• Kaip gyvensime Vilniuje artimiausius 10 metų?;
 • Itališka architektūra amerikietiškuose namuose;
 • Kiemas svetainėje;
 • Per šiuolaikinį minimalizmą atgimusi istorija „Mont-royal“ rezidencijoje;
 • Nematoma virtuvė;
 • JUNG demonstracinis protingojo namo sistemų salonas: jausitės kaip muziejuje, tačiau tai – realybė;
 • Daugiau laisvės ir funkcionalumo su Hansgrohe;
 • Įspūdingi apšvietimo projektai;
 • Dizainas su aviacine gaidele;
 • Vasara kviečia atsinaujinti lietuvišku dizainu;
 • Monisha Modesta Butautytė: svajonė vienu metu būti skirtingose vietose išsipildė per tapybą;
 • Per kūną – meditatyvinės spalvos namams;
 • Namų koncepciją padiktavo mozaikinio betono plytelės;
 • Svečių namai Totorių gatvėje;
 • Meno ir dizaino harmonija pajūrio apartamentuose;
 • Ryškų tonų interjeras, įkvėptas Renesanso epochos;
 • Architektės Jurgitos Ambraškaitės patarimai apie virtuvę;
 • Gamtos prieglobstyje – dizainerės Gintarės Jarmalavičiūtės deriniai sodybos interjerui;
 • Susikurk kilimo dizainą pats!;
 
       
 

 

Itališka architektūra amerikietiškuose namuose

 

Tekstas Agnės Tamašauskaitės

Šiandieniame gyvenimo chaose namai – saugaus prieglobsčio, vienatvės vieta, kurioje žmonės gali rasti ramybę ir poilsį. Toronte studijos Batay-Csorba Architects sukurtas unikalaus dizaino namas italų porai rodo pagarbą tiek būsimų gyventojų itališkoms šaknims, tiek Toronto urbanistinei struktūrai ir tuo pat metu atsižvelgia į kuriamą atmosferą, mobilumą ir patogumą.

 
 
       
 

JUNG demonstracinis protingojo namo sistemų salonas: jausitės kaip muziejuje, tačiau tai – realybė

Kone du dešimtmečius Lietuvoje veikiantis jungiklių ir namų sistemų centras JUNG šiemet atvėrė demonstracinio protingojo namo sistemų salono duris. Susipažinti su išmaniaisiais sprendimais ir juos išbandyti nuo šiol gali kiekvienas norintis. Beveik 3 tūkst. m² dydžio pastatas, kuriame telpa KNX mokymų salės, logistikos sandėliai ir administracinės patalpos, iš pirmo žvilgsnio primena muziejų, tačiau prisilietę prie realių pavyzdžių lankytojai suvokia, kad būtent taip atrodo ateities objektai. „Tai – ryškiausias prekių ženklo atspindys, sukauptos patirties, žinių ir technologijų proveržio įrodymas“, – įsitikinęs „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis.

 

 
       
 

 

Dizainas su aviacine gaidele

 

Tekstas Jono Malinausko

Jei šis žmogus pokario metais būtų plėtojęs automobilių dizainą tarptautiniu mastu, jo vardas, ko gero, būtų tapęs ne mažiau žinomas nei šio žanro korifėjų Harvi Erlo, Batistos Pinin Farinos, ar Džovanio Bertonės. Tačiau Sikstenas Sasonas (1912–1967 m.), visą gyvenimą dirbęs gimtosios Švedijos labui, tapo neatsiejama skandinaviškojo dizaino lauko dalimi.

 

 
       
 

 

Įspūdingi apšvietimo projektai

 

Kuriant namų interjerą, vienas svarbiausių uždavinių – suprojektuoti apšvietimą. Tinkamai parinktos šviesos sistemos suteikia patalpoms harmonijos ir išraiškingumo. Šį kartą dalijamės keturiais pasauliniais projektais, kuriuose apšvietimas užima svarbiausią vaidmenį.

 

 
       
 

Vasara kviečia atsinaujinti lietuvišku dizainu

Tekstas Aistės M. Grajauskaitės

Vasara asocijuojasi su poilsiu ir lengvumu, džiaugsminga bei pakylėta nuotaika. Šis metų laikas neturi tikslios spalvų gamos ir leidžia būti visiškai kūrybingam, t. y. kartais rinktis šiltus, šviesius, gyvus ir švytinčius atspalvius, o kartais likti ties tamsiais, giliais ir viską telkiančiais tonais. Bendras vardiklis? Būtent dabar norisi keistis ir keisti viską aplink! Jūsų namai – ne išimtis, ypač šiuo šiltuoju laikotarpiu. Būtent į juos norisi perkelti sezono dovanojamą emocinį turtingumą ir atgaivinti namų interjerą stambesniais ar smulkesniais naujais dizaino objektais. Taigi „Lietuvos dizaino forumo“ nariai pateikia naujausius ir geriausius lietuviško dizaino produktus, kurie šiai vasarai gali padėti ateiti į mūsų visų namus.

 

 
       
 

Monisha Modesta Butautytė: svajonė vienu metu būti skirtingose vietose išsipildė per tapybą

Tekstas Gytautės Ivanauskaitės bendradarbiaujant su projekto „Moderni kultūra“ kūrėjais

 

Monisha Modesta Butautytė – pirmoji Lietuvoje kvalifikuota baleto artistė, daugkartinė Europos gatvės šokių čempionė bei tapytoja. Per gyvenimą menininkė išbandė įvairias meno šakas, tačiau, anot jos, visada tapė, tik anksčiau tai darė rankomis ore, šokdama. Kūrėja pastebi, kad tapomi paveikslai, pripažinimo sulaukę ne tik Lietuvoje, bet ir svetur, suteikia erdvėms išskirtinumo ir kartu keičia žmonių gyvenimus.

 

 
       
 

Per kūną – meditatyvinės spalvos namams

Interviu parengė Dovilė Patackienė

 

Interjero architektė, tinklaraštininkė, paskaitininkė Gitana Valavičiūtė yra neatrastas perlas Lietuvos dizainerių jūroje. Jos darbai neatliepia pasaulinių interjero standartų ir madų. Architektės kuriami interjerai pagrįsti asmeniniu filosofiniu požiūriu, tradicinėmis vertybėmis, šiaurietiškai meditatyvūs. Gitana pasakoja, kad interjero spalvų terapija ir šviesų žaismas namuose – labiausiai ją dominančios temos. Karantino pradžioje ji pajuto didžiulį įkvėpimą kurti ramias, šviesias, mąslias spalvas namams ypatingais pavadinimais.

 

 
       
 

Meno ir dizaino harmonija pajūrio apartamentuose

Interjeras Dovilės Švilpienės
Paveikslai
Eglės Dūdonės
Nuotrauka
Roberto Gabrio
Tekstas
Gytautės Ivanaukaitės

 

Neretai interjero dizainas kuriamas nuosekliai, o meno kūriniai jį pagyvina paskutinėje projekto įkūnijimo stadijoje. Šįkart viskas klostėsi kiek kitaip... Interjero dizainerė Dovilė Švilpienė su tapytoja Egle Dūdone bendradarbiauti pradėjo dar tik tik puoselėdama būsimą užsakovų poilsio apartamentų Palangoje viziją. Apie visą kūrybinį kelią rengiant šiuos svajonių namus kalbamės su abiem menininkėmis.

 
       
 

Susikurk kilimo dizainą pats!

„Ferreira de Sá“ kilimo dizainą galite susikurti patys! Jums bus sukurtas norimo dydžio, formos, faktūros, sudėties, raštų bei spalvos kilimas.

 

Mes pateiksime jums galimų spalvų pavyzdžius ir padėsime sukurti nepriekaištingos kokybės kilimą, tobulai tinkantį prie jūsų interjero. Gamintojas gali pagaminti bet kokį kilimą – nuo skirto laukui iki ypatingo, šilkinio. Sutaupysite begales laiko paieškoms ir gausite tobulą rezultatą!

 

 

Žurnalas: „Centras“ ir „Interjeras.lt pataria“