Interjero dizainas ir architektūra Gretos Semionovos (GDUrban Architects)
Nuotraukos Norberto Tukaj
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

 

Praeitame straipsnyje į savo namus įsileido interjero dizaineris, o šįkart pasižvalgykime po architektės Gretos Semionovos gyvenamąją erdvę. Tai 158 m namas, kurio architektūra ir interjeras buvo kuriami vienu metu. Pasak autorės, projektuojant statinį, buvo siekiama priimti sprendimus, leidžiančius pagal poreikį maksimaliai praplėsti erdves ir jaustis jaukiai bei patogiai net tada, kai namuose susirenka būrys žmonių. Viena pagrindinių užduočių – sukurti glaudų ryšį tarp išorės ir vidaus, kad kiemas taptų vidaus dalimi, suteikiančia jaukumo bei patogumo. Iš lauko į vidų patekti galima per terasoje esančias dideles stiklines stumdomąsias duris, o bendras dizainas persipina per svetainės lubų termomedienos dekorą. 

Kurdama interjero dizainą, architektė norėjo išbandyti naujovių, kad vėliau jas galėtų taikyti ir užsakomuosiuose projektuose. Pavyzdžiui: apšvietimas tarp laiptų ir sienos sukuria kabančių laiptų įspūdį, kampinė šviesa nespigina į akis; pertvara be bėgelio grindyse tarp vaikų kambarių leidžia du kambarius sujungti į vieną didelį; pirmame aukšte vinilinė danga išklota prie pat sienų, todėl nėra būtina įrengti grindjuosčių; akmens plytelių praustuvai atrodo moderniai ir yra patogūs, nes ant jų nematyti nešvarumų; pirtis dušo kabinoje su ypatingos dangos lubomis, nuo kurių nelaša; pertvara iš ypač balto stiklo, dengto nanodanga, ant kurio nelieka vandens lašelių.

Taip pat Greta naujoves laiko tuo, kas mus skiria nuo praeities dizaino, kuria prabangą ir išskirtinumą, o paklausta apie savo namus, atskleidė, jog rinkosi šiuolaikišką moderną su prabangos prieskoniu. Interjere dominuoja natūralūs atspalviai ir tekstūros. Šių laikų technologijos leido rinktis vinilinę dangą, terasa išklota PVC lentomis. Lietas akmuo naudotas virtuvės stalviršiui, jo dėka stalviršis su kriaukle sujungti be jokių siūlių išlaikydami vientisumą. Epoksidu dengtas marmurinis stalas, tad išsipylę skysčiai neįsigeria ir nekeičia spalvos. 

Šiame būste architektė rinkosi natūralias betono, medžio, akmens tekstūras, tobulai derančius atspalvius, švelnius pilkus tonus ir kontrastinę juodą spalvą, kuri pabrėžia, suteikia patalpoms išskirtinumo ar erdvės jausmą. Betono imitacijos grindys kuria šiuolaikišką įvaizdį, medinės spintos suteikia minkštumo ir jaukumo, marmuro ir akmens raštai – prašmatnumo. Apskritai ramių ir darnių tekstūrų sprendiniai padeda pailsėti po nerimastingos dienos, atsipalaiduoti, nurimti.

Daug dėmesio buvo skiriama ir virtuvės daliai. Pasak autorės, tai namo vieta, kurioje  praleidžiama daugiausia laiko. Joje ne tik gaminama, bet ir bendraujama, švenčiama, o kartais ir dirbama. Specialistė pastebi, jog virtuvės dizainui keliami reikalavimai vis didėja, nes virtuvėje praleidžiame vis daugiau laiko. Šioji suprojektuota taip, kad būtų funkcionali, patogi bei estetiškai patraukli. Spintos virš darbastalio nustumiamos į šoną – dėl to jokie virtuvei reikalingi prietaisai ir šlapi indai nestovi ant darbastalio. Jie paliekami už slankiųjų durų. Gartraukis įmontuotas lentynoje prie stalviršio už slankiųjų durų. Po kriaukle aukštas stalčius atsidaro kojos spustelėjimu, o užsiveria lengvai stumtelėjus – naudota „Blum Servo-Drive“ sistema. Viduje, kampe, įrengtas  dar vienas ištraukiamasis stalčius – Greta maksimaliai išnaudojo visą erdvę. Po kasdieninio naudojimo virtuvė išlieka estetiškai tvarkinga.

Įgyvendinus visą projektą „nuo... iki“, architektė su šeima liko patenkinti gautu rezultatu, nes visas namas suprojektuotas taip, kad būtų jaukus, estetiškas, modernus, patogus ir teikiantis ramybę. 

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“

#Interjeras #Interjero pristatymas

2022-07-28