Interjero dizaino studija: „Between The Walls“
Plotas: 67 m² 
Vieta: Kyjivas, Ukraina
Metai: 2023
Nuotraukų autorius: Andrey Bezuglov
Vadovaujančioji architektė: Victoria Karieva

Pristatome „Old&New“ – projektą, kuris sklandžiai sujungia priešingus elementus, kad sukurtų žaismingą ir intriguojančią erdvę. Dizainas žaidžia kontrastais, derindamas grubų betoną su šilta mediena ir moderniomis perdirbtomis plastikinėmis medžiagomis. Jame yra istoriją kuriančių ir klientui močiutę primenančių daiktų, kaip antai senoviniai veidrodžiai, rotangas, kilimai.

Ilgai ir kruopščiai namų stilių kūrusi architektų studija norėjo, kad modernios detalės derėtų su vintažiniais elementais. Šilta mediena, minkšti kilimai bei tekstilės tekstūros derintos su plieniniais stalais, perdirbtu plastiku ir senais veidrodžių rėmais. Ypatingas dėmesys teiktas spalvoms: dubliuoti atspalviai, tekstūros, kad interjeras atrodytų vientisas, nepaisant daugybės akcentinių detalių.

Būste yra ir žaismingų elementų, pavyzdžiui, veidrodis svečių vonioje, taip pat Donaldo Juddo darbai, lentynos.

Nepaisant skirtingų epochų, šie elementai harmoningai susilieja. Lygiai taip pat harmoningai gali susijungti žmogaus praeitis, dabartis ir ateitis. Drąsiai naudojamos spalvos, įskaitant žalius, oranžinius ir raudonus atspalvius, dar labiau pabrėžia žaismingą projekto pobūdį.

„Sunkiausia buvo patenkinti užsakovo norą, kad erdvė būtų šviesi ir moderni, o iš kitos pusės – primintų močiutės namus. Reikėjo sukurti klientui tam tikrą privatumą. Bandžiau derinti skirtingas medžiagas bei formas. Tai buvo drąsus ir jaudinantis procesas“, – pasakoja Viktorija Karieva, „Between the Walls“ įkūrėja ir pagrindinė projekto dizainerė. 

Be spalviškumo, šis projektas išsiskiria ir natūralių medžiagų, tokių kaip marmuras, mediena, betonas, sąveika. Nepaisant nedidelio ploto, didžioji apartamentų dalis buvo skirta miegamojo, sujungto su vonia, ir drabužių spintos erdvei. Be to, gulint vonioje atsiveria nuostabus vaizdas į Dniepro upės šlaitus Kyjive.

Tai vienas drąsiausių architektų studijos projektų dar ir todėl, kad jis buvo baigtas per plataus masto karą Ukrainoje. Pasak autorių, klientės visiškas pasitikėjimas architektams leido tarsi įrašyti jos istoriją tarp sienų.

Nuotraukų galerija:

276