• Dar vienas „Žvilgsnis į save“
  • Vilniaus tarptautinė mokykla
  • Tartle meno pažinimo centras
  • JUNG gaminių asortimente – technikos ir dizaino naujovės
  • Design dandy
  • „Nieko naujo, viskas nauja“ – Heimtextil interjero tekstilės tendecijos 2021-2022 m.
  • Konkurso „Geras dizainas 2020“ laureatai – štai taip atrodo geriausias lietuviškas dizainas
  • Kūryba yra magija
  • Demoloftas – buities filosofija daugiafunkcėje erdvėje
  • Loftas 7
  • Žmonių ir daiktų istorijomis išpuošti namai
  • Namai, nekuriantys triukšmo
  • Butas spalvingam gyvenimui
  • Medis interjerui kitaip
  • „Plytelių centras“: sprendimai nevienadieniam interjerui
  • Nuo blizgumo pereinama prie matinių paviršių: tendencija atsispindi net ir smulkiausiose interjero detalėse
  • „Vokė-III“ – jūsų partneris kuriant svajonių namus
 
       
 

 

Vilniaus tarptautinė mokykla

 

Tekstas Agnės Tamašauskaitės

Vilniaus senamiestyje duris atvėrė išskirtinio dizaino erdvė kuriantiems, besimokantiems, mokytojams ir visai jų bendruomenei – Vilniaus tarptautinė mokykla. Išskirtinė ne tik šiuolaikiškais sprendimais, bet ir savo istorija. Mokykla įsikūrusi buvusio „Pergalės“ saldainių fabriko patalpose, kurios archeologų, pastatų restauratorių, architektų ir interjero dizainerės dėka atgijo naujam gyvenimui.

 
 
       
 

 

JUNG gaminių asortimente – technikos ir dizaino naujovės

 

Praktiškumas, funkcionalumas, estetika ir moderni klasika – toks turbūt būtų taikliausias neseniai rinkai pristatytų Vokietijos bendrovės JUNG gaminių apibūdinimas. Šio dizaino ir technikos naujovės neabejotinai atkreips naujų namų interjerus kuriančių dizainerių ar būstą atnaujinti suplanavusių gyventojų dėmesį.

 

 
       
 

 

„Nieko naujo, viskas nauja“ – Heimtextil interjero tekstilės tendecijos 2021-2022 m.

 

Tekstas VDA doc. dr. Rūtos Būtėnaitės

Pakartotinis panaudojimas nėra išnykstanti tendencija. Tiksliau, tai metodas, kurio tikslas - pakeisti tekstilės dizaino kūrimo ir (ar) vystymo naratyvą tekstilės pramonėje, pereinant nuo naujų tekstilės gaminių kūrimo prie jau esamų kuravimo, reapropriavimo, suteikiant naujus estetinius ir funkcinius išraiškos būdus ir paskirtis, branginant tai, kas jau pagaminta.

 

 
       
 

 

Tartle meno pažinimo centras

 

Tekstas Agnės Tamašauskaitės

Viename iš Vilniaus kultūros židinių - Užupio rajone - įsikūręs Lietuvos meno pažinimo Tartle, kviečiantis gyvai susipažinti su Lietuvos meno vertybėmis ir istoriniais artefaktais nuo pagonybės iki šių laikų. Meno centro steigėjų - VŠĮ Lietuvos dailės fondo ir kolekcininko Rolando Valiūno - tikslas - surinktą kultūrinį ir istorinį lituanistinį paveldą padaryti prieinamą visuomenei.

 

 
       
 

 

Kūryba yra magija

 

Tekstas Dovilė Patackienė

Nuotrauka Eglės Dabkutės

Jauna, graži, talentinga, kūrybinga, sėkmės lydima - visi šie epitetai tinka Eglei Dūdonei pristatyti. Viskas, ko ji imasi, sekasi puikiai: keletas aukštojo mokslo diplomų, sėkmingai vystomas verslas, dėmesys šeimai ir tapybos talentas, atsiskleidęs jau vaikystėje.

 

 
       
 

 

Žmonių ir daiktų istorijomis išpuošti namai

 

Interjero autorė Monika Noreikienė

Nuotrauka Leonas Garbačauskas

Tekstas Gytautė Ivanauskaitė

Tai buvo pusiau pastatytas namas, kurį įrengti užtruko net trejus metus. Viskas buvo kuriama nuo nulio: keičiamas suplanavimas, keliamas dar vienas aukštas, dengiamas naujas stogas. Užsakovai iškart įsivaizdavo, kaip turi atrodyti būsimieji namai. Šeimininkai pageidavo išskirtinio, mid-century laikmetį primenančio šviesaus interjero su sodriais mėlynos ir aukso spalvos akcentais bei art deco detalėmis.

 

 
       
 

 

Butas spalvingam gyvenimui

 

Deriniai interjero dizainerė Katerina Dilinikaitienė

Projektuojant namų interjerą, spalvų derinimas – vienas svarbiausių uždavinių, nes būtent spalvos sukuria atmosferą. Jos ne tik veikia emocijas, jausmus, nuotaiką ir fizinę savijautą, bet ir keičia erdvės suvokimą. Nors kiekvieną mūsų spalvos veikia gana individuliai, vis dėlto galima būtų išskirti ir universalias tendencijas.

 

 
       
 

 

Medis interjerui kitaip

 

Ateitimi besirūpinanti bendrovė Shorn & Groh, įkvėpta Italijos gyvenimo stiliaus ir vokiškų technologijų, po ilgų darbo metų sukūrė visiškai naujovišką produktą NUO – minkštą kaip oda ir lanksčią lyg audinys medžiagą iš tikros medienos. Natūralus jos grožis ir malonus liesti paviršius nepalieka abejingų.

 
       

 

Žurnalas: „Centras“ ir „Interjeras.lt pataria“