NT vystytojai atranda graffiti patrauklumą

Tai pirmasis daugiabučių namų projektas Lietuvoje, kuriame NT vystytojai pasitelkė netradicinius būdus pastato erdvėms dekoruoti.

Piešinio paskirtis yra pagyvinti, prijaukinti erdvę, be to, tarp žmogaus ir jo aplinkos atsiranda glaudesnis ir darnesnis ryšys.

Vilniuje yra vos kelios, deja, visiškai nepatrauklios vietos legaliai piešti – apleistos požeminės perėjos ir apgriuvę patvoriai. Į tokias vietas neužsuka joks žiūrovas, tad piešinys netenka savo prasmės.

Nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“ gyvenamųjų namų kvartalo „Antakalnio terasos“ pirmojo etapo „Eglių terasa“ požeminėje aikštelėje sukūrė 162 kv. m.  graffiti paveikslą. Tai pirmasis daugiabučių namų projektas Lietuvoje, kuriame NT vystytojai pasitelkė netradicinius būdus pastato erdvėms dekoruoti. Net 60 m. ilgio paveikslą sukūrė menininkai Teodoras Malinauskas ir Eglė Gudonytė.

Pasak UAB „MG Valda“ rinkodaros vadovės Akvilės Verbliugevičiūtės, netradiciniams menams reikalingos netradicinės erdvės. „Statydami naują projektą, visada stengiamės panaudoti ne tik technines bei architektūrines naujoves, kurios tiesiogiai susijusios su padidėjusiais gyvenimo kokybės standartais, bet ir atsižvelgiame į projekto vizualinę vertę. Štai kodėl nusprendėme požeminę automobilių parkavimo aikštelę, dažnai įsivaizduojamą kaip pilką ir tamsią, papuošti graffiti paveikslu“, – teigia A. Verbliugevičiūtė.

Menininkai Teodoras Malinauskas ir Eglė Gudonytė 162 kv. m. „Antakalnio terasų“ požeminės automobilių aikštelės plote nutapė daugybę skirtingų gyvenimo fragmentų, kurie simbolizuoja smagų laisvalaikį ir atspindi namo gyventojų nuotaikas. Pasak Eglės Gudonytės, piešinio paskirtis yra pagyvinti, prijaukinti erdvę, be to, tarp žmogaus ir jo aplinkos atsiranda glaudesnis ir darnesnis ryšys. „Norėjosi, kad gyventojai, įvažiuodami į požeminę automobilių aikštelę, nesijaustų vieniši didelėje erdvėje – dabar juos pasitiks ir išlydės šešėlių teatras su gamtiniais elementais, žmonėmis ir gyvūnais“, – sakė E. Gudonytė.

Menininko Teodoro Malinausko nuomone, tokios iniciatyvos yra puiki proga supažindinti gyventojus su graffiti tapyba bei patiems menininkams užsiimti legaliu graffiti menu. „Vis daugiau žmonių supranta, kad graffiti nėra vien tik parašai stotelėse, be to, ir menininkai tobulėja, atsiranda vis geresnių darbų. Vilniuje yra vos kelios, deja, visiškai nepatrauklios vietos legaliai piešti – apleistos požeminės perėjos ir apgriuvę patvoriai. Į tokias vietas neužsuka joks žiūrovas, tad piešinys netenka savo prasmės. Dailininkų daug, o sienų mažai, todėl piešinys lipa ant piešinio, ką nors rimtesnio piešti ant tokių sienų yra beprasmiška, nes kas nors tuoj pat užpaišys ant viršaus“, – teigia T. Malinauskas. Anot menininko, dar turime kur tobulėti – užsienyje graffiti galima pamatyti beveik visur: parduotuvėse, ligoninėse, vaikų darželiuose ir kitų visuomeninių bei privačių pastatų interjeruose ir eksterjeruose.

Daugiau informacijos:

Akvilė Verbliugevičiūtė,

Rinkodaros vadovė

UAB "MG Valda", Ąžuolyno g. 7, Vilnius
Mob.: 8 693 922 97; Tel.:  8 5 278 70 70; Faksas: 8 5 213 59 00,

El. paštas: a.verbliugeviciute@mgvalda.lt