Vonios kambarys – tai viena mažiausių erdvių namuose, tačiau labai daug atskleidžianti apie šeimininkus, jų gyvenimo būdą, skonį, tvarkingumą... Patys vonios kambaryje apsilankome ne vieną sykį per dieną, todėl kuriant ir puoselėjant šią erdvę tikrai verta pasistengti, kad ji būtų patogi, jauki ir originali.

Įrenginėjant vonios kambarį pirmiausia reikėtų apgalvoti vonios bendrą stilių, medžiagas, kurias panaudosite (metalas, akmuo, stiklas, medis, keramika), spalvas. Šioje erdvėje apdailos medžiagos turi būti kuo atsparesnės vandens ir drėgmės poveikiui: keraminės plytelės, stiklas, vandeniui draugiški tapetai.

Vonios kambariai įprastai nebūna labai erdvūs, todėl interjero dizaineriams tenka nelengva užduotis, kaip šią erdvę, nedarant kapitalinio remonto, optiškai padidinti. Siekiant optiškai praplėsti vonios kambario erdvę, reikia atkreipti dėmesį į spalvas. Jos turėtų būti šviesių, švelnių atspalvių. Ryškios, sodrios spalvos tiks vonios akcentams, smulkioms detalėms – muilinei, kabliukams, rankenėlėms, tačiau ne sienų dekorui. Mažuose vonios kambariuose šviesias spalvas rekomenduojama rinktis grindims ir luboms. Taip erdvė taps erdvesnė, atviresnė.

Jei Jūsų vonios kambarys erdvesnis ir nebijote jo optiškai pamažinti, puikiai tiks ryškesnės, sodrios spalvos, kurios patalpai suteiks intymumo ir originalumo. Spalviniai sprendimai gali būti patys įvairiausi: nuo apelsininių oranžinių iki dangaus mėlynumo ar nakties pilkumos atspalvių. Pasirinkusiems ryškesnes spalvas vonios kambaryje, reikėtų skirti didelį dėmesį apšvietimui. Įrengus keletą šviestuvų vonios kambaryje ir panaudojus didesnės galios lemputes, pakeičiamas erdvės suvokimas patalpoje. Ryškus apšvietimas sudaro atviresnės erdvės įspūdį ir vizualiai padidina atstumą tarp sienų. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad vonios kambaryje turėtų būti ne mažiau kaip 300 lx apšvietimas. Svarbus yra veidrodžio zonos apšvietimas. Rekomenduojama naudoti du šviestuvus veidrodžio šonuose, o, jeigu veidrodis platus, tai dar vieną ir viršuje, kad šviesa sklistų tolygiai.

Drąsiai eksperimentuokite ir kurkite tokį vonios kambarį, kuriame jaustumėtės geriausiai, o kad eksperimentuoti būtų lengviau, pateikiame skirtingų vonios kambarių pavyzdžių, kaip Lietuvos interjero dizaineriai sukūrė originalius vonios kambarius.

Interjero autorė: Kristina Grybaitė

Interjero
 autorius: Tomas Lapė

Praustuvas - www.senukai.lt
Grindų plytelės - www.irlanda.lt

Visas namo interjeras klasikinis, todėl, norėdama vientisumo ir jaukumo, vonios kambariui parinkau tapetų raštą turinčias plyteles, prie kurių siūlomos ir kasikinė grindjuostė bei plokštės. Jos suteikia jaukumo, užbaigtumo, sukuria kambario įspūdį. Taupant erdvę, tualeto rėmas yra įleistas į drabužinę, kaip ir spintelė, esanti virš rėmo, kurioje atsiranda vietos vonios priemonėms.

Įdomus sprendimas – dušo užuolaidos, pasiūtos iš užuolaidinio audinio su neperšlampamu pamušalu. Tai praktiška, neužima vietos ir puošia vonios kambarį. Puošnumo voniai suteikia ir veidrodis, įrėmintas klasikiniuose sendinto aukso mediniuose rėmuose.

Keramikos santechnika - www.celsis.lt

Kadangi tai vonios kambarys, vonia jame ir užima garbingiausią vietą. Ji suplanuota erdvėje, tam tikra prasme kaip lova miegamajame. Gulėjimas vonioje = poilsis, todėl buvo siekta, kad būdamas joje galėtumei žvalgytis pro langą. Visi kiti būtini vonios kambario prietaisai yra suplanuoti ratu aplink vonią laikantis estetinės hierarchijos principų, t. y. patekęs į patalpą pirmiausia pamatai pačią vonią, po to dušą, vėliau praustuvus ir, tik apsukęs ratą, unitazą su bidė.

Interjero
 autorė: Audronė Semaškienė

Interjero
 autorė: Marija Akselrod
Santechnika - www.villeroy-boch.com

Vonios kambarys įrengtas derinant klasikos ir moderno elementus. Kadangi butas yra senamiesčio širdyje, o užsakovas – jaunas, modernus žmogus, šie du stiliai buvo jungiami į vieną visumą.

Santechnika - www.celsis.lt
Mozaikinės plytelės - www.irlanda.lt

Vonios kambaryje vyrauja natūralios, pastelinės spalvos ir natūralios medžiagos. Siekiant neapsunkinti nedidelio vonios kambario, plytelės klijuotos ne ant visų sienų. Vonios kambario išskirtinis akcentas – dvipusis židinys (kita jo pusė svetainės zonoje). Kas gali dar daugiau atpalaiduoti po sunkios darbo dienos, kaip gulėjimas sūkurinėje vonioje ir žiūrėjimas į ugnies liepsną? Jaukumo ir šilumos įspūdį sustiprina dekoratyvios detalės: didelis veidrodis, kurio rėmas – iš mozaikos.


Parengė Agnė Jakubonė

Žurnalas „interjeras.lt Pataria“