„Nulinės energijos pastatų link – 4“ dedikuota statybų sektoriaus atstovams

EKOkonferencija "Nulinės energijos pastatų link" Green Hall

Tomas Baranauskas kalba apie ES direktyvą

Gausi klausytojų auditorija

Regina Ausiejienė pasakoja apie vėdinimą ir mikroklimato kūrimą mažai energijos naudojančiame pastate

Antanas Pempė aptaria naujausius lokalių šilumos praradimo taškų izoliavimo būdus

Alvidas Musius ir jo pranešimas apie energiškai efektyvių namų kūrimą be papildomo apšiltinimo

Ekologiškų-ekonomiškų sprendimų ekspozicijos lankymas

Diskusija tarp Žygimanto Malecko UAB "Viessmann" ir Mindaugo Veiverio UAB "REHAU"

Saulėtą birželio 9 d. popietę statybinių įmonių vadovai, projektų vadovai, kiti specialistai besidomintys energiškai efektyvių namų statymu, rinkosi į verslo centrą ,,Green Hall”. Čia vyko jau ketvirtoji “EKOcentro” organizuojamo ciklo ,,Nulinės energijos pastatų link” konferencija. Ši konferencija buvo dedikuota statybinių įmonių atstovams, nes būtent ši kategorija daro didelę įtaką pastatų energiniam efektyvumui.  Konferencijos „Nulinės energijos pastatų link – 4“ dalyviai buvo labai aktyvūs. Pranešėjams dar nespėjus skaityti pranešimų, klausytojai pateikdavo labai daug klausimų po kurių užvirdavo karštos diskusijos. Tai tik patvirtina, kad statybų sektoriaus atstovams pranešimų temos buvo įdomios, naudingos ir aktualios.

Konferenciją sveikinimo kalbomis pradėjo Lietuvos statybininkų asociacijos vykdantysis direktorius Vaidotas Šarka ir VšĮ „Aplink tave“ (organizuojančios šį konferencijų ciklą) direktorė Rasa Buslavičienė.

Ilgai nelaukę perėjome nuo kalbų prie darbų ir nuskambėjo pirmasis pranešimas „ES direktyva 2010/31/ES „Dėl pastatų energinio naudingumo“ ir jos įgyvendinimas Lietuvoje. Įsigaliojus šiai direktyvai, bus siekiama, kad Lietuvoje, kaip ir visose ES šalyse, būtų statomi energijos beveik nenaudojantys pastatai. Aplinkos Ministerijos atstovas Tomas Baranauskas skaitydamas šį pranešimą pristatė direktyvos iššūkius, įgyvendinimo situaciją, suteikė žinių būtinų energiškai efektyvių namų kūrimui.

Antrąjį pranešimą pristatė nuolatinė „EKOcentro“ konferencijų dalyvė UAB „Amalva“ atstovė Regina Ausiejienė. Ji kaip visuomet vaizdžiai naudodama realius pavyzdžius atskleidė, kaip energijos beveik nenaudojančiuose pastatuose kuriamas vėdinimas ir mikroklimatas, kokie reikalavimai vėdinimo sistemoms,  kokį vėdinimo įrenginį pasirinkti.

Po trumpos kavos pertraukėlės konferenciją tęsė UAB „Mila Proplasta“ vadovas Antanas Pempė, kurio pranešimas „Naujausi šilumos praradimo taškų izoliavimo būdai“ nepaliko abejingų statybų sektoriaus atstovų. A. Pempė ne tik pristatė naują DAFA garo izoliacijos ir oro pralaidumo mažinimo sistemą, bet ir rodė auditorijai sistemos produktų pavyzdžius, leido juos išbandyti čia pat vietoje arba namuose.

UAB „Aeroc“ atstovas Alvidas Musius įdomiai pasakojo, kaip sukurti energiškai aktyvų namą be papildomo apšiltinimo. A. Musius pristatė estiškus akyto betono blokelius, kurie yra atsparūs gniuždymui, puikiai akumuliuoja šilumą, pagaminti iš ekologiškai švarios medžiagos, palaiko gerą mikroklimatą ir optimalų drėgmės kiekį patalpoje.   

Popietę tęsė Mindaugas Veiveris iš UAB „Rehau“, kuris pasakojo apie energiją taupančių pastatų langų projektavimo ypatumus. Pateikdamas realius pavyzdžius M. Veiveris atskleidė, kaip šilumos praradimo nuostolius mažinti su Rehau langais ir fasadų sistemomis.

UAB „Viessmann“ atstovybės Lietuvoje vadovas Žygimantas Maleckas parengė pranešimą „Sprendimų kompleksiškumo svarba efektyviam šildymui. Alternatyvios energijos šaltinių panaudojimo pavyzdžių pristatymas“. Ž. Maleckas ne tik gyvybingai išdėstė savo temą, bet ir egzaminavo konferencijos dalyvius už atsakytus klausimus teikdamas jiems prizus.

Audringas diskusijas sukėlė pranešimas, kurį skaitė Lietuvos statybininkų asociacijos vykdantysis direktorius Vaidotas Šarka. Jo pranešimas „Viešųjų gyvenamųjų pastatų modernizavimas Lietuvoje, problemos ar galimybės? Nuo koncepcijos Birštonas –ECO miestas iki projekto ECO life“  nepaliko abejingų, sukėlė diskusijų audrą. Tai buvo paskutinis konferencijos pranešimas, po kurio visi dalyviai gavo kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus ir skubėjo įsiplieskusias diskusijas tęsti  į furšetą.

Visos konferencijos metu veikė ekologiškų – ekonomiškų prekių ekspozicija, kurioje galima buvo iš arti apžiūrėti, išbandyti  - naująjį šilumokaitis ( UAB „Amalva“); langą su  GENEO® profiliu  (UAB „REHAU“); garų barjero sistemą „DAFA Airstop“ (UAB „Mila proplasta“); natūralios šviesos vamzdiniai šviesolaidžius SOLATUBE (UAB „Ejotra“) bei akytojo betono blokelius AEROC (UAB „Aeroc“);

Norime džiugiai pranešti, kad „Nulinės energijos pastatų link“ konferencijų ciklas nesustos ties ketvirtąja konferencija. Jaučiame didelį specialistų susidomėjimą galimybe gauti naujausias žinias, pasidalinti patirtimi, pasimokyti iš gerų pavyzdžių, todėl architektai ir statybinių įmonių atstovai bus ir toliau nuolat supažindinami su geriausia pasaulio patirtimi, specialistams suteiksime galimybę pasidalinti laimėjimais, idėjomis, bei pristatysime rinkos naujoves.

 

Daugiau informacijos:

Virgilija Butkovskienė  Mob. + 370 652 56 003   el. p. virgilija@interjeras.lt
Rasa Buslavičienė   Mob. + 370 615 32 610  el. p info@interjeras.lt

 

Parengė Agnė Rutkauskaitė

Nuotraukos: Kristina Šerpetauskaitė


Ekologiškų-ekonomiškų sprendimų ekspozicijos lankymas

Ekologiškų-ekonomiškų sprendimų ekspozicijos metu vykstanti diskusija Ekologiškų-ekonomiškų sprendimų ekspozicijos lankymas

Mindaugas Veiveris ir jo pranešimas apie energiją taupančių pastatų langų projektavimą

Aktyviai klausimus užduodanti auditorija Žygimantas Maleckas pateikia alternetyvios energijos šaltinių panaudojimo pavyzdžius

Klausytojai mielai domisi pristatomais produktais

Vaidotas Šarka aptarė viešųjų ir gyvenamųjų pastatų modernizavimo Lietuvoje problemas ir galimybes
Visų taip laukiami kvalifikacijos pažymėjimai jau paruošti

Padėka Žygimantui Maleckui bei jo vadovaujamai UAB "Viessmann"

Padėka UAB "Amalva" bei Reginai Ausiejienei
Padėka Mindaugui Veiveriui ir jo atstovaujamai UAB "REHAU"

Padėka UAB "AEROC" ir jai atstovaujančiam Alvidui Musiui

Klausytojai ieško sau skirto pažymėjimo
Žygimantas Maleckas, Kristina Šerpetauskaitė, Romualdas Snieška, Alvidas Musius, Rasa Buslavičienė, Virgilija Butkovskienė