kaukę nelabai ir matosi, mat akiniai rasoja, ir kvapų neužuodi, nes vos gali prakvėpuoti.

 

 
       
 

 

Išmanieji „Hansgrohe“ maišytuvai – higienai ir taupymui

Tekstą parengė Kristina Noreikienė

Šiomis dienomis, siaučiant įvairiems virusams, ypač svarbi tampa švara ir higiena. Juolab kad nerimą kelia ir skaičiai: neseniai JAV žemės ūkio ministerijos ir Šiaurės Karolinos valstijos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad iš 383-ų tyrimo dalyvių tik 2 proc. reguliariai plauna rankas.

 
       
 

 

Kas svarbu projektuojant virtuvę šiandien?

Tekstą parengė Kristina Noreikienė

„Planuoti virtuvę reikėtų pradėti labai anksti, idealu – dar projektuojant namą“, – sako itališkų baldų salono „IDN Loft“ direktorė Gytė Ragauskienė. Virtuvės patogumui įtakos turi daugelis veiksnių: geras apšvietimas, racionalus darbo zonų išdėstymas, minimalūs atstumai patogiai praeiti, tinkamas darbastalio ir pakabinamųjų spintelių aukštis ir kt.

 

 

 

Žurnalas: „Centras“ ir „Interjeras.lt pataria“