Prasidėjus vasarai, rinkoje ima rastis vis naujų mitų apie kondicionierius, be kurių sunku išsiversti ne tik automobilyje, bet ir namų bei komercinėse erdvėse. Pagrindinis klausimas, kuris kyla, kai pradedama svarstyti apie kondicionieriaus įsigijimą, kaip tinkamai pasirinkti prietaisą, kad jis būtų ekonomiškas, o svarbiausia – reikiamo galingumo.

Specialistai pataria pirmiausia suskaičiuoti kondicionieriaus galią. Bendrovės „Vilpra“, pristatančios pasaulyje gerai žinomų gamintojų, pavyzdžiui, „Toshiba“ kondicionierius, atstovai pabrėžia, jog pats paprasčiausias ir dažniausiai visų naudojamas būdas yra šis: imamas patalpos plotas, kurią norima vėsinti ar šildyti, ir dalinamas iš koeficiento 10. Kitaip tariant, 10 kv. m patalpos prilygsta 1 kW šalčio poreikiui. Tai – pats paprasčiausias skaičiavimas, kuriuo nėra įvertinamas nei langų dydis, nei kryptis pagal pasaulio šalis, nei kiti nuostoliai. Vis dėlto, jei norima priimti tinkamą sprendimą, šis skaičiavimas yra tinkamas.

Be to, reikia apsispręsti dėl įrenginio tipo – sieninis, kasetinis, palubinis, grindinis, ortakinis ar mobilus įrenginys. Būtina įvertinti, kokia bus pagrindinė įrenginio paskirtis: ar įrenginys bus naudojamas daugiau vėsinimui su galimybe pereinamuoju laikotarpiu šildyti, ar reikalinga galimybė eksploatuoti visą žiemą (nuo to priklauso ir pačios įrangos kaina).

Pagrindinė klaida, kurią žmonės daro naudodami kondicionierius, netinkamai pasirinkta temperatūra. „Grižę į namus, atsisėdę į automobilį ar atėję į darbą, mes jaučiame tvankumą ir karštį, todėl nustatome žemiausią leistiną temperatūrą ir laukiame, kol patalpa ar automobilis atvės.

Didžiausia mūsų daroma klaida ta, kad temperatūrų skirtumai tarp atvėsintos patalpos ir lauko viršija 5 laipsnius C. Taigi, kai pereiname iš patalpos į lauką ar iš automobilio į lauką, mūsų organizmas patiria šilumos smūgį, dėl to mes peršalame, pradeda perštėti gerklę ar atsiranda sloga. Jei temperatūrų skirtumas neviršija 5 laipsnių C, peršalimo tikrai galima išvengti“, – pataria įmonės „Vilpra“ atstovas Eimantas Balčiūnas.

Be viso to, patartina nepamiršti, jog būtina valyti oro kondicionieriaus filtrus, atlikti profilaktiką, kad dulkės ar kitos dalelės būtų pašalintos nuo oro kondicionieriaus ir užtikrinta švaraus oro cirkuliacija. Jei įranga naudajama tinkamai, ji nekenkia sveikatai, nes oro kondicionieriuose yra sumontuoti įvairūs filtrai, kurie valo orą nuo dulkių, bakterijų, alergenų. Profilaktiškai valydami oro kondicionierių namuose, kvėpuosite kur kas švaresniu oru nei lauke.

Dauguma oro kondicionierių gali šildyti, tačiau reikia atsižvelgti į lauko temperatūrą. Pavyzdžiui, vieni gali šildyti, kai lauke yra ne daugiau kaip -15 laipsnių C, o kiti - ir esant 25 laipsniams šalčio. Oro kondicionieriumi galima šildyti įvairias patalpas, tačiau įrenginį naudoti kaip vienintelį šilumos šaltinį nėra rekomenduojama.

Ketinantiems naudoti kondicionierius dažnai kyla klausimas, kuo kondicionierius geriau nei įprastas šildytuvas. Specialistai akcentuoja tai, jog naudojant kondicionierių galima nustatyti norimą temperatūrą, o to su paprastais šildytuvais neįmanoma padaryti. Vasarą taip pat įmanoma vėsinti patalpas, o tokios funkcijos paprasti šildytuvai neturi. Be to, oro kondicionierius – tai įrenginys, kuris ne tik vėsina, šildo, bet ir sausina drėgną orą, jį valo, palaiko norimą temperatūrą. Įsidiegus programėles į išmaniuosius telefonus ir nusipirkus papildomą priedą, įmanoma lengvai valdyti įrenginį per atstumą.

Bendrovė „Vilpra“ atstovauja pasaulyje gerai žinomų gamintojų „Toshiba“, „Gree“ oro kondicionierius, kurie pasižymi ilgaamžiškumu, ekonomiškumu ir kokybe. Oro kondicionieriams „Vilproje“ yra taikoma 3 m. garantija.

www.vilpra.lt

124