Norėdami pasiekti interjero  gelmės efektą, projektuotojai dažnai renkasi magnetines spalvas – nuo tamsios ir sodrios tamsiai mėlynos iki elegantiškos juodos ar šokoladinės rudos. Tačiau tai nėra vienintelis būdas pasiekti tokį rezultatą. Spalva įgaus kokybės, jeigu pasirinksite  tinkamą apdailą ir tekstūrą! Būtent taip veikia matiniai atspalviai: suteikia interjerui prabangos, vilioja aksominiu paviršiumi liečiant ir meistriškai dera su bet kokiu dekoru – nuo modernaus iki klasikinio.

Šachas ir matas, arba kodėl verta rinktis matinę apdailą?

Matinė apdaila veiksmingai išstūmė ypač blizgių paviršių madą. Tai ne tik įspūdingo efekto, bet ir praktiškumo rezultatas! Neblizgūs paviršiai  sugeria šviesą, sukuria jaukią interjero aplinką, yra atsparūs kasdieniam naudojimui ir ant jų mažiau pastebimos dulkės  arba pirštų atspaudai. Štai kodėl geriau tinka smarkiai naudojamuose interjeruose, pavyzdžiui, virtuvėje, vonios kambaryje ar svetainėje.

Matiniai priekiniai paviršiai taip pat turi nemažą estetinį potencialą – daug didesnį nei ypač blizgūs. Įrengimo ir spalvinių derinių su matiniu atspalviu skaičius yra beveik neribotas! Tai gera klasikinės ir modernios stilizacijos, kurioje vyrauja švelnios spalvos, idėja, taip pat stilingas  skandinaviškojo, pramoninio ir vintažinio dekoro sprendinys. Šio tipo baldai taip pat gali būti be kliūčių naudojami  glamūrinei apdailai.

Su kuo derinti matinį atspalvį, kad atrodytų puikiai? Universalumas – didžiausias šio tipo sprendinių privalumas, leidžiantis žaisti apdaila. Vientisi ir švelnūs paviršiai įdomiai atrodys derinami su natūralia mediena, akmeniu arba jų imitacija. Toks derinys paryškina natūralią apdailos išvaizdą ir sustiprina regimąjį šilumos pojūtį. Taip pat galite matinius paviršius derinti su blizgiais, ir nors tai yra viena kitai priešinga apdaila, poroje užtikrina įdomų, labai rafinuotą vaizdą.

Matinis įkvėpimas su metalo optika

Ne visi matiniai paviršiai suteikia jaukumo, gelmės ir elegancijos įspūdį. Šio efekto paslaptis – medžiaga, ne tiek patvari ir ilgalaikė, kiek tinkamai paruošta, kaip stiklo laminatas „RAUVISIO crystal“ iš naujausios kolekcijos  „RAUVISIO crystal deep“. Tai – polimerinis stiklas, kurį su prototipu mažai kas sieja. Yra daug  atsparesnis įtrūkiams  ir didelėms apkrovoms, siūlomas įvairių variantų ir spalvų, taip pat lengva palaikyti jo švarą.

„RAUVISIO crystal Deep“ – erdvinė baldų priekinių paviršių tobulybė

„RAUVISIO crystal deep“ – vandenyno dugne slypinčio grožio įkvėpimas. Jo neišmatuojamą gelmę atspindi  magnetinė apdaila ir intriguojančios struktūros, kurios interjere atlieka pagrindinio dekoro funkcijas. Tai yra laminatas, kuris dėl saulės spindulių kritimo kampo atskleidžia išskirtinį šviesos ir šešėlių žaismą. Tai veikia apdailos vizualinį suvokimą ir suteikia daug prabangaus įvaizdžio ir kilnumo.

„RAUVISIO crystal deep“  išmaniojo stiklo ir metalinio blizgesio derinys duoda daug atspalvių variantų – nuo švelnių ir subtilių iki sodrių ir raiškių antracito tonų, tamsios rudos ar prislopintų „Pure“ varianto žemės spalvų. Be to, REHAU polimerinis stiklas sukuria netaisyklingas „RAUVISIO crystal strong“ granito ir medienos struktūras. Visa tai galima laisvai derinti tarpusavyje vienoje kolekcijoje, jungti su kitomis  REHAU  serijomis arba komponuoti su natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip akmuo ar medis.

Stiklo grožis ir laminato atsparumas

Techniniu požiūriu ir praktiškai REHAU  polimerinis stiklas – medžiaga, kuri atlaikys ilgus laiko išbandymus. Puikiai atlaiko naudojama virtuvės ar vonios kambario baldų priekiniams paviršiams, nes nebijo drėgmės, dažnų temperatūros pokyčių, sunkesnių daiktų smūgių ar dažno naudojimo.

Laminatas yra  net 10 kartų atsparesnis įtrūkiams už tikrąjį stiklą, o jo paviršius, net veikiamas išorės veiksnių, atrodo taip pat, kaip ir pirkimo dieną – tai yra ypač svarbu baltos spalvos, kuri laikui bėgant ima gelsti, arba tamsių tonų, kuriuos išblukina saulė, atveju. „RAUVISIO crystal“ išlieka nekintamo grožio, todėl įrengėjai gali jį laikyti investicija į solidžią ir įspūdingą buto apdailą.

REHAU polimerinio stiklo papildomas privalumas – lengva jį apdoroti dėl geriausių laminato savybių. Ne veltui ši medžiaga vadinama „stalių stiklu“. Ją galima apdoroti naudojant tradicinius staliaus įrankius ir nesibaiminti sugadinti, subraižyti ar palikti kitų matomų mechaninių pažaidų. Dėl to įrengėjai gali atleisti savo vaizduotės vadžias ir įgyvendinti net sudėtingiausius ir painiausius projektus.

Gelmės efektas

Ką daryti, kad gautum pagrindinį gelmės efektą? Pakanka panaudoti vieną iš „RAUVISIO crystal deep“ spalvinių variantų. Įspūdingi  UNI atspalviai  – tai meistriška tonų, kurie kartu su šviesa sukuria išskirtinę visumą, kompozicija. Jų grožį paryškina natūralios medienos akcentai, kurie sušildo dekorą, šviesių paviršių elementai kontrastuoja su tamsiais priekiniais paviršiais, o netaisyklingos granito struktūros, derinamos su kolekcijos „RAUVISIO crystal deep“ plokštumomis, įgyja dar daugiau kilnumo. Tokie deriniai idealiai tinka, jeigu norite sukurti prabangią virtuvės, vonios kambario ar svetainės dekorą.

Minimalizmas ir paprastumas interjere

Matinė apdailos gelmė puikiausiai tiks ten, kur vyrauja paprastumas ir minimalizmas. Tokiose erdvėse siūlomos monochrominės lygios  „RAUVISIO crystal pure“ – neutralių ir raminančių žemės spalvų ir baltos serijos plokštumos. Šie spalvingi  REHAU  matinės versijos akcentai sukurs jaukumo jausmą ir šiek tiek sušildys vėsoką, minimalistinį dizainą. Derinkite juos su nesudėtingomis baldų blokais,  organinėmis poilsio baldų formomis  ir prislopintomis priedų spalvomis. Taip gausite itin darnų interjerą.

Dekorų potencialas

Monochromatizmas yra madingas, bet retkarčiais vertėtų papildyti jį  kilnesnių struktūrų. Tai patalpoms suteiks dinamiškumo, pagyvins dekorą ir pridės jam raiškumo. Kad tai pavyktų, vientisas REHAU plokštumas papildykite „RAUVISIO crystal strong“ elementų – unikalių medienos arba akmens tekstūrų. Jos paryškins konkrečias patalpos zonas ir sustiprins natūralumo įspūdį. Galite jas naudoti mažesnėse vietose, siekiant sulaužyti vientisą dekoro pobūdį, arba per visą sieną – dekoras su tokiu dekoratyviniu bareljefu nustebins kiekvieną!

Matinė apdaila – interjero hitas. Geba pagyvinti vėsų ir sterilų dekorą, taip pat  sukuria gelmės, kuri visiškai pakeičia erdvės optiką, įspūdį. Tai yra madingo, bet ir funkcionalaus dekoro, atitinkančio tendencijas, būdas – ir nors tokio tipo apdaila interjeruose pasirodo retkarčiais, šįkart ji tikrai išliks pas mus ilgam.