"Darnaus būsto kūrimo naujovės-IV" seminaras

Seminaro dalyviai

Alvidas Musius (UAB "Aeroc")

Pastatų šiltinimo ekspertas, konsultantas Robertas Karvauskas (UAB „GAMO“ atstovas)

Aplikacijos kūrėjas Vladimiras Nimec

UAB „Knauf“ atstovas Kęstutis Janeika

Gitana Rėderienė (UAB „Sodo“)

Rugsėjo 6 dieną Panoramos viešbučio konferencijų centre vykusiame ketvirtajame projektui-konkursui „Mano EKOnamai“ skirtame seminare „Darnaus būsto kūrimo naujovės - 4“ dalyviai sėmėsi žinių, bet ir dalinosi mintimis ir klausimais su konkurso organizatoriais.

Renginį, kaip įprasta, pradėjo VšĮ „Aplink tave“ direktorė Rasa Buslavičienė, kuri trumpai apžvelgė projekto „Mano EKOnamai“ eigą, bei pristatė darbus vertinsiančios komisijos narius.

Estafetę perėmęs Alvidas Musius (UAB „Aeroc“) visiems pristatė atliktos, UAB „Aeroc“ inicijuotos, apklausos rezultatus apie tai, kas Lietuvoje jau žinoma apie energiškai efektyvius namus. Seminaro dalyviai liko nustebę, kad didžioji dalis visuomenės vis dar nesuvokia, kas yra energiškai efektyvus būstas.

Pastatų šiltinimo ekspertas, konsultantas Robertas Karvauskas (UAB „GAMO“ atstovas) aptarė apšiltinimo medžiagų EKO ir difuzinių savybių įtaką patalpų mikroklimatui, o po kavos pertraukos grįžusiems dalyviams aplikacijos kūrėjas Vladimiras Nimec parodė, kaip greitai ir patogiai galima įvertinti pastato energinį efektyvumą su EIRENA programa.

Apie inovatyvų grindų įrengimą naudojant „Knauf Brown“ sausųjų grindų plokštes kalbėjo UAB „Knauf“ atstovas Kęstutis Janeika. Jo pristatyti praktiniai patvarių ir erdves taupančių grindų įrengimo pavyzdžiai sukėlė ne mažą dalyvių susidomėjimą.

Pranešimų ciklą seminare užbaigė Gitana Rėderienė (UAB „Sodo“), kuri visiems plačiau papasakojo apie save prižiūrinčio (ekologinio) baseino suprojektavimo bei įrengimo subtilybes.

Kaip ir visi EKOcentro seminarai, taip ir šis buvo užbaigtas padėka lektoriams ir pažymėjimų įteikimu dalyviams, o nespėjusieji pabendrauti kavos pertraukos metu, diskusiją pratęsė renginiui pasibaigus.