VENEKS durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

Jau aštuntus metus iš eilės rengiamame konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė“ šiais metais architektų bei dizainerių, o taip pat ir komisijos narių, laukė netikėtumas – nauja nominacija „Geriausias durų interjere sprendimas“. Ją šiais metais įsteigė nestandartinių vidaus durų gamintojas UAB „Veneks“.

“Nusprendėme prisidėti prie profesionalaus interjero konkurso, norėdami atkreipti dėmesį į įdomesnių durų dizaino sprendimų stygių Lietuvoje“ – teigia Dainius Kaltonas, „Veneks“ direktorius. „Įprasta manyti, kad durys tėra apsaugos ar patalpų atitvaro funkciją atliekanti plokštė, ir dažnai pamirštama, jog tai svarbus interjero elementas, išlaikantis vientisą interjero stilių. Jei detaliai apgalvojame, kokie patalpoje bus kilimai, baldai, paveikslai, šviestuvai, kodėl durims paliekame tik blyno sienoje vaidmenį? Durys turi ne tik neiškristi iš interjero konteksto, bet ir atskleisti jo esmę – juk tai vartai, pro kuriuos įžengiama į naują erdvę, tarpduryje sutinkami svečiai. Durų dizaino dėka galime nuspėti, kas už jų slypi. Tad kodėl kuriant interjerą, jo veidui – durims – neretai skiriamas labai menkas dėmesys?“ – iškelia klausimą D. Kaltonas.

Prisidėdama prie konkurso „Metų interjeras / Auksinė paletė“, „Veneks“ komanda siekia paskatinti architektų ir dizainerių iniciatyvą ieškant originalių durų dizaino sprendimų. Dainius Kaltonas priduria: „Apskritai nesame naujokai konkursuose – jau tradicija tapo mūsų inicijuotas, kartu su Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra organizuojamas vidaus durų dizaino konkursas „Iššūkis: Durys“. Tačiau šią dizaino mokslo ir verslo bendradarbiavimo plėtrą siekiame skatinti ne tik studijų lygmenyje. Mums rūpi, kad nestandartinės durų dizaino idėjos būtų įgyvendinamos ir profesionalių interjero kūrėjų projektuose. Žinoma, neturime pamiršti ir esminės durų funkcijos – jos apsaugo nuo triukšmo, turi būti patvarios ir ilgaamžės. Todėl mūsų, gamintojų, užduotis yra originalius dizaino sprendimus derinti su kokybe ir funkcionalumu“.

Konkursas „Iššūkis: Durys“ vyksta ir šiais metais, neseniai Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Baldai 2013“ UAB „Veneks“ pristatė praėjusių metų konkurso nugalėtojų darbus, virtusius bendrovės gaminiais. „Šiais darbai dar kartą įrodėme, kad konstrukcinių ir gamybos iššūkių nebijome – nestandartiniai sprendimai yra mūsų specializacija.“, – užbaigia D. Kaltonas.

„Veneks“ apdovanojimą už geriausią durų interjere sprendimą laimėjo architektūros studija „Plazma“ – architektai Rytis Mikulionis, Laura Janavičiūtė ir Povilas Daugis.

Fotografijos Vilmos Samulionytės, Dainiaus Kaltono ir Leono Garbačausko

Daugiau informacijos: www.veneks.lt

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys

VENEKS
 durys