Lina Kalinauskaitė

Dizainerė, RETROFORMOS įkūrėja

Ruduo, kaip ir pavasaris, – puikiai tinkamas laikas atsinaujinti namus. Audinių ir tapetų raštus kuriantys dizaineriai ir siūlo ne vieną, o keletą interjero dekoravimo krypčių.

Nebūtina tuoj pat viską versti aukštyn kojomis, nes nėra vieno, visiems tinkamo meto atnaujinti būstą. Kai kyla toks noras, mes, dizaineriai ir interjero specialistai, kartu su gamintojais visada esame pasiruošę pasiūlyti ką nors nauja.

Savo namus nesunkiai atsinaujinsite perklijavę tapetus. Ypač dabar, kai tiek daug galimybių atveria šiuolaikinės lengvai klijuojamų tapetų technologijos. Išraiškingo, meniško rašto tapetuotos sienos fragmentas ar niša iš tiesų gali atstoti meno kūrinį.

Jums teliks pasirinkti norimą stilistiką, o mes patarsime, kuris iš jums patikusių raštų geriausiai tiks jūsų būstui ir gyvenimo būdui.

Kad būtų lengviau susigaudyti interjero naujienose, atrinkau keletą naujausių tendencijų. Viena iš jų:

1. Meniška geometrija. Pavasarį geometrinių raštų srityje dominavusią neryškią, minimalistinę, skandinaviško stiliaus geometriją keičia meniški, aliejinės tapybos darbus primenantys skaitmeniniu būdu spausdinami tapetų pano. Pavyzdžiu galėtų būti DESIGNERS GUILD siena, dekoruota spalvotus, plačius teptuko potėpius primenančio geometrinio rašto tapetais. Kitais atvejais tai gali būti griežtesnių linijų geometriniai motyvai, išsiskiriantys ne tik piešiniu, bet ir faktūra. Geometrinė tendencija vyrauja ne tik tapetų, bet ir audinių bei kilimų raštuose. Šiuos elementus nesudėtinga įtraukti į šiuolaikinius interjerus, ypač tuos, kuriuose nėra gausu dekoro detalių ar raštų. Jie puikiai tinka žmonėms, kurie įsirengia namus be ryškesnių spalvų ir ornamentų, tačiau, kurį laiką pagyvenę, jų pasiilgsta.

DESIGNERS GUILD panoraminių tapetų kolekcija SCENES AND MURALS

2. Gėlės ir kitos botaninės temos. Pavasarį ryškius stambių gėlių pano pristačiusi DESIGNERS GUILD dizainerių studija ir toliau kūrė variacijas šia tema. Vietoj rausvų pavasarinių spalvų rudeniui ji siūlo įvairius kitus atspalvius, taip pat monochrominius raštus. Garsi britų dizainerė Nina Campbell sukūrė įstabaus grožio tapetus, kuriuose vaizduojami susipynę milžiniški lapai. Tai neabejotinai vienas gražiausių šio sezono raštų, tinkančių tiek moderniam, tiek klasikiniam interjerui. Šiais tapetais galima dekoruoti miegamojo, svetainės ar prieškambario sienas. Teliks išsirinkti jums patinkantį atspalvį. Sienų apmušalų raštuose besikartojantys dideli lapai, bambukai, magnolijų ar palmių motyvai – alternatyva mūrams ir betonui, gyvenant tankiai apgyvendintuose miestuose.


DESIGNERS GUILD panoraminių tapetų kolekcija SCENES AND MURALS

NINA CAMPBELL tapetų ir audinių

kolekcija ASHDOWN

3. Skaitmeniniai pano su peizažais. Tai – tarsi iš savo seno kailio išsinėręs ir nebeatpažįstamas fototapetas: skaitmeninių panoraminių sienų apmušalų taip vadinti nederėtų. Matome rytietiško, japoniško peizažo motyvus, sukurtus naudojant skaitmenines technologijas, fotografiją ir sudėtingą medžio raižinių techniką. Šia technika pagaminti skaitmeniniai pano primena graviūras ar didelius tapybos darbus bei freskas.

DESIGNERS GUILD panoraminių tapetų kolekcija SCENES AND MURALS

4. Natūralių faktūrų tema. Ši tema iš naujo atgyja britų gamintojo OSBORNE & LITTLE ir kitų dizainerių sukurtose tapetų kolekcijose. Mineralų ar kitų natūralių medžiagų tekstūros tapetais galime dekoruoti ne tik vieną sieną, bet ir visą kambarį.

OSBORNE & LITTLE tapetų kolekcija ARGENT


Atnaujinta namų aplinka suteikia daug gerų emocijų, ypač kai ji kuriama bendru sutarimu, pasitelkiant gerą skonį ir įsiklausant į specialistų patarimus. O tiems, kurie klausia, ko siekiame atsinaujindami namus ir kam to reikia, galiu pasiūlyti įsižiūrėti į gamtą: ten viskas nuolat kinta. Monotonija ir sąstingis nėra natūralus dalykas žmogui. Priešingai – mes, kaip ir visa gamta, turime polinkį keistis ir atsinaujinti.

Pasitarti dėl gražesnio gyvenimo kviečiu užsukti į interjero salonus RETROFORMA Vilniuje ir Kaune, kur lauksiu jūsų su visa savo interjero specialistų komanda. Tapetus galima pirkti ir internetu www.retroforma.lt.

Daugiau nuotraukų:


Daugiau informacijos: retroforma.lt