2010
 "Interjeras.lt Pataria" Nr.4

Naujas žurnalo „Interjeras.lt Pataria“ numeris (2010 m. Nr.4) jau prekyboje. Šiame numeryje skaitykite:

 • Prietaisai, sutramdę "alkį" ir "troškulį"
 • Atvirai: Gimęs Architektų gatvėję...
 • Svečiuose: Apie "Teatriuką", kaimą Paupyje ir gyvenimą taip, kaip norisi...
 • Stilingi minkštieji baldai - išskirtinio dizaino pasiūlymas Jūsų būstui
 • Medžio masyvo lentos - klasika ir elegancija
 • "Subway" virtuvinės plautuvės iš "Villeroy & Boch"
 • Judėjimo laisvę baldams!
 • "Vituko durys" skelbia durų revoliuciją - besisukančios durys
 • Plytelės Jūsų svajonių namui...
 • Itališko dizaino porcelianinės plytelės
 • Dekoratyviniai metalo elementai užmiesčio namui ir biurui
 • Kokybiški dažai - apsaugai ir estetikai
 • Elektrinis dviratis - tai epatažas ir prestižas
 • "Rehau" langai be šalčio tiltų - žvilgsnis į ateitį
 • Taupumas, komfortas ir estetika plonoje "Caleo" plėvelėje
 • Lietuvoje pastatytas pirmasis pasyvusis namas
 • Linksmai: Akimirkos iš pirmojo EKO centro seminaro
 • Linksmai: Baidarėmis Neries upe nuo Nemenčinės iki Kernavės
Architektas Dalius Regelskis

Gimęs Architektų gatvėje...

Kažkur perskaičiau tokią mintį: „Kai darbas sutampa su pašaukimu, gyveni prasmingai“. Architektas ir VDA Interjero dizaino katedros lektorius Dalius Regelskis iš tiesų laimingas žmogus – jo gyvenimą ir darbą ši mintis apibūdina ypač tiksliai.

Kaip sako pats Dalius, jo autobiografiją reikėtų pradėti sakiniu: „Gimiau ir užaugau Architektų gatvėje, Lazdynuose“. Ir tuoj papildo: „Lazdynus projektavo architektai prof. V. Brėdikis ir a.a. prof. V. E. Čekanauskas, kurie vėliau buvo mano dėstytojai...“

Su Daliumi Regelskiu susitinkame jaukiame restorano „Kalvarijų No1“ kiemelyje, kur kalbamės apie pašaukimą, tiesia, aiškia linija nubrėžtą gyvenimo kelią ir paprastą žmogišką laimę – kai tiesiog gali būti tas, kas esi.

Bene geriausiai esate žinomas kaip interjerų kūrėjas. Studentai Jus pažįsta kaip lektorių. Tačiau dar ir piešiate akvareles, monotipijas, plakatus...

Nuo 1990 metų gyvenu Vilniaus Senamiestyje. Jį piešti pradėjau dar anksčiau – besimokydamas Dailės mokykloje (dab. Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla). Tuomet diplominio darbo vadovas buvo grafikas Petras Repšys. Nuo jo viskas ir prasidėjo. Paskui, studijuojant Vilniaus dailės akademijoje, sekė Užupio periodas. Su draugais rengėme jungtinę Užupio piešinių ir nuotraukų parodą, kuri keliavo po Lietuvą, buvo pristatyta Varšuvoje (Lenkijoje) bei Orhuse (Danijoje)...

Svečiuose pas aktorius Dalią Mikoliūnaitę ir Žilviną Ramanauską

Apie „Teatriuką“, kaimą Paupyje ir gyvenimą taip, kaip norisi...

Jie gyvena ir dirba, kaip patys sako, Vilniaus kaime – Paupio rajone. Kokia gėda, kad aš, tikra vilnietė, jų namų ir teatro studijos ieškojau ne tik su žemėlapiu, atspausdintom Užupio nuotraukom, kur buvo nurodyti visi posūkiai, bet dar teko, kaip tikram kaime, vietinių pasiklausti, išlipus iš mašinos, kurgi yra ta paslaptinga vieta, kur įsikūręs linksmas, jaukus, mažytis teatras vaikams ir suaugusiesiems – „Teatriukas“.

Šį kartą lankomės pas jo šeimininkus – aktorius Dalia Mikoliūnaitę ir Žilviną Ramanauską, sukūrusius ne tik linksmą, žaismingą teatrą, bet ir darnią, gražią šeimą, kuriai pelnytai priklauso aštuonerių metų mopsas Bondas, o šeimą praėjusiais metais praturtino ir suteikė daug džiaugsmo gimusi, dabar jau aštuonių mėnesių mėlynakė Salomėja, gimusi tą pačią dieną, kaip ir žymioji poetė Salomėja Nėris...

Elektrolux Green range

Prietaisai, sutramdę „alkį“ ir „troškulį“

36 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad daugiausia elektros energijos sunaudoja elektrinė viryklė, 17 proc. – kad orkaitė, 13 proc. – kad šaldyduvas, – rodo „Electrolux“ užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

Tuo tarpu specialistai skelbia, kad didžiausių energijos rijikų trejetukas išsidėsto taip: pirmoje vietoje šaldytuvai ir šaldikliai, antroje – skalbyklės, trečioje – skalbinių džiovyklės.

Nuolat maitinasi energija

„Nepralenkiami energijos naudotojai yra nuolat į elektros šaltinį įjungti prietaisai, t.y. šaldytuvai ir šaldikliai Kad šaldiklis naudoja daugiausiai energijos, mano tik 5 proc. apklaustųjų, tačiau kiek mažesnės energijos sąnaudos gali būti pateisintos tik tuo, kad šis prietaisas yra mažiau varstomas ir jam rečiau reikia atstatyti tinkamą temperatūrą“, – sako „Electrolux“ direktorius Deimantas Kirlys.

Pirmasis pasyvus namas Lietuvoje

Lietuvoje pastatytas pirmasis pasyvusis namas

Tekstas: dr. Audronė Endriukaitytė, UAB „Paroc“ rinkodaros direktorė

Praeitų metų gruodžio mėnesį ES Vadovų Tarybos susitikime nutarta, kad Europos Sąjungos valstybių vyriausybės privalo parengti nacionalinius planus, kaip statybų sektoriuje sumažinti pastatų energijos sąnaudas beveik iki nulio ir padidinti jų energinį efektyvumą bei pasitelkti atsinaujinančius energijos išteklius. Pakeitimai yra numatyti ir Pastatų energinio naudingumo direktyvoje (angl. EPBD). Tai ambicingas sutarimas, reiškiantis naują kokybinį šuolį visame sektoriuje, bei rimtas iššūkis visai ES statybų pramonei. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje suprojektuotas ir pastatytas pirmasis pasyvusis namas.