Grindų gamintojų, grindų medžiagų ar jų spalvų pasirinkimas Lietuvos rinkoje išties nėra mažas.
Grindis renkamės ganėtinai individualiai, joms taikomi kriterijai, kaip ir daugeliui interjero medžiagų: grožis, kokybė, patikimumas, tvarumas ir kiti individualūs kriterijai, kuriuos sunku apibendrinti ir įvardinti, nes, kurdami savo namus, mes nuolat tikimės geros emocijos, kurią sukels tinkamai parinktas interjero elementas.


Pastarąjį dešimtmetį pasaulyje atgimęs judėjimas link natūralumo, grįžimas prie žmonijai svarbių, tačiau dėl pernelyg greito įvykių srauto ir gyvenimo ritmo pamirštų vertybių, pamažu keičia mūsų mąstymą. Grįžtame prie natūralaus maisto, natūralių medžiagų, taupome energiją : visi šie pokyčiai pradeda atsispindėti mūsų namuose: ieškome natūralumo, o tuo pačiu ir išskirtinumo, tikimės „gyvų „ daiktų savo aplinkoje, kuriuos malonu matyti, liesti ir netgi valyti.

Apie tai, kokios šiuo metu grindys madingos ir kokios tinkamos Jums, geriau klauskime interjero dizainerių – palikime kiekvieną darbą tos srities specialistui. Tenka girdėti tik bendras tendencijas, kad vis daugiau renkamasi natūralaus vaizdo grindų: su įspaudomis, šakelėmis, ryškiais natūralaus rašto motyvais. Vis labiau atgimsta spalvos: prie balzganų ir pilkų atspalvių prisijungia linksmesnių motyvų.

Taigi – grindys- ką dar galima naujo pasiūlyti išrankiam kliento skoniui? Tikrai galima...

GRINDYS IŠ ISTORINĖS MEDIENOS

Šiek tiek plačiau: mediena iš viso pasaulio - senųjų uostų krantinių, Šiaurės Amerikos pastatų, Baltijos regiono malūnų, senųjų Kinijos valčių, Venecijos kanalų polių, belgiškų vyno statinių – perdirbama, atrenkami atskiri elementai, įdedama daug kruopštaus rankų darbo bei žmogiškos energijos.

Išanalizuojamos savybės, raštai, pašalinami defektai, senėjimo požymiai, atskleidžiamos geriausios medienos savybės.

Kiekvienas apdirbamas elementas yra išskirtinis , neatkartojamas. Visa istorija užrakiname medyje ir perduodama toliau. Tolimesnėje gamybos stadijoje, atrinkta mediena virsta išskirtinėmis daugiasluoksnėmis parketo grindimis.

Itin platus grindų raštų ir atspalvių pasirinkimas: pilkos, balintos, ąžuolo, riešuto, spalvotos, giliai šukuotos, eglutės parketo ir net blizgios juodos, tinkamos ir grindiniam šildymui.

„Pasaulio grindys“ - strateginis „Imondi“ koncerno partneris Baltijos šalyse, tiekia grindis, aukštai vertinamas specialistų -žinomiausių pasaulio dizainerių ir architektų30-tyje Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos šalių. Šios grindys įvertintos 2014 metais vykusiuose „Architizer A+ Awards | Products + Sustainability“ apdovanojimuose įvertintos už tvariausią pasaulinės architektūros produktą.

TECHNOLOGIJA

„Imondi“ produktai yra pagaminti iš skirtingų tipų kietmedžio. Susidedantis iš viršutinio sluoksnio, prispausto prie faneros plokštės, produktas leidžia medienai kvėpuoti, prisitaikyti ir plėstis esant bet kokiam grindų klojimo formatui.

Naudojami atitinkami aukštos kokybės, lengvos priežiūros ir ilgesnės gyvavimo trukmės standartai, kurie garantuoja grindų ilgaamžiškumą.

Dažniausiai „Imondi“ tiekia grindlentes, užbaigtas aliejaus arba lako apdirbimu, kuris suteikia gyvybės aplinkai. Ši apdaila prailgina medienos gyvavimo laiką – mediena gali kvėpuoti ir pamažu prisitaikyti.

„Imondi“ grindys, esant poreikiui, gali būti montuojamos naudojant plaukiojantį montavimo būdą. Plaukiojantis montavimas yra pigesnis, paprastesnis ir greitesnis nei dauguma kitų montavimo metodų. Mūsų atstovaujamos „Imondi“ grindys yra suderinamos su dviem pagrindinėmis grindinio šildymo technikomis: grindiniu elektriniu ir vandeniniu grindų šildymu.

GRINDŲ TVARUMAS

„Imondi“ inžinerinių grindų asortimentas puikiai atitinka LEED kriterijus.

LEED (pažodžiui: aplinkos dizainas ir lyderystė energijoje- Leadership in Energy and Environmental Design) – tai tarptautiniu mastu pripažinta žaliųjų statinių sertifikavimo sistema. Sukurta Jungtinių Amerikos Valstijų žaliųjų statinių tarybos (angl. United States Green Building Council (USGBC)), LEED skatina praktikuoti tvarias statybas ir turi vertinimo sistemą, kuri reitinguoja projektus, įgyvendinančius aplinkos gerinimo strategijas. Sistema yra paremta kreditais, leidžiančiais projektams gauti taškų už aplinkai draugiškus veiksmus projektų vykdymo ir statybų metu.

MR Credit 4 – Perdirbtas turinys: 1 – 2 taškai
MR Credit 5 – Regioninės medžiagos: 1 – 2 taškai
MR Credit 7 – Sertifikuota mediena: 1 taškas
IEQ Credit 4.2 – Mažos teršalų emisijos dažai ir dangos: 1 taškas
IEQ Credit 4.3 – Mažos teršalų emisijos medžiagos grindų sistemai: 1 taškas
IEQ Credit 4.4 – Mažos teršalų emisijos kompozicinė mediena: 1 taškas
2011-aisiais „imondi“ buvo išskirtinis grindų tiekėjas „Naked Stables Private“ poilsiavietei, įsikūrusiai viename iš Kinijos rezervatų. Ši poilsiavietė buvo pirmoji Kinijoje, gavusi platininį sertifikatą – aukščiausią LEED įvertinimą.

Išsami informacija apie asortimentą, kokybę ir technines ypatybes: www.pasauliogrindys.lt