Olandų dizainerio kūryba ir italų gamintojų keraminės plytelės pavergė Boloniją

ceramica_bardelli_rankom_piestos_plyteles

ceramica_bardelli_rankom_piestos_plyteles

ceramica_bardelli_rankom_piestos_plyteles

ceramica_bardelli_rankom_piestos_plyteles

Rugsėjį Bolonijoje vykusioje parodoje Cersae daug dėmesio sulaukė Ceramica Bardelli stendas, kuriame olandų kilmės dizaineris Ronald Van der Hilst pristatė savo kūrinį – plytelių seriją Tuli – Poni. Unikalu yra tai, kad bendras piešinys, sudedantis iš atskirų plytelių. Piešinys ant kiekvienos plytelės yra užpieštas rankomis, išskirtinis kolekcijos motyvas - tulpės.

Ronald Van der Hilst savo karjerą pradėjo kaip landšafto dizaineris 1993 m. Antverpene, kai šis miestas buvo Europos kultūros sostine. Tulpė – jau daugiau kaip dešimtį metų pagrindinis jo kūrinių motyvas. Būtent į Antverpeną  1562 m. iš Centrinės Azijos per Stambulą buvo atgabentos pirmosios tulpės Europoje. Amsterdame pirmoji tulpė buvo užauginta tik po 30 metų. Nuo 2005 metų  R.Van der Hilst pradeda dirbti produkto dizaino srityje: sukuria vazą „Bulbe“, kurią savo tulpių vazų kolekcijai įsigijo Olandijos Karalienė Beatrix. Ši vaza apkeliavo daugelį pasaulio muziejų. Taip pat dizaineris bendradarbiavo su rūbų dizaineriais, kūrė reljefus, skulptūras, leido knygas – visur buvo naudojamas tulpės motyvas.

Italijos meistrai piešia rankomis arba, naudodami trafaretus, užpurškia piešinį ant vieną kartą degtų plytelių paviršiaus. Tam, kad būtų išgautas giluminis piešinio efektas, dedamas vienas sluoksnis ant kito, jau išdegto piešinio glazūros sluoksnio. Tokiu būdu kiekviena plytelė tampa tikru meno kūriniu. Labai svarbus faktas, kad Ceramica Bardelli garantuoja – visas gamybos procesas vykdomas išskirtinai Italijoje.

Kolekcijoje Tuli – Poni gausu įvairaus aukščio, spalvų, formų , neišsiskleidusių ir jau pražydusių tulpių piešinių, kurios sukuria labai optimistišką, nuotaikingą aplinką patalpoje. Taip pat gausu pavienių dekorų, suteikiančių galimybę pagyvinti sienų monotoniją. Svarbiausia , kad šios tulpės niekada nenuvysta ir pasitinka kiekvieną iškeltais žiedais.

Daugiau informacijos www.linea.lt (Ceramica Bardelli)