Kitos realybės jausmas viešbutyje „Palanga SPA Life Balance Hotel“

Projekto autorius Donatas Rakauskas
Vieta: Palanga, Lietuva
Įgyvendinta 2003 ir 2013 m.
Nuotraukos 
Palanga Spa Life Balance Hotel 
Tekstas Kristinos Noreikienės


Ramioje Birutės alėjoje, Palangoje, vienas šalia kito stūkso du įspūdingi šeimai priklausančio penkių plius žvaigždučių viešbučio „Palanga SPA Life Balance Hotel“ korpusai – Luxury ir Design. Palangiškio architekto Donato Rakausko suprojektuotas Luxury korpusas iškilo prieš 15 metų – 2003-iaisiais, na, o prabėgus dešimčiai metų, 2013-aisiais, šalia pirmojo atsirado ir antrasis – Design – korpusas, pribloškiantis prabanga ir ypatingu dėmesiu detalėms.

 


Geriausias Rytų Europos SPA viešbutis

„Palanga SPA Life Balance Hotel“ viešbutis įkurtas pušų apsuptyje, vos 50 metrų nuo jūros kranto ir Palangos Botanikos parko. Projekto autorius – Donatas Rakauskas, didžiąją savo gyvenimo dalį praleidęs Palangoje. Kaip sako pats architektas, labiausiai jam patinka kurti būtent Palangoje, kur pažįsta kiekvieną užkampį. Per daugiau nei 24-erius darbo metus architektas suprojektavo apie 50 pastatų, kurių didelė dalis sulaukė ypatingo dėmesio, buvo įvertinti apdovanojimais ir premijomis. Birutės alėjoje Palangoje D. Rakauskas yra suprojektavęs net 7 išskirtinio dizaino pastatus. Unikalaus dizaino „Palanga SPA Life Balance“ – vienas žymiausių jo kūrinių, kuris „World Spa and Wellness Awards 2018“ konkurse išrinktas geriausiu Rytų Europos SPA viešbučiu. Reikia pažymėti, kad architektui teko išties nelengva užduotis, nes apartamentai turėjo atsirasti į kultūros paveldą įtrauktoje vietoje, todėl viešbučio pastatas (-ai) privalėjo atitikti daugybę įvairių reikalavimų ir normatyvų. 

 

 

 

Viešbutį sudarantys korpusai Luxury ir Design architektūriškai ir stilistiškai yra išties panašūs ir kuria harmoningą bendrą vaizdą. Tačiau, vos įžengus pro duris, į akis išsyk krinta skirtumai. Juos įvertinę, svečiai renkasi poilsį viename ar kitame pastate.  

„Palanga SPA Luxury“

„Palanga SPA Luxury“ išsiskiria nevaržančia prabanga ir jaukia elegancija. Pro didelius panoraminius langus besistiebiančios pušys, kurias net galima paliesti ranka, susilieja su interjere vyraujančiu brazilišku riešutmedžiu ir paverčia viešbutį tikra natūralumo ir ramybės oaze. Anot architekto, kiekvienas jo kuriamas pastatas yra neatsiejama jį supančios aplinkos dalis, turi organiškai į ją įsilieti, maža to – tapti savotišku konkrečios vietos ženklu.  

Svečiams pasirinkti siūloma iš 6 kategorijų kambarių, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys jūros bei pušyno vaizdai. „Palanga SPA Luxury“ svetingai sutinka ir šeimas su vaikais. Atsižvelgus į šeimos poreikius, atskirame kotedže įrengti trijų kambarių apartamentai.

 

  

 

„Palanga SPA Life Balance Hotel“ Luxury korpuse įkurtas jaukus restoranas. Erdvios restorano bei banketinės salės iš viso talpina 120 žmonių, tačiau šiltuoju metų laiku svečiai mėgaujasi artimųjų kompanija tiesiai po žvaigždėmis – nuostabioje viešbučio lauko terasoje pušų apsuptyje. Siekiant sukurti lengvą kurorto atmosferą, restorano interjeras dekoruotas natūralia tiko mediena ir egzotiškais augalais. Salėje pagarbiai stūkso fortepijonas, bylojantis apie čia vykstančius muzikinius vakarus, kuriuos kartais netikėtai surengia talentingiausi restorano svečiai.

„Palanga SPA Design“

Design korpusas išsiskiria pirmiausia tuo, kad tai vienintelis pasaulyje viešbutis, kurio grindys pasvirusios 5 proc. Kaip sako viešbučio svečiai, toks architekto Donato Rakausko sprendimas suteikia neįprastą „kitos realybės“ jausmą. Svarbu paminėti, jog baldai ir kiti interjero akcentai buvo gaminami pagal specialų užsakymą, atsižvelgiant į šį nuolydį.

Design korpuso interjeras visiškai pateisina ir atliepia jo pavadinimą, mat čia ypač daug dėmesio skirta moderniems dizaino sprendimams. Viešbučio lauko, vestibiulio ir SPA baldus sukūrė žymūs Italijos meistrai: dizainerė Paolos Lenti ir bendrovė „Baxter“. Išskirtiniai  vestibiulio akcentai – tai italų gamintojo „Catellani & Smith“ šviestuvai. Originalūs laiptų turėklai, išpuošti vario gėlėmis, – Lietuvos kalvystės menininkų kūriniai.

 

  

 

Design korpusas ne tik prabanga lenkia pirmąjį – daug sudėtingesnė ir pastato architektūra: suprojektuotas ne vienas išlenktas tūris, o du persislenkantys pastato sparnai su pagrindiniu įėjimu tarp jų. Kaip ir pirmajame, šiame pastate kontrastuoja aštrūs kampai ir glotnios formos, švelnios linijos. Dėmesio verta ir pastato sklypą juosianti tvora, pagaminta iš metalo juostų.

Viešbučio statybai panaudotos tik natūralios aukščiausios kokybės medžiagos: marmuras iš Graikijos salos Tasos (Thasos) – balčiausia gamtoje randama medžiaga, taip pat norvegiškas kvarcitas, alyvmedžio ir kedro mediena, autentiški persiški kilimai, daug varinių interjero detalių.

„Medical  SPA & Wellness“ centras

Išskirtiniu dėmesiu medžiagoms ir kokybei pasižymi ir viešbutyje įrengtas „Medical SPA & Wellness“ centras, kuriame lankytojai gali mėgautis keturių rūšių pirtimis, keliais lauko ir vidaus baseinais, mineralinio vandens ir daugybe kitų sveikatinimo, jėgų grąžinimo bei grožio puoselėjimo procedūrų. Kaip gražiai sako architektas D. Rakauskas, savo projektams įgyvendinti jis parenka tokias medžiagas, kurios leistų pastatui senti, kurių nereikėtų keisti, maža to – kurios su laiku suteiktų pastatui dar daugiau vertės.

 

 

 

Būtent unikalus architektūrinis sumanymas ir ypatingas dėmesys detalėms daro šį pastatą vienu ryškiausių ir subtiliausių šiuolaikinės Lietuvos architektūros pavyzdžių bei viena didžiausių  Palangos miesto puošmenų.

Daugiau nuotraukų:

                

Daugiau informacijos: www.palangahotel.lt

Žurnalas:  „Centras“