Teksto autorė Kristina Noreikienė
Nuotraukos SRL „Eclisse“


„Vituko durys“ skelbia durų revoliuciją Lietuvoje ir kartu su italų partneriu SRL „Eclisse“ pristato nematomas duris su „Eclisse“ staktomis. Tai unikalus, estetiškas sprendimas moderniam minimalistiniam interjerui. Gamintojas pagalvojo apie viską – net pačias menkiausias detales, kad jūsų namų interjeras būtų harmoningas ir vientisas, o durys natūraliai įsilietų į sieną ir tarsi dingtų joje, arba atvirkščiai – taptų ryškiu stilių ir individualumą pabrėžiančiu akcentu.


Nematomos durys – nuo lofto iki apartamentų

Montuojant nematomas duris, į įprastą durų angą įleidžiama speciali itališka „Eclisse“ aliuminio stakta, paruošta dažyti. Tada prie jos prisukamas gipsas arba sienos nutinkuojamos. Galiausiai aliuminio staktos kartu su durimis nudažomos sienų spalva, todėl apvadai bei vyriai tampa nematomi. Apie tai, jog čia esama durų, išduoda tik rankena, tačiau net ir šios gali nelikti, pakeitus ją specialia paspaudžiama ir nematoma. Durys užmaskuojamos sienoje, sukuriant vientisos plokštumos įspūdį. Jei vis dėlto norite pabrėžti duris interjere, rinkitės kontrastuojančią su sienomis spalvą, faneruotą ar net klasikinį modelį.

Paslėptos durys papuoš įvairiausių stilių erdves: 2,7–3 m aukščio suteiks rafinuotumo ir elegancijos prabangiam, šiuolaikiškam interjerui. Jos itin tiks ir jaunatviškam interjerui, natūraliai įsilies į loftų aplinką, kur erdvė turi išlikti vientisa, atvira, neapkrauta nereikalingomis detalėmis. Be to, nematomos durys pravers siekiant paslėpti iš svetainės matomas ūkines patalpas, pvz., virtuvės sandėliukus. Tad šios durys suteikia erdvės kūrybai ir leidžia pritaikyti jas pagal jūsų individualius poreikius.


Nematomų durų revoliucionierius Lietuvoje – „Vituko durys“

Norintiesiems savo namuose susimontuoti šias nematomas duris, tereikia kreiptis į įmonę „Vituko durys“, Lietuvoje gaminančią nematomų durų varčias. Šios gali būti įvairiai padengtos, pvz., gruntuotos (paruoštos dažyti) – jums teliks jas nudažyti voleliu įprastais sienų dažais, dekoratyviniais dažais ar padengti dekoratyviniu tinku, galiausiai – išklijuoti tapetais kaip ir sieną. „Vituko durys“ taip pat gamina duris, dažytas poliuretaniniais dažais pagal RAL / NCS. Pageidaujant ryškesnių durų arba derinant jas prie grindų, įmonė suteikia galimybę rinktis iš faneruotų varčių: beicuoto ąžuolo, taip pat dažyto ąžuolo ar uosio. Trokštantiems originalumo rekomenduojama rinktis iš egzotinių faneruočių (pvz., išskirtinių itališkų „Alpi“ faneruočių).

Nematomos, itin tvirtos aliuminio staktos atgabenamos tiesiai iš Italijos – „Vituko durų“ partnerio – gamintojo SRL „Eclisse“. Įprasto arba atvirkštinio atidarymo staktos gali būti vienvėrės arba dvivėrės. Vienvėres rinkitės su viršutiniu skersiniu arba be jo – tuomet durys bus iki pat lubų (iki 3 m aukščio).

Vientisai ir ištobulintai durų bei sienų ir grindų dermei sukurti, prie „Eclisse“ durų staktų galima privesti ir į sieną įleisti „nematomusaliuminio grindjuosčių profilius, kad „Vituko durų“ gaminamos dažytos MDF, gruntuotos arba faneruotos grindjuostės būtų vienoje plokštumoje su siena ir neišsikištų į išorę. Tai itin higieniška, nes nesikaupia dulkės, be to, baldus galite statyti prie pat sienos.


„Eclisse“ kolekcijos „Syntesis“ produktai

Siekiant švaraus ir išbaigto interjero, jums pravers dar viena maža detalė – nematomos TECH durelės. Šis italų gamintojo „Eclisse“ kolekcijos „Syntesis“ produktas skirtas riboto dydžio objektams, kuriuos specialus aliuminio rėmelis leidžia paslėpti sienoje. Revizinės durelės gali būti įvairių dydžių, vienvėrės arba dvivėrės, pakeliamos ar nuimamos, kad prireikus galima būtų prieiti prie įvairių instaliacijų ar kabelių. Taigi nuo šiol įvairūs kabeliai, vamzdžiai, elektros instaliacija ir net lentynėlės gali būti paslėpti ir nepastebimai įmontuoti į sieną.

Dar vienas gamintojo „Eclisse“ kolekcijos „Syntesis“ produktas, skirtas taupyti vietai, – tai beapvadės stumdomųjų durų kasetės, itin praverčiančios sandėliukuose, drabužinėse, voniose. „Kišeninių“ tam tikro dydžio durų angoje sumontuojama specialios konstrukcijos kasetė iš abiejų pusių „apsiuvama“ gipsu ar nutinkuojama, tuomet įstatomos stumdomosios durys, kurios į šią kasetę įslenka tarsi į kišenę. Tai puiki alternatyva varstomosioms durims, trukdančioms judėti, pastatyti baldus ar kitas interjero detales nedidelio ploto patalpose.

Tad „Vituko durys“ sykiu su italų gamintoju SRL „Eclisse“ įrodo, jog kartais tai, ko mūsų akys nemato, gali atrodyti ypatingai ir netgi revoliucingai.

Daugiau informacijos: www.vitukodurys.lt ; https://www.eclisseworld.com/en/

Žurnalas Interjeras.lt pataria

316