Apšvietimas yra nepaprastai svarbus kuriant namų, ofiso, pramoninio objekto ar kitos paskirties patalpos interjerą. Net geriausiai parinkti baldai, gražiausi sienų apmušalai ir brangiausi kilimai nepadės sukurti nuostabaus interjero, jei neišspręsite apšvietimo klausimų. Apšvietimo tendencijos bei galimybės keičiasi labai sparčiai, todėl eiliniam vartotojui gali būti sudėtinga nepasiklysti ir išsirinkti geriausią apšvietimo sistemą. Pateiksime jums keletą apšvietimo tendencijų, kurias reikėtų žinoti.


Taškinis apšvietimas – būtina šiuolaikinio interjero dalis

Ilgai galvota, kad taškiniai šviestuvai (dažnai buityje vadinami prožektoriukais, arba „spotais“) skirti tik prekybos centrams apšviesti. Tačiau šių dienų technologijos smarkiai išplėtė taškinių šviestuvų panaudojimo galimybes namuose, biuruose ir kitose patalpose. Vienas didžiausių pokyčių dabar taškinis apšvietimas turėtų būti suprantamas kaip bėgelių sistema, prie kurios galima pritaisyti daugybę skirtingų šviestuvų.

„Elmo light“ šviestuvų salonas šiais metais siūlo naujieną – magnetines linijines bėgelių sistemas „Magnum“. Jų panaudojimo galimybės itin plačios, nes šviestuvai prie bėgelio tvirtinami magnetu. „Magnum“ universali magnetinė sistema, todėl ją paprasta naudoti. Įsirengus šią sistemą, nesudėtinga keisti šviestuvų vietą, šviesos srautus, o prireikus paprasta pridėti ar pašalinti šviestuvus. Platus „Magnum“ sistemos šviestuvų asortimentas leidžia sukurti bendrą patalpos ar taškinį apšvietimą.

Šiuolaikiški apšvietimo sprendimai

Būtent linijinė „Magnum“ sistema gali išspręsti daugybę problemų, su kuriomis susiduriama apšviečiant patalpas. Neretai įrengdami apšvietimą nerimaujame, ar gražiai atrodys, ar užteks šviesos. „Magnum“ šią problemą išsprendžia, nes galite lengvai pakeisti šviestuvo vietą, o šviestuvų, tinkančių šiai sistemai, yra labai daug, ateityje jų tik daugės.

Jau dabar galite rinktis taškinius, kabamuosius, linijinius, linijinius kryptinius ir kitus šviestuvus, kurie tinka šiai sistemai. Labai lengvai galite įrengti tiek bendrą patalpos apšvietimą, tiek akcentuoti ir išryškinti jums svarbius daiktus, paveikslus ar sienas.

Sunku pasakyti, kaip keisis taškinio apšvietimo tendencijos, tačiau galima neabejoti, kad šie šviestuvai ir toliau populiarės. Dar visai neseniai buvo stengiamasi taškinius šviestuvus paslėpti – iš jų reikėjo tik šviesos, o ne estetiško vaizdo. Dabar taškinis šviesos šaltinis turi būti matomas, nes tai – interjero dekoro dalis. Pamažu žmonės suvokia, kad apšvietimas nėra reikalingas tik tam, kad kambaryje nebūtų tamsu skaityti ir kalbėtis. Apšvietimo sistemos tobulėja taip sparčiai. Norint nesuklysti ir įdiegti moderniausius ir patogiausius sprendimus, pirmiausia patartina konsultuotis su profesionalais.

Labai smagus dalykas, kad „Elmo light“ komanda dažnu atveju pati pirmoji Lietuvoje pristato naujausius šviestuvus, be to, teikia apšvietimo projektavimo paslaugas. Komanda stipri, turinti ilgalaikę darbo patirtį, todėl bet kada padės jums įrengti apšvietimą tiek namuose, tiek jūsų verslo objekto patalpose, parinks tinkamiausius šviestuvus ir suprojektuos visą apšvietimą. Stilingų įvairios paskirties šviestuvų ir jų priedų galima įsigyti „Elmo light“ salonuose.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau informacijos elmo.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“