Pasaulinis dizainas iš Lenkijos Vilniuje

Lenkų dizaino paroda  

 

Lenkų dizaino potencialas ir įvairovė

Parodoje „Pridėtinė vertė. Pasaulinis dizainas iš Lenkijos” eksponuojama keturiasdešimt objektų, sukurtų ir pagamintų Lenkijoje per pastaruosius penkerius metus. Jais stengiamės parodyti lenkų dizaino potencialą ir įvairovę, jo pramoninį kontekstą ir galimybes. Pristatome ir patyrusių projektuotojų komandų, ir jaunų dizainerių ar net studentų darbus.

Eksponatai suskirstyti į septynias grupes: estetika, tautiškumas, ergonomika, universalus projektavimas, naujos technologijos, pramonės potencialas, paslaugos.

Jos atspindi stipriąsias lenkų dizaino puses, dėl kurių – esame įsitikinę – lenkų produktai gali sėkmingai konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Parodoje, be kitų, eksponuojamas lėktuvo, jachtos modelis, šviestuvai, ekologiška indų plautuvė su uždara vandens apytaka, aplikacijos „iPhonams“.

Paslaugos – suvokimas, kad jas taip pat būtina projektuoti – tai pasaulinė tendencija.

Pramoninio dizaino institutas – lenkų pionierius šiame rinkos sektoriuje. Pristatome ir reklamuojame gerai suprojektuotas paslaugas, nes jų laukia didi ateitis. Pasaulyje ir Lenkijoje.

 

Lenkų įnašas į pasaulinį dizainą

Ši paroda – tai tarsi bandymas įvertinti lenkų galimybes prasibrauti su savo produktais į pasaulinę rinką, įsitvirtinti šiuolaikinėje sąmonėje. Mums nesvetima svajoti apie tai, kad lenkų dizainas turėtų savo ikonas, kad jos būtų tapatinamos su lenkiškumu taip, kaip didžiųjų skandinavų, italų ar amerikiečių kūrėjų projektai siejami su jų tautiškumu. Tuo pačiu norėtųsi, kad didžiausia lenkų projektų vertė būtų jų pasaulinė kokybė. Džiugu, kad mūsų vidinė 40-milijoninė rinka užtikrina gerų produktų pardavimus ir raidą. Didžiuojamės, jog Lenkijos baldų pramonė pagal eksporto apimtis užima ketvirtą vietą pasaulyje, o lenkų programuotojai kuria aplikacijas mobiliesiems telefonams, kuriais naudojasi milijonai vartotojų.

Judame pirmyn, mūsų produktai tampa vis geresni, o į pasaulinį dizainą įnešame naujų vertybių: šviežią požiūrį, nestandartinius sprendimus ir tai, kas būdinga neramiai lenkiškai „romantinei dvasiai“ – inovatyvumą – didžiausią vertybę šiuolaikiniame pasaulyje. Yra ir dar viena svarbi savybė: lenkų dizainas, nežiūrint santvarkų kaitos, yra demokratiškas, nes, - kaip sakė Pramoninio dizaino instituto įkūrėja ir globėja prof. Wanda Telakowska, - projektuotojo misija yra kurti „grožį visų kasdienai“.

 

Trečiąkart

Pirmą kartą paroda eksponuota Pramoninio dizaino institute 2009 m. vasarą. Vėliau reprezentavo Lenkiją parodoje Expo 2010 Šanchajuje. Vilnius, į kurį paroda atkeliauja atnaujinta, - tai trečioji ekspozicijos vieta ir pirmasis šiuolaikinio lenkų dizaino pristatymas Lietuvoje.

 

Štai keli produktai, kurie bus eksponuojami parodoje:

 

  Sofa  

 

SOFA CHOPIN

Projektas Tomasz Rygalik

Gamintojas Comforty

Rinkoje nuo 2011 m.

Baldą sudaro fotelis ir šezlongas, kurie stipriais magnetais gali būti sujungiami į sofą. Pavadini­mas radosi dėl asimetrinės for­mos, primenančios fortepijoną, Varšuvos Lazienkų parke esantį Chopino paminklą ir charakteringą šio kompozitoriaus šukuoseną, - aiškina projekto autorius.

 

   Dviratis  

 

DVIRATIS
Projektas
Jarosław Baranowski

Gamintojas Akcelerator Maciej Jakubiec

Rinkoje nuo 2010 m.

Projekto pagrindinis tikslas buvo pritaikyti dviratį lenktynininkui, siekti geriausių rezultatų. Bendradarbiaujant su sportininkais buvo pasirinkta pozicija gulomis, kurioje orga­nizmas funkcionuoja efektyviau­siai ir kuri yra aerodinamiškiausia važiuojant didžiausiu greičiu. Prie tokio „luito“ buvo pritaikyta anglies pluošto konstrukcija – nepa­prastai patvari ir lengva, priderinti techniniai spren­dimai ir dizainas. Šiuo atveju jie buvo papildomi privalumai.

 

  Šildytuvas   

 

ŠILDYTUVAS CESTA

Projektas Ewa Maria Sendecka, Kristian Larsen

Gamintojas Terma Technologie

Prototipas

Įdomi forma – vamzdeliai išlankstyti kaip pintinė. Taip šildytuvas tampa dekoro elementu ir padeda praktiškai spręsti rankšluosčių džiovinimo problemas – jų nereikia kabinti, pakanka įmesti į „pintinę“, kur jie išdžius greitai ir gerai.