• Tarsi įsispraudęs pleištas, sujungiantis savyje užupietišką neužbaigtumą;
 • Zibi house - revoliucinis konceptas;
 • Šviesus ir prabangus jūrinis konteineris;
 • Miško atspindžiai;
 • Šviestuvų žvaigždynas vaikų ugdymo centre;
 • Penthouse L - prabangios medžiagos ir paprastos formos;
 • Išmani nuo požemių iki skliautų;
 • Dizaino istorija kuriama šiandien;
 • Nestatykime paminklų sau;
 • Galerininkė be galerijos - apie Laisvydę Šalčiūtę ir save;
 • Juodomis detalėmis dekoruotas interjeras "Vakaras";
 • Butas Vilniaus Senamiestyje su išlaikytais paveldo fragmentais;
 • Modest;
 • Individualumas. Identitetas. Žmogus.;
 • „EASE“ baldai – ilgaamžiškumo ir tvarumo garantas;
 • "Heimtextil 2022". 2022-2023 m. interjero tekstilės tendencijos jau paskelbtos;
 
       
 

 

Miško atspindžiai

Tekstas Agnės Tamašauskaitės

Vos keletas metrų nuo įspūdingiausių Kvebeko miesto ir jo apylinkių kraštovaizdžių galima rasti naują išskirtinį atostogų namą. Reflection (liet. Atspindys) yra Kvebeke įsikūrusių Bourgeois Lechasseur architektų darbas, perteikiantis šiuolaikinį, universalų požiūrį į išsinuomojamus atostogų namelius.

 
 
       
 

 

Šviestuvų žvaigždynas vaikų ugdymo centre

Tekstas Agnės Tamašauskaitės

 

Bet kurios erdvės interjero dizainą sudaro daugybė veiksnių. Tai ypač aktualu edukacinėms vietoms, kuriose reikia atsižvelgti ne tik į patalpų paskirtį, bet ir į jose laiką leidžiančių žmonių amžiaus grupę. Auklėjančios, bet utilitarinės erdvės kūrimas visada buvo sudėtingas procesas, ir tam, kad būtų išlaikytas reikiamas balansas, ieškoma skirtingų sprendimų.

 

 
       
 

 

Zibi house - revoliucinis konceptas

Tekstas Agnės Tamašauskaitės

Otavos ir Gatino Zibi namuose, kurie buvo atidaryti visuomenei praėjusių metų pradžioje, nėra nieko tradicinio. Tačiau to ir buvo galima tikėtis, turint omenyje, kad ši struktūra buvo sukurta kaip fizinis revoliucinio koncepto įkūnijimas: tai 13,8 hektaro miesto pakrantės, besiruošiančios tapti progresyviausiu Kanados miestu mieste, plėtros projektas.

 

 
       
 

 

Nestatykime paminklų sau

 

Tekstas Vytauto Gurevičiaus

Interviu su architektu prof. Gintaru Čaikausku (Įmonės „Architektūros linija“ architektas).

 

 
       
 

 

Juodomis detalėmis dekoruotas interjeras "Vakaras"

Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

Šis nedidelis 39 m² butas buvo su daline apdaila ir vientisa bendrąja erdve. Kai projektas buvo patikėtas interjero dizainerėms Audronei Ambrazienei ir Daivai Pocevičienei, jos pirmiausia jį perplanavo – atskyrė miego erdvę. Taip iš vienos erdvės atsirado du kambariai su niša virtuvei.

 

 
       
 

 

Butas Vilniaus senamiestyje su išlaikytais paveldo fragmentais

Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

Į interjero dizainerę Guodą Mariją Zmejauskienę kreipėsi užsakovai, svajojantys turėti butą Vilniaus senamiestyje. Klientai pageidavo turėti jaukius, funkcionalius, baldais ir daiktais neperkrautus namus. Atsižvelgiant į objekto vietą, buvo pasirinkta interjero kryptis – lengvos, modernios klasikos stilistika „su cinkeliu“. Kuriant dizaino viziją, reikėjo atlikti polichrominį tyrimą, kad būtų nustatyta, ant kurių sienų galima išsaugoti senamiesčio paveldo fragmentus.

 

 
       
 

 

Modest

Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

 

Į studiją YCL kreipęsi užsakovai buvo patenkinti nedidelio buto įrengimo procesu, tad norėjo architektams patikėti ir savo pagrindinių namų interjero koncepto kūrimą. „Viskas prasidėjo nuo to, kad teko nemažai išsivalyti. Nors namas ir nėra senas, buvo įvairių neaiškų vietų, nišų, sandėliukų ir pan. Išvalę ir paruošę optimizuotą funkcinį planą pamatėme, kad būstas tapo erdvesnis, šviesesnis ir kviečiantis kartu leisti laiką“, – pasakoja specialistai.

 

 
       
 

 

Individualumas. Identitetas. Žmogus.

Interjero architektė Vaida Kandratavičiūtė

Interjero studija IDAS

 

Individualumas, identitetas, žmogus – pagrindiniai kūrybos principai, kuriais vadovaujasi interjero architektė Vaida Kandratavičiūtė kurdama derinius tiek asmeniniams poreikiams, tiek įrengdama būstus ilgalaikei nuomai. „Kiekvienas žmogus skirtingas, todėl ir mano sukurti deriniai maksimaliai skirtingų konceptų. Jie leidžia atskleisti, kaip vieną ir tą pačią erdvę galima išnaudoti visiškai skirtingam interjero sumanymui įgyvendinti, atsižvelgiant į užsakovo asmenybę ir pasirenkant atitinkamas apdailos medžiagas“, – sako specialistė.

 
       
 

„EASE“ baldai – ilgaamžiškumo ir tvarumo garantas

Tekstas Kristinos Noreikienės

Pastaruoju metu įsirengiant būstą vis daugiau dėmesio skiriama medžiagų kokybei, kilmei bei ilgaamžiškumui, galvojama apie tvarumą, ekologiškumą, palankumą aplinkai. Ryškėja sąmoningo vartojimo tendencija, taip pat vis daugiau žmonių pirmenybę teikia Lietuvoje pagamintai produkcijai.

 

 

Žurnalas: „Centras“ ir „Interjeras.lt pataria“