Koks turėtų būti vonios kambario interjeras Viduržemio jūros regiono stiliumi? Į šį klausimą atsakymą pateikia Ispanijos santechninės įrangos kompanija „Roca“, pristatydama naujausią vonios kambario kolekciją „Ona“. Kolekcijos pasirodymas pasiuntė ir pozityvią žinią, kad ši santechninės įrangos gamintoja, nepaisant pandemijos iššūkių, nestabdė naujų produktų kūrimo ir gamybos procesų.

Tiksliai ir vienareikšmiškai apibūdinti Viduržemio regiono interjero stilių nėra paprasta. Pirmiausia dėl to, kad jį kelis šimtmečius formavo šiame regione gyvenantys graikai, ispanai, alžyriečiai, marokiečiai, turkai, egiptiečiai, prancūzai, italai... Šios tautos turi bendrų kultūrinių bruožų ir nemažai skirtumų, bet neabejotinai jų gyvenimo būdui ir požiūriui į namų aplinką didelę įtaką padarė išskirtinis kraštovaizdis ir šiltas klimatas. Nors ekspertai įvardija kelias charakteringas regiono interjero stiliaus kryptis, visas jas vienija bendras bruožas – interjere ryškiai išreikštas lengvumas, gaivumas, šviesos ir erdvės pojūtis dera su iki mažiausių smulkmenų apgalvotu patogumu ir praktiškumu. Šio stiliaus interjeras bus funkcionalus, bet neatrodys šaltas ar atstumiantis, o jaukumas kuriamas sumaniai išnaudojant erdvę ir šviesą, naudojant natūralios kilmės medžiagas, įliejant į interjerą gamtoje aptinkamas spalvas ir organiškas formas.  

Šių stilistinių elementų nesunku įžvelgti ir kolekcijoje „Ona“, o ją kūrę dizaino centro „Roca“, dizaino studijų „Noa Design Studio“ ir „Benedito Design“ dizaineriai akcentavo paprastumą ir patogumą. Kolekcijoje „Ona“ būtų sunku rasti kažką perdėto ar pretenzingo, o pagrindinis dėmesys sutelktas į praktiškus, funkcionalius ir apgalvotus sprendimus“, – dizaino koncepciją apibūdino vienas iš „Noa Design Studio“ įkūrėjų Bertrandas Illertas. 

 

„Ona“ – tai kompleksinis sprendimas vonios kambariui. Plačios galimybės tarpusavyje derinti praustuvus, vonias, maišytuvus, unitazus, bidė, baldus ir aksesuarus ne tik palengvina vonios kambario projektavimo procesą, bet ir padeda sukurti vientisą iki mažiausių detalių apgalvotą, o kartu – unikalų vonios kambario stilių. Praustuvai „Ona“ yra skirtingų formų, dydžių, pritaikomi tiek didesniems, tiek mažesniems vonios kambariams. Prie praustuvų priderintos ir skirtingų dydžių spintelės su vienu, dviem stalčiais arba durelėmis. Unitazai gali būti pastatomi ir pakabinami, o vonių asortimente  – skirtingų matmenų ir montavimo tipų vonios. 

Kolekcijoje dominuoja Viduržemio jūros regiono kraštovaizdžiui būdingi natūralių gamtos atspalvių deriniai, kurie vonios kambaryje neabejotinai sukurs atpalaiduojančią ir jaukią atmosferą. Prie matinių baltų praustuvų subtiliai dera matinės pilkos, žalsvos spalvos, taip pat guobos ir šviesaus ąžuolo faneruotės spintelės. Kolekcijoje „Ona“ stilistinių akcentų vaidmuo patikėtas maišytuvams: jie gali būti ne tik chromo ar aukso, bet ir klasikinės matinės juodos ar titano juodos spalvų. 

Kolekcijoje „Ona“ panaudotos inovatyvios medžiagos ir technologijos ne tik atskleidžia jos dizaino koncepciją, padeda suformuoti unikalų estetinį paveikslą, bet ir suteikia komfortą bei taupo vandens išteklius. Štai praustuvai „Ona“ gaminami iš „Roca“ patentuotos „Fineceramic®“ keramikos. Dėl sudėtyje esančių natūralios kilmės kompozitinių medžiagų ši keramika yra tvirtesnė ir lengvesnė už tradicinę, todėl praustuvų „Ona“ sienelės plonesnės ir elegantiškesnės. Keramika gali būti padengta specialia „Supraglaze®“ danga, kuri suteikia jai ypač lygų paviršių ir neleidžia kauptis nešvarumams. Vonios „Ona“ taip pat gaminamos iš „Roca“ patentuotos medžiagos „Stonex®“, kurią itin malonu liesti, ji neslidi, atspari trinčiai, yra ilgaamžė. Dėl integruotos „Rimless“ apiplovimo technologijos unitazai taupiau ir efektyviau naudoja vandenį, o maišytuvuose sumontuoti vandens srauto ribotuvai taip pat užtikrina taupesnį vandens vartojimą. 

Yra nemažai priežasčių, kodėl kolekcija „Ona“ gali tapti maloniu atradimu ne tik Viduržemio jūros regiono stiliaus gerbėjams. Juk namai mums visiems – pirmiausia jaukumo, poilsio ir atsipalaidavimo vieta.

Daugiau informacijos: www.roca.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“