Interjero dizainerė Gitana Valavičiūtė

 

Svarbiausias mano kūrybos siekis yra sukurti estetiką, kurioje žmogus išgyventų dabarties akimirkos žavesį. Pagrindiniai mano instrumentai – spalva ir šviesa. Jie sukuria nuotaiką, panardinančią žmogų į meditacinę būseną, kurioje galima klajoti tarp išorinių ir vidinių erdvių, stebint savo sielos ir kūno kelionę.

 

Šiuo tikslu sukūriau savo spalvų paletę PER KŪNĄ, skirtą sienų ir lubų dažams. Ji nuostabiai dera su „2di.lt“ elektroninės parduotuvės atstovaujamais Lietuvos menininkų darbais, grindų ir sienų dangomis, kilimais bei tekstile. Apipavidalinant namus svarbu, kad interjeras ir eksterjeras persipintų. Meilė gimtajam kraštui, mitologijai ir tradicijai įrašyta į mūsų kūnus per DNR. Nulemta genetiškai. Sulaukusi mūsų pripažinimo ir pagarbos, ji taps patikimu vedliu vaikštant klaidžiais mūsų sielos labirintais.

 

PERKŪNO KŪNO miegamasis

Emocinis žmogaus kūnas yra mūsų mokytojas, vedlys ir globėjas. Tradicijos, mitai ir ritualai jam skirdavo daug dėmesio. Šiuolaikinis žmogus su juo dirba dažniausiai namuose: tam puikiai tinka miegamasis. PERKŪNO KŪNO spalva padeda raumenims atsipalaiduoti ir panirti į meditacinę būseną, todėl ja dažomos trys kambario sienos, o lubos – TIRŠTO RŪKO atspalvio. Viena siena išklijuota tapetais iš Boråstapeter kolekcijos Oriental Dreams. Jie traukia akį švelniais augaliniais motyvais. Medinės grindys iš Imperio kolekcijos nepaprastai malonios basoms pėdoms, nes jų paviršius ypač matinis. Po kojomis gulantis sizalio kilimas sukuria kutenantį sausos žolės pojūtį, o mielas pledas primena, kad bet kada yra pasiruošęs mus sušildyti. Birutės Stančikaitės litografija Iš baltų istorijos. Atradimai II – paskutinis akordas, sukuriantis dvasią, kupiną senovės, mitologijos ženklų ir savasties.

 

 

 1. Tapetai 1928 Oriental Dreams kolekcija, Boråstapeter
 2. PERKŪNO KŪNO ir TIRŠTO RŪKO spalvos iš kolekcijos PER KŪNĄ
 3. Birutės Stančikaitės Iš baltų istorijos. Atradimai II, litografija, 28 x 28 cm, 2017 m.
 4. Parketlentės Quick-Step, ypač matinis angelic white ąžuolas, IMP5105S, Imperio kolekcija
 5. Kilimas Narma Tuna Linen, 160 x 240 cm, sizalis
 6. Pledas Nostra Andora su kašmyru, light grey 00-0286, 140 x 200 cm

 

SKRAIDANTIS KILIMAS vaiko kambaryje

Skraidantis kilimas pasakoje simbolizuoja vaizduotę. Svarbu ją pakurstyti, duoti jai peno. Toks yra Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapybos fragmento skaitmenins atspaudas Paukštis. Puodelis dekoruotas šios sienų tapybos elementais, o subtilaus dizaino švediški tamsiai mėlyni tapetai – iš išskirtinės vaikų kambariui skirtos kolekcijos Newbie. Jais išklijuota viena siena, o pusiausvyrai palaikyti ir nuotaikai sukurti kitos sienos nudažytos švelniai žaliu MIŠKO SAMANOS atspalviu, lubos – TIRŠTO RŪKO spalva. Žali tonai suteiks paguodos, padės vaikui nuraminti, atgauti pasitikėjimą. Mažyliai mėgsta žaisti ant grindų ir dievina apvalius, minkštus kilimus, tad šiam kambariui parinktas šviesaus atspalvio apvalus Narma Eden kilimas. Taip sukuriama vaikystės pasaka, kai norisi, kad ji niekada nesibaigtų.

 

 

 1. Tapetai 7456 Newbie Wallpaper, Boråstapeter
 2. MIŠKO SAMANOS ir TIRŠTO RŪKO spalvos iš kolekcijos PER KŪNĄ
 3. Birutė Žilytė, Algirdas Steponavičius Paukštis (sienų tapyba kavinė Nykštukas Vilniuje), pasirašytas sk. atspaudas, 68 x 54 cm, 1964 m.
 4. Laminuotos grindys Quick-Step, šiauštas natūralus ąžuolas, SIG4763, 1380 x 212 x 9 mm, 32 klasė, Signature HydroSeal kolekcija
 5. Kilimas Narma Eden, beige, 133 cm
 6. Puodelis Nykštukas 2. Slibinas dėžutėje su spalvinimo kortelėmis

 

RŪKO AUDRA gyvenamajame kambaryje

Peizaže įsikūnijusi magiška galia nuo seniausių laikų buvo raminamasis vaistas nuo nerimo. Rūkas, saulė ir vėjas sukelia pajautas, žadinančias tikėjimą aukštesne galia, arba Dievu. Netikėtai suvokiame, kad gyvename didesniame ir žavingesniame pasaulyje, nei drįsome apie tai pagalvoti. Prie belgų dizainerių sukurtos skaitmeninės spaudos panelės RŪKO AUDRA iš kolekcijos Wall Designs II stulbinančiai dera MARIŲ ŪKANŲ spalva sienoms ir TIRŠTO RŪKO tonai – luboms. Svarbu, kad grindų apdaila ir kiti apipavidalinimo elementai būtų santūrios estetikos ir nepažeistų pusiausvyros. Beatričės Kelerienės krosnyje degta keramika tampa ramybe dvelkiančiu simboliu, kuris liudija, jog gamtos stichijos valdomos ir tarnauja mūsų gerovei.

 

 

 1. Tapetai DG2STO1011-16, Wall Designs II, Masureel
 2. MARIŲ ŪKANŲ ir TIRŠTO RŪKO spalvos iš kolekcijos PER KŪNĄ
 3. Parketlentės Quick Step, ypač matinis angelic white ąžuolas, IMP5105S, Imperio kolekcija
 4. Kilimas Narma Tuna Linen 4050, sizalis, 200 x 300 cm
 5. Pledas Nostra Andora su kašmyru, light grey 00-0286, 140 x 200 cm
 6. Beatričės Kelerienės keramika

 

Visus deriniams kurti naudotus produktus galite rasti ir įsigyti e. parduotuvėje www.2di.lt. Čia vienoje vietoje rasite ypač stiprių, Europoje pripažintų prekių ženklų grindų: parketlenčių, laminuotų grindų ir vinilinių dangų, taip pat produktų, skirtų grindims įrengti ir prižiūrėti. Išskirtinės kokybės ir dizaino tapetai, kilimai bei dovanoms skirtos prekės: namų tekstilė, indai bei keramikos dirbiniai, meno kūriniai, knygos perkant nuo 40 Eur visoje Lietuvoje pristatomi nemokamai.

Daugiau nuotraukų: