Ne visi Lietuvos baldininkai nusisuko nuo vietinės rinkos

Paroda "BALDAI 2012"

 

 

Paroda "BALDAI"

Paroda "BALDAI"

Paroda "BALDAI"

Nuotraukos iš praėjusių parodų vykusių Lietuvos parodų ir konferencijų centre "Litexpo"

Didžiajai daliai stambiųjų Lietuvos baldų gamintojų visą dėmesį ir jėgas skiriant eksportui bei masinei gamybai, kai kurie nepamiršta ir vietinių vartotojų. Naujos jų kolekcijos, iš kurių kai kurios skirtos būtent Lietuvos gyventojams, bus pristatytos kovo 29 d.- balandžio 1 d. vyksiančioje parodoje „Baldai“.

Čiužinių gamintoja „Lono mažmena“, pasitelkusi žinomą Lietuvos dizainerį Naurį Kalinauską, sukūrė specialiai Lietuvos gyventojams skirtą čiužinių kolekciją, kurios pagrindiniai akcentai – atsakingai parinktos, natūralios ir ekologiškos medžiagos, naujos technologijos ir sprendimai. Kolekcijoje dominuoja lietuviški etnografiniai motyvai, gamtos spalvos, pagal naujas technologijas pagaminti čiužiniai pritaikyti Lietuvos klimatui. Parodos „Baldai“ lankytojai galės išmėginti visus šios „Lono“ kolekcijos čiužinius: „Tyla“, „Harmonija“, „Mūza“.

Su visiškai nauja kolekcija parodoje dalyvaus bendrovė „Grafų baldai“. Lankytojai jų baldų neatpažins – įmonė radikaliai pakeitė požiūrį į dizainą ir dabartiniai jų gaminiai nenusileidžia itališkiems.

Su nauja „Delux“ kolekcija parodoje prisistatys ir bendrovė „Margės baldai“. Naujoji kolekcija – drąsi, ryški. Baltos, juodos, pilkos spalvų gamą pagyvins ryškios netradicinės spalvos – smaragdo, garstyčių, purpurinė. Rinkdamiesi „Delux“ baldus, vartotojai pagal savo namų interjerą galės patys susikurti labiausiai jiems tinkantį spalvinį variantą.  

Durų į vietinę rinką neuždaro ir Lietuvos baldų gamintoja „Lauksva“. Nors didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė eksportuoja, tačiau nepamiršta ir Lietuvos vartotojų, kasmet savo naujienas pristatanti parodoje „Baldai“. Naujienos lauks ir bendrovių „Optimata“, „AKAI“ stenduose. Jų siūlomi nauji baldai pasižymės daugiafunkciškumu – tai transformuojami į keletą variantų baldai, ypač tinkami mažoms erdvėms. Naujiena lankytojams bus ir baldų fabrikas „Alantas“. Paskutinį kartą parodoje „Baldai“ dalyvavęs prieš keletą metų, fabrikas atsinaujino ir gerokai padidino savo gamybos apimtis. Dabar įmonė nemažai produkcijos eksportuoja į Norvegiją, Švediją, Daniją ir kitas šalis.

Naujas kolekcijas parodos „Baldai“ lankytojams atveža ir kitų šalių baldų gamintojai. Latvijos gamintojas „Nakts Mebeles“ pristatys naują prekinį ženklą „Heavens“, kuriuo žymimos prabangiais galvūgaliais puoštos lovos ir spyruokliniai zonuoti čiužiniai. Antrą kartą parodoje su dar didesniu plotu dalyvaujanti bendrovė „Skandinaviški interjerai“ pristatys pasaulines baldų ir interjero tendencijas, virtuvės baldų ir interjero dizaino naujienas savo stende demonstruos „In House“, o didžiausia naujiena – pirmą kartą parodoje dalyvausiantis baldų ir interjero salonas „Charme fine furniture“.

Kaip teigia parodos projekto vadovė Lilijana Dirsienė, dauguma dalyvių parodai ruošiasi labai atsakingai, atveža nemažai naujienų, kurias pirmieji ir pamato šios parodos lankytojai. „Daugeliui Lietuvos žmonių šioje parodoje demonstruojamos baldų ir interjero naujienos yra vienintelė galimybė susipažinti su pasaulinėmis dizaino tendencijomis“, – sako L. Dirsienė.

Šiemet parodoje „Baldai“ dalyvaus daugiau kaip 130 baldų gamintojų ir prekybininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos. Apie 25 dalyviai pristatys baldines medžiagas, technologijas, įrangą. Paroda vyks kovo 29 d. – balandžio 1 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

 

LITEXPO spaudos centras

Tel. (8 5) 2686821

El.paštas: r.keliuotyte@litexpo.lt