Marijos Griniuk tapybos paroda „Arkties dienoraštis: žemė ir dangus“ kviečia įsigilinti į naujausius menininkės potyrius Šiaurėje. Paroda eksponuojama „Vilkamirgės“ galerijoje Ukmergėje. Šioje tapybos darbų kolekcijoje yra užfiksuoti dangaus ir aplinkos pokyčiai Arkties regione.

M. Griniuk darbai yra tarsi vizualus dienoraštis, dokumentuojantis jos kelionę per Arktį praėjusiais metais. Joje atskleidžiami staigūs gamtos pokyčiai keičiantis metų laikams (nuo nuolatinės saulės šviesos iki nuolatinės žiemos tamsos). Menininkės asmeniniai patyrimai ir emocijos susipina su žiūrovų suvokimu ir kuria intymų ryšį.

Šie darbai buvo sukurti per pastaruosius 12 metų. Naujausi kūriniai iš 2023 m. vaizduoja jos patirtį Karašoke, Norvegijoje, o  ankstyvieji darbai iš 2011 m. yra nutapyti Kopenhagoje. Paroda įgauna refleksijos formą, atspindi menininkės kūrybinę ir profesinę kelionę per Rovaniemį ir Karašoką, taip pat Kopenhagos ir Stokholmo miestus. Kiekvienoje naujoje vietoje M. Griniuk tapybos stilius kinta – pereinama nuo monochrominės panoramos iki daugiakalbio tyrimo spalvomis, randamomis Arkties kraštovaizdyje ir danguje. Įtraukiant šias įvairias vietas, suteikiamas platesnis kontekstas ir raginama apmąstyti Arkties regiono svarbą.

M. Griniuk pasiryžimas užfiksuoti Arkties esmę ir sugebėjimas emociškai paliesti kiekvieną žiūrovą, daro šią parodą įtraukiančia ir mintį skatinančia patirtimi. Menininkės judėjimas per Šiaurės ir Arkties regionus siejamas su jos studijomis ir profesionalia menine veikla (Danijoje ir Švedijoje įgytas menų akademijos išsilavinimas ir daktaro laipsnis Suomijoje). Šiuo metu M. Griniuk dirba Samių šiuolaikinio meno centro direktore Norvegijoje.

Jos darbas kaip tapytojos studija vedė ją per šią kelionę, todėl parodoje pristatomi kūriniai yra tarsi vizualus dienoraštis, atspindintis jos profesinius patyrimus ir susitikimus. Kadangi menininkės pirmasis akademinis laipsnis buvo tapybos restauravimo, tapyba jai yra ypač artima ir tinkama forma siekiant perduoti šiuos labai intymius ir asmeninius įspūdžius iš kiekvienos vietos, kurioje ji praleido šiek tiek laiko.

Du iš šios serijos kūrinių, sukurti Reikjavike, Islandijoje, šiais metais papildė ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekciją.