Parengė Žydrė Dargužytė

Balandžio 16–19 d. Klaipėdos „Švyturio arenoje“ šurmuliavo parodos „Individuali statyba 2015“, „Mano sodas“ ir „Inter Deco 2015“. Kaip ir kasmet, didžiausiose Vakarų Lietuvos regione rengiamose parodose netrūko veiklos statybu verslu, būsto įrengimu ir inovatyviomis interjero ir dizaino idėjomis besidomintiems lankytojams. Interjero specialistai konsultavo namų įrengimo klausimais, buvo pristatytos naujovės, padedančios sukurti ergonomišką ir funkcionalią gyvenamojo būsto erdvę, vyko konkursai.

Interjeras.lt stende nuo pat ryto šurmuliavo gausus būrys lankytojų. Jie turėjo galimybę išgirsti Klaipėdos miesto dizaino studijos „EMPRO interjerai“ specialistų patarimus, kaip sukurti patrauklų savo namų interjerą, naudojant šiuolaikiškus interjero elementus.

Ieškančius patarimų ir besidominčius interjero tendencijomis konsultavo konkurso „Metų interjeras / Auksinė paletė‘14“ „Privataus interjero“ kategorijos laimėtojas Andrius Byčenkovas bei jo brolis, interjero dizaineris, Eugenijus Byčenkovas iš studijos „Casablanca“.

„Mano EKOnamai‘14“ darbų eksponavimo metu darnaus ir energiškai taupaus būsto projektavimo klausimais konsultavo arch. Andrius Keizikas.

Išskirtinio dėmesio „Inter Deco 2015“ metu sulaukė Interjeras.lt parodos „Metų interjeras / Auksinė paletė‘14“ ir „Mano EKOnamai’14“. Lankytojai aktyviai balsavo už jiems patinkančius interjero sprendimus ir dizainerius, ant patinkančio objekto klijuodami specialius lipdukus. Savo nuomonę išreiškė per 900 žmonių. „Metų interjeras / Auksinė paletė‘14“ gavo 638 balsus, o „Mano EKOnamai’14“ – 308.

Savo darbo vieta namuose ir biure besirūpinantys parodos lankytojai ir dalyviai Interjeras.lt ir EKOcentras stende išbandė ir aktyvaus sėdėjimo kėdes bei reguliuojamo aukščio stalus, kuriuos pristatė projekto „Interjeras.lt rekomenduoja“ dalyvis, įmonė „Aktyvus sėdėjimas“.

Specialistai akcentavo, jog būtų šaunu, kad žmonės pirmiausiai pagalvotų ir sukurtų savo interjero projektą, o tada kreiptųsi į architektą, kad šis pritaikytų architektūrinį sprendimą. Tuomet, anot jų, galbūt nereikėtų „griauti sienų“.

„Expo Vakarai“ organizuotas kontaktų vakaras parodų dalyviams sulaukė gausybės palankių įvertinimų – čia vyko specialistų pokalbiai, apsikeitimas informacija ir patirtimi. Pastebima tendencija, kad vis daugiau žmonių, kuriančių savo namus, dėmesio pritraukiančios parodos kasmet stebina renginių, dalyvių bei lankytojų gausa.