• Šiuolaikinio žmogaus lizdas – per ryšį su gamta ir tradicija
  • Žvilgsnis nuo kalvos
  • Žvilgsis į ežerą
  • Atostogų namas
  • Medžio drožėjų rojus
  • Kaip arklidės virto namu
  • Dizaino kubistas
  • Lietuviški baldai ir interjero detalės – kas vienija?
  • Paroda „Gero dizaino erdvė“ Klaipėdoje
  • Esu patyrimų dizainerė
  • Gamtos ir architektūros sintezė
  • 4 nauji lietuviški interjerai
  • 3 deriniai jūsų namams
 
       
 

 

Šiuolaikinio žmogaus lizdas – per ryšį su gamta ir tradicija

Teksto autorė:

Laura Udrienė

Nuotraukų autorius: Norbert Tukaj

Istoriniame Palangos pušyne, tarp šimtamečių medžių, susukta Lizdo vila – sklandaus ir gaivališko šiandienio pasaulio, krašto architektūrinės tradicijos ir gamtos dialogo pavyzdys. Pagrindinis projekto autorius ir vienas architektūros estetikos studijos „Arches“ įkūrėjų architektas dr. Edgaras Neniškis sakosi savo darbuose propaguojantis sinergetinės architektūros filosofiją.

 

 
       
 

 

Žvilgsnis nuo kalvos

Nuotraukų autorius: Adam Letch

Parengta pagal SAOTA biuro medžiagą

SAOTA architektų suprojektuotas gyvenamasis namas Los Andžele iškilęs kyšulyje, tiesiai virš Saulėlydžio bulvaro. Statinys, kurio plotas siekia 1 858 m², atveria 300 laipsnių vaizdą į Los Andželo panoramą ir žemiau plytintį miesto baseiną. Ši prabangi struktūra buvo sumanyta labiau kaip savarankiška poilsio oazė, o ne įprastas namas.

 

 
       
 

 

Dizaino kubistas

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Dizaino istorijos ciklo rašiniuose dažnai tenka minėti tokius Europos dizaino centrus kaip Paryžius, Berlynas, Eidhovenas arba Milanas. Kažkodėl į mūsų akiratį ligi šiol nepateko Viena – buvusi daugiatautės imperijos sostinė, ne tik sutraukusi galybę kūrybinių asmenybių, bet ir davusi pradžią daugybei menininkų sąjūdžių, iš kurių bene garsiausias yra pačioje XIX a. pabaigoje susikūręs Vienos Secesionas.

 

 
       
 

 

Lietuviški baldai ir interjero detalės – kas vienija?

Tekstas: Audronės Drungilaitės

Nuotraukų autoriai: Jorigė Kuzmaitė ir Deimantė Dubauskaitė

Dar prieš pasaulį apėmusią pandemiją žmonės ėmė labiau branginti laiką. Kai metų pradžioje daugybė procesų sustojo, atsirado proga išsigryninti prioritetus ir susidėlioti planus. Vis labiau vertinama gamtinė aplinka, klesti elektroninė prekyba ir didėja palaikymas vietiniams prekių ženklams.

 

 
       
 

 

Paroda „Gero dizaino erdvė“ Klaipėdoje

Lietuvos dizaino forumas rugsėjo mėnesį rengia lietuviško dizaino ekspoziciją „Gero dizaino erdvė“ festivalio „Dizaino savaitė“ metu. Klaipėdos „Kultūros fabriko“ erdvėse (Bangų g. 5A, Klaipėda) duris atvers šiuolaikinio dizaino paroda, pristatanti konkurso „Geras dizainas“ nugalėtojų darbus.

 

 
       
 

 

ESU PATYRIMŲ DIZAINERĖ

Nuotraukų autoriai: Darius Gumbrevičius ir Tomas Griškevičius

Yra toks posakis – „Kūrybai reikia įkvėpimo.“ Daugelis spėliojame – tiesa tai ar mitas? Julija Janus – drabužių, aksesuarų, galanterijos dizainerė, indų kolekcijų ir baldų kūrėja, tapytoja ir novatorė, sujungianti ir keičianti vietas į kultūrines erdves.

 

 
       
 

 

Gamtos ir architektūros sintezė

Tekstą parengė Dovilė Patackienė

Nuotraukos iš įkūrėjų asmeninio archyvo

Meditaciniai nameliai gamtoje – tokia buvo pirminė mintis išvydus projekto „Doyou Place“ fotografijas socialiniuose tinkluose. Vilniaus apskrityje, Semeliškėse, kalvotoje vietoje šalia ežero ir miško, prieš metus išdygo trys A formos 50 kv. metrų poilsio nameliai, savo architektūra ir estetika natūraliai įsiliejantys į vietos kraštovaizdį.

 

 
       
 

 

Muji filosifijos įkvėptas interjeras

Interjero autorės: Gabija Pažarskytė ir Karolina Juodeškaitė („Dizaino virtuvė“)

Nuotraukų autorius Norbert Tukaj

Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Japonijoje susiformavęs Muji stilius – ne vien minimalizmo estetikos išraišką. Tai – gyvenimo būdo filosofija. Rengiant interjerą, svarbiausia pažvelgti iš žmogaus, įsikursiančio toje erdvėje, perspektyvos ir užtikrinti jo gyvenimo kokybę.

 
       
 

 

Butas kolekcininkui

Architektė Miglė Šalnaitė, „ArchDesign“

Projektuodama interjerą, visų pirma galvoju, koks žmogus ten gyvens. Man svarbu pajusti kliento charakterį, savitumą, suprasti, kuo jis gyvena, kuo ypatingas. Tada galiu geriau parinkti interjero sprendimus. Siekiu, kad kuriama aplinka būtų geriausia konkrečiai asmenybei.

 

 

 

Žurnalas: „Centras“ ir „Interjeras.lt pataria“