Šiuolaikinius biurus ir jų interjerą kuriantys specialistai – tiek dizaineriai, tiek architektai vis didesnį dėmesį skiria būsimų darbuotojų komfortui užtikrinti. Ergonomika pasižymintys baldai, maloni ir motyvuojanti darbo aplinka užtikrina gerą kiekvieno darbuotojo savijautą ir produktyvumą – kuo patrauklesnes darbo sąlygas. Vis svarbiau tampa biurą suplanuoti taip, kad bendroje biuro erdvėje savo vietą turėtų ir komandines, ir individualias užduotis atliekantys darbuotojai. Šiems tikslams pasiekti biure gali būti įrengiamos atskiros darbo zonos, o jose – remiantis ne tik estetikos, bet ir ergonomikos principais sukurtos baldų sistemos.

Skirtingos veiklos zonos vienoje biuro erdvėje

Kaip rodo pasaulinio lygio biuro dizainerių praktika, sėkmingą šiuolaikinio biuro funkcionavimą gali užtikrinti tikslingai suplanuotos biuro erdvės, esančios vienoje patalpoje. Taip kuriamos darbuotojus bendradarbiauti ir bendrauti skatinančios zonos, o šalia jų – ir vietos, užtikrinančios privatumą bei individualaus darbo galimybę. Koncepciją, kuriame biuras, esantis vienoje patalpoje, suskirstytas į kelias skirtingas darbo ir veiklų zonas, siūlo danų dizaineriai Christina Strand ir Niels Hvass. Šie žinomi kūrėjai kartu su mūsų šalies gamintoju – „Narbutas“ įmonių grupe šiemet pristatė naujausią savo projektą – biuro baldų sistemą „Jazz“, kuri yra puikus biuro, kuriame apjungtos net devynios skirtingos erdvės, pavyzdys. Pasak „Narbutas“ įmonių grupės pardavimų Lietuvoje vadovės Ingridos Paužienės, viena pagrindinių danų projekto idėjų yra ta, kad visi biure dirbantys asmenys jame jaustųsi patogiai, nepaisant to, kokia veikla vyksta netoliese. „Kuriant „Jazz“ baldų sistemą buvo orientuojamasi į tai, kad šiais laikais vienoje biuro erdvėje, vyksta ir komandinis, ir privatumo reikalaujantis darbas, čia pat priimami partneriai, svečiai, buriamasi kavos pertraukėlėms. Tokia tendencija išryškinta ir „Jazz“ biuro baldų sistemoje – teigia specialistė.

Kiekvieno vartotojo poreikiams pritaikyti baldai

Dar viena šiuolaikinio biuro tendencija – galimybė darbuotojams transformuoti darbo vietą ir naudoti ergonomiškus baldus, juos pritaikant pagal individualius poreikius. Vienas geriausių tokių baldų pavyzdžių - reguliuojamo aukščio stalai, svarbūs siekiant užtikrinti ne tik tinkamą darbuotojų laikyseną bei fizinę kūno padėtį, bet ir didesnį patogumą naudojantis biuro technika.

Kita vertus, neretai vartotojai, dirbdami vienoje patalpoje, susiduria ir su privatumo bei triukšmo biure problemomis, tad efektyvų sprendimą nepageidaujamų garsų sukeliamiems nepatogumams išvengti siūloma naudojantis specialiais „Jazz“ biuro baldų sistemos baldais „Silent box“. Jie nepriekaištingai izoliuoja nuo sukeliamo triukšmo jos vartotojus bei aplinkinius privatumo reikalaujančių pokalbių ar susitikimų metu.

Nuodugniai apgalvoti dizainerių sprendimai nestokoja ir išties išskirtinių bei originalių idėjų. „Pavyzdžiui, pasitarimų stalas, kurio kojos ne prie krašto, o centre, tarsi kviečia žmones susirinkti, bendrauti. Tai, kad stalo aukštis yra reguliuojamas – suteikia vartotojui dar daugiau galimybių, skirtingų susitikimų scenarijų“, - sako N. Hvass.

Ekologiškas požiūris į gamybą – vis populiaresnis

Kalbant apie medžiagas ir faktūras, naudojamas biuro baldų gamyboje, pastebima, kad dėmesys tendencingai ir toliau kreipiamas į natūralumą, ilgaamžiškumą ir ekologiškumą. Verta paminėti, jog vis dažniau biuro baldų gamyboje naudojamos ir antrinės žaliavos. Toks pasirinkimas bei augantis perdirbimo populiarumas atskleidžia atsakingą gamintojų požiūrį į savo sukurtus produktus bei naudojamus gamtos išteklius.
Tuo tarpu renkantis koloritą bei dėliojant spalvinius akcentus, verta žinoti, kad naujausiuose pasaulio biuro interjeruose dominuoja natūralios šviesios spalvos - balta, įvairūs pilki ar rusvi atspalviai. Ryškesnės detalės dažniau naudojamos kaip akcentai. Tokia spalvų paletė neatsitiktinė. Tai – skandinaviško minimalizmo įtaka, kuris tampa vis labiau pageidaujamas įrenginėjant tiek namų, tiek biurų interjero dizainą.

Sveikintina, jog tokį šių dienų biuro dizainą kuriantys specialistai, galvoja ne apie vienadienius sprendimus, nepateisinančius vartotojų lūkesčių, o apie ilgalaikį baldų tarnavimą, paprastumą ir patogumą naudoti.

#Biuras #Interjeras

2014-09-01