glazuruotos_keramikos_kolekcija_Poeme_is_Aparici

Floorgres_plyteles

Amber_Hill_plyteles

glazuruotos_keramikos_plyteliu_kolekcija_800_Italiano_is_Petracers

plyteliu_kolekcija_Preziozi_di_Rex

Technologinės tendencijos

Nuolatiniai tyrimai bei technologinės inovacijos gamintojams suteikia galimybę pateikti rinkai vis įdomesnių, novatoriškesnių produktų, kurie turi ne tik puikų estetinį vaizdą, bet ir padeda tausoti gamtos išteklius, taupyti energiją, skatinti perdirbamąją pramonę. Viena iš pagrindinių šių metų keraminių plytelių rinkos tendencijų – SLIM plytelės. Tai 3–5 mm storio keraminės plytelės, kurių savybės beveik pilnai atitinka įprastų plytelių charakteristikas. Kol kas labiausiai šių keraminių plytelių privalumai išryškėja rekonstrukcijos metu. Italų gamintojas FLORIM S.P.A. vienas pirmųjų rinkai pateikė šiuos produktus, pabrėždamas pagrindinius jų privalumus:

  • sumažina problemų, laiko sąnaudų renovacijos metu (nereikia gaišti laiko plytelių demontavimo darbams ir pan.);
  • paprastas ir greitas montavimas;
  • sumažina poreikį keisti esamas duris/langus;
  • nereikia utilizuoti senų plytelių dangos;
  • lengva pjauti, gręžti, apdirbti;
  • techninės charakteristikos prilygsta didesnio storio akmens masės produktų charakteristikoms;
  • sumažina apkrovas nešančioms konstrukcijoms bei pastatui, taip pat lengviau/pigiau transportuoti, užima mažiau vietos sandėliuojant.

Tai ne tik produktas, turintis puikias technines charakteristikas, bet ir taupantis žaliavas, energiją, pakavimo medžiagas, transportavimo kaštus — šie faktoriai padeda mažinti taršą ir neigiamą poveikį aplinkai.

Per trumpą laiką dauguma lyderiaujančių gamintojų pateikė rinkai dalį savo kolekcijų šiame „suplonintame“ formate (APAVISA, APARICI, FLORIM (REX, CERIM, FLOORGRES), GARDENIA ORCHIDEA ir kt.).

Keraminėms plytelėms gaminti vis dažniau naudojamos perdirbimo cikle atsiradusios antrinės žaliavos, pvz., SUPERGRES S.P.A., kartu su viena iš Italijos antrinių žaliavų perdirbimo įmonių sukūrė plyteles, kurių vienas sudedamųjų komponentų – seni, nenaudojami CRT monitoriai, kineskopai (supergres air.jpg). Tokiu būdu keramikos gamintojai prisideda prie gamtos apsaugos bei mūsų visų gerovės.

Nuolatinės investicijos į technologijas padėjo sukurti naują technologiją, vadinamą HIGHDEFINITION DIGITAL CERAMIC PRINTER WITH INKJET UV, kuri atvėrė beribes keramikos dekoravimo galimybes, pritaikant tiek spalvas, tiek faktūras. Lazerinės technologijos jau ne pirmus metus naudojamos plytelių gamybos linijose, bet nuo šiol jas galima pamatyti ir įvertinti žvelgiant į galutinį produktą. INKJET technologija naudojama tiek glazūruotoms, tiek akmens masės plytelėms gaminti. Ji leidžia sukurti unikalų, giluminį efektą turintį plytelės paviršių per visą jo plotą. Tai suteikia plytelėms natūralumo, išbaigtumo.

Dar vienas žingsnis į priekį — nanotechnologijų naudojimas keraminių plytelių gamyboje. Ispanų koncernas APARICI pradėjo gaminti keraminių plytelių seriją POEME, kurios dekorai gaminami padengiantaukso atomais. Tai tapo įmanoma dėl nanotechnologijų. Žinoma, ateitis priklauso nanotechnologijoms, ir mes dar turėsime galimybių pamatyti, ką galima sukurti naudojant šias unikalias technologijas.

Estetinės tendencijos

„IŠ GAMTOS Į NAMUS“. Ar jums kartais iškyla klausimas — ką dar galima sugalvoti? Plytelių gamintojai atsako į tai labai paprastai — jie stengiasi perteikti gamtos (augalijos, akmens, vandens ir t.t.) reiškinius savo produktuose ir padaryti tai kuo natūraliau, tobuliau. Vis sunkiau atskirti plytelę nuo natūralios medienos ar akmens — tokiu būdu gamintojai stengiasi perteikti dalelę gamtos namų jaukumui ir savitumui. Juk namuose praleidžiame daug laiko, ypač tamsiais žiemos vakarais, todėl tai tam tikra prasme gali kompensuoti gamtos trūkumą būsto erdvėje. Plytelės, imituojančios natūralų akmenį, medieną, gėlių pievas, bambukų giraites, rasos lašus, vaivorykštę, saulėlydį, rudens margumą, sniego pūgą ir kt. padeda sukurti teigiamą aplinką bei emocinį efektą. Gamintojai stengiasi atrasti, pajusti ir perteikti tam tikrus reiškinius, laikmečius, stiliaus bruožus savo produktams. Todėl net paėmus plytelių katalogą į rankas, gali pajusti plytelės vertę, kurią lemia pastangos, išieškojimai, kūrybinis gamintojo potencialas – tai padeda suvokti ir įvertinti produktą ir pasirinktį jį ne tik kaip estetikos elementą, bet ir kaip dalelę istorijos, pasakos ar neatrasto lobio…

Kolekcijų aprašymai:

REX – kolekcija I PREZIOSI DI REX: gamintojas suderino išraiškingą medieną atkartojančią LE ESSENZE DI REX plytelių kolekciją ir elegantišką marmurą I BIANCHI DI REX į visumą, kuri leidžia interpretuoti gyvenamąsias erdves naujai. Tai — pažangiausios technologijos, leidžiančios atskleisti lengvą, spalvingų paviršių žaismą bei stiprų emocinį poveikį. Du turtingi ir gryni paviršiai, atkartojantys gamtą bei leidžiantys pajusti kitokią jų vertę.

TAGINA — glazūruotos baltojo molio dvigubo degimo keramikos kolekcija JOE: švelni ir geidžiama, atverianti besikeičiančios namų popkultūros dvasią ir rašanti kasdienes istorijas savo dinamišku raidynu – tai įgaubdama, tai išlenkdama paviršiaus kontūrą.

LAFAENZA — glazūruotos keramikos kolekcija VENDOME— įkvėpta Provencal stiliaus sienų apmušalų su senoviniais, elegantiškais motyvais bei romėniško stiliaus kolonų.

LAFAENZAglazūruotos keramikos kolekcija MATISSE — ekscentriška kūrybos išraiška. Kiekvienas MATISSE kolekcijos elementas yra tikras spalvų proveržis mėgstantiems derinti spalvas, kurių neįmanoma nepastebėti.

PETRACERSglazūruotos keramikos kolekcija 800 ITALIANO: iš klasikos tradicijų ateina naujas kūrinys – tai išskirtinio dizaino kolekcija, apjungianti pažangiausias medžiagas ir įstabų stilių. Idealus produktas tiems, kurie vertina didžiąją istoriją ir nori turėti savąją.

APARICI — glazūruotos keramikos kolekcija POEME: neblėstanti elegantiškos klasikos dvasia, suteikianti jūsų vaizduotei neribotų galimybių... Dar niekas nenaudojo aukso keramikoje taip — nanotechnologijos leidžia „žaisti“ molekulėmis, o grožis, žinoma, laimi...

Daugiau informacijos: www.irlanda.lt