Vienas svarbiausių sprendimų statant vasarnamį – kaip atrodys jo interjeras. Pati unikali rąsto forma gali sukurti unikalius architektūrinius sprendimus, o medienos tekstūra suteikia erdvei ypatingą natūralumo pojūtį. Tačiau derindami šias savybes su gerai apgalvotais interjero sprendimais, sukursite tikrus svajonių namus sau ir savo artimiesiems, kuriuose galėsite atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką.


Svarbu atminti, kad vasarnamiai nebūtinai turi būti įrengti tam tikru stiliumi, todėl nereikėtų bijoti originalių sprendimų, kurie leis jūsų namui išsiskirti iš nuobodaus, vienodo dizaino sodo namo

Nors bandymas rąstinį namą paversti modernia poilsio zona gali pareikalauti nemažai pastangų, svarbu žinoti, kad pats rąstas tiks prie modernių detalių. Namuose derinant medžiagas ir spalvas, vasarnamis atrodo skoningai ir moderniai, o kambariuose skoningai perdaryti baldai suteikia modernizmo. Taigi, jei norite, kad jūsų vasarnamis atrodytų moderniai,daugiau dėmesio atkreipkite į kai kuriuos pagrindinius sprendimus.

Nepamirškite, kad šiuolaikiškumą galite sukurti pasitelkę kontrastą tarp betono ir medienos. Medis suteiks betonui šiltumo, o betonas namams modernumo. Betono gaminiai iš Kauno Gelžbetonio – geras pasirinkimas.

Vasarnamio vidaus apdaila

Svarstydami, kaip įsirengti atostogų būstą, pirmiausia turėtumėte apsvarstyti, kokios interjero detalės geriausiai tinka patogiam poilsiui gamtoje. Nors pats žodis vasarnamis dažnai asocijuojasi su gamta ir šiluma, tai nereiškia, kad vasarnamis turi būti pilnai įrengtas ir naudoti tik medieną. Unikalūs apstatymo sprendimai dažnai leidžia sukurti ne tik savitą poilsio namų stilių, bet ir temą, kuri taip pat padeda išsirinkti kambario baldus, betono gaminiai taip pat neturi būti pamiršti.

Bene populiariausia poilsio namų (be medienos) vidaus apdailos medžiaga vis dar yra gipso kartono plokštės, leidžiančios išskirtiniais namo išplanavimo variantais ir paįvairinti tipišką kaimišką rąstinio namo interjerą. Tačiau svarbu atminti, kad dengiant paviršius gipso kartono plokštėmis, atsiveria įvairiausių sienų ir lubų apdailos variantai, o vasarnamyje turėtų išsilieti chromo ir betono detalės. Siekdami išlaikyti šiuolaikišką namų interjerą, tokias sienas ar lubas siūlome derinti su natūralia mediena, kad erdvei suteiktų šiuolaikiškumo, išlaikant natūralius medienos atspalvius.

Medinių namų grindims yra įvairių modernių vasarnamių sprendimų – jie gali būti gaminami iš natūralių lentų arba laminatų su medžio/akmens tekstūra

Taip pat yra plytelių variantų, tačiau pastarieji yra mažiau paplitę šiuolaikinio stiliaus namuose. Svarstant grindų dangą atostogų namams, svarbiausia ne tik praktiškumas.

Kad ir kokią sienų, grindų ir lubų apdailą pasirinktumėte, turėtumėte atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių aspektų – būsimų spalvų derinį. Tai ne tik nulems kambario nuotaiką ir stilių, bet ir paveiks erdvės pojūtį bei paties kambario apšvietimą.

Sveiku protu nesunku suprasti, kad pasirinkus geltoną, baltą kambario spalvą, kambarys bus šviesesnis. Todėl pasirinkus šviesių spalvų derinį kambariui papuošti, namai atrodys erdvesni. Todėl riboto ploto namelių savininkai turėtų ypač atsižvelgti į šviesias sienų, lubų ir grindų spalvas. Jei vasarnamyje nėra langų arba už langų augantys medžiai neleidžia pro langus sklisti šviesai, šviesus interjeras bus nepakeičiamas sprendimas.